Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas victrix tera plus 24 KW 1 funkcyjny + sterownik car V 2


pianka74

Recommended Posts

Witam

Mam taki zestaw jak w tytule, podłączony do zbiornika 300 litrów z pompą ciepła Hewalex (działa obecnie jedynie jako zbiornik c.w.u.)

Całość "sztuka nówka" odpaliła we wrześniu b.r w asyście serwisanta z Immergasu i ... zmusza mnie do myślenia.

W programach czasowych które ustawiłem, kocioł nie działa na "gwizdek', czyli nie reaguje natychmiast na zmianę nastawów- tak jak by sam to musiał przemyśleć i przetrawić.

Bywa że powinien palić się palnik na wyświetlaczu (i w rzeczywistości w kotle), bo jest 20,8 stopnia na sterowniku a ma nastawione 21,1,

a on ... sobie nie działa, kręci tylko pompa albo wcale nic się nie dzieje!? - wkurza mnie to!

Kiedyś miałem Buderusa 2-funkcujnego "zwyklaka" i działał natychmiast na zmianę parametru.

Czy te Immergasy tak działają, czy coś jest nie OK?

 

Mam do niego sondę zewnętrzną jak coś, jednakże odradzano mi jej podłączenie

 

Napiszcie jak to u Was wygląda z tym kotłem i sterownikiem, będę czekał na wpisy w tej materii

 

pozdr.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cały obszerny wątek dotyczący Victrixa. Tam znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie... Ale tak w skrócie: dzieje się tak, bo masz na CAR aktywną funkcję MODUL (ON). Sterownik sam sobie oblicza wg algorytmu w zależności od ustawień parametru Dimens/ Build, kiedy ma uruchomić palnik i jaka ma być temperatura zasilania. Żeby dostać się do funkcji MODUL musisz wpisać kod serwisowy 1122, przyciskami +/- . Przy MODUL OFF, CAR działa jako zwykły termostat On/Off. Jak argumentował swoja poradę ten odradzający, żeby nie podłączać sondy zewnętrznej? Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cały obszerny wątek dotyczący Victrixa. Tam znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie... Ale tak w skrócie: dzieje się tak, bo masz na CAR aktywną funkcję MODUL (ON). Sterownik sam sobie oblicza wg algorytmu w zależności od ustawień parametru Dimens/ Build, kiedy ma uruchomić palnik i jaka ma być temperatura zasilania. Żeby dostać się do funkcji MODUL musisz wpisać kod serwisowy 1122, przyciskami +/- . Przy MODUL OFF, CAR działa jako zwykły termostat On/Off. Jak argumentował swoja poradę ten odradzający, żeby nie podłączać sondy zewnętrznej?

 

Podobno że będzie fisiował z tą sondą w cały świat. Ale przecież i tak fisiuje.

Zamontować sondę? i czy wtedy zmieniać na MODUL OFF?

 

Pozdr.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...