Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gruntowy wymiennik ciepła w drenażu


Recommended Posts

Witam

Mam taką sytuację, od domu biegnie ok 30-metrowy odpływ drenażu zakopany w ziemi na głębokości około 1-1,5 metra, wykonany rurą 110, linia prosta ze spadkiem o ile pamiętam ok 3%. W tym odpływie cały czas płynie strumyczek wody, ponieważ piwnica (biała wanna) jest częściowo w warstwie wodonośnej, jednak ten strumyczek ciągle nie zajmuje więcej niż kilka cm2 przekroju rury. Moje pytanie jest następujące - czy tenże odpływ, w którym ciągle jest sporo pustej przestrzeni można wykorzystać jako gruntowy wymiennik ciepła, to znaczy u jego ujścia wykonać wlot powietrza i doprowadzić je z drugiej strony do systemu rekuperacji?

Edytowane przez undergnd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta woda jest raczej czysta. Pochodzi z warstwy wodonośnej, z której sąsiedzi czerpią wodę w swoich płytkich na 4-5 kręgów studniach. Deszczówka nie będzie połączona z tym drenażem, będzie na nią inny odpływ właśnie dlatego, ze na tą czystą wodę chce mieć osobny system razem ze zbiornikiem 10m3. Pytanie jest bardziej odnośnie wydajności takiego rozwiązania i ew. wpływu kontaktu z wodą - czy to powietrza nie będzie zbyt wilgotne po przebyciu takiej trasy w rurze z wodą. Edytowane przez undergnd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...