Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak się pozbyć wody zamkniętej pod papą?


verson

Recommended Posts

Rok temu robiony był dach płaski, po ułożeniu styropianu i zrobieniu spadków z wylewki cementowej spadło sporo deszczu, kilka tygodni później została przyklejona papa. Domyślam się że sporo wody dostało się pod styropian. W kilku miejscach był mokry strop. Nawierciliśmy w tych miejscach aby spuścić wodę. Kapała kilka miesięcy i już wydawało się że jest suche. Jednak po zatynkowaniu ponownie robiła się mokra plama. Odkuliśmy ponownie te miejsca i dalej schło. Już minął prawie rok. Dziury zatynkowaliśmy i zaszpachlowaliśmy, spadł deszcz i znowu zrobiły się mokre plamy. Sprawdzaliśmy dach i nie widać nieszczelności. Rozumiem że pod papą zamknięta może być trochę wody ale było gorące lato, pomieszczenie było wietrzone, teraz jest ogrzewane. Co można z tym zrobić? Ile czasu może tak się jeszcze dziać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się dzieje tylko po deszczu to musi być nieszczelny a nieszczelności zazwyczaj od strony dachu nie widać, inaczej gdyby była tam zamknięta wilgoć porobiłyby się bąble powietrzne na powierzchni papy. Zwłaszcza w lecie para wodna powinna przeć ku górze i powodować powstawanie bąbli. Więc wniosek jest jeden:

uszczelnić dobrze dach i zamontować kominki odprowadzające kompensację pary wodnej.

Pozdrawiam, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...