Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Enea- rezygnacja umowy jak to zrobić


wujekbaniu

Recommended Posts

Cześć.

Miałem dwie działki i podpisałem z Enea umowę na wykonanie przyłącza. Oni to przyłączę wykonali i dostałem czas na podpisanie umowy na dostarczanie prądu, czego nie zrobiłem. Dostałem karę za zwłokę 123 dniową która zapłaciłem.

Sprzedałem jedna z działek i myślałem że skoro kara zapłacona to temat zamknięty.

Wczoraj dostałem znowu karę za obie działki nawet te sprzedana. Nie chce na razie się budować, nie wiem co robić. Na infolinii nie potrafię się dogadać co konsultant to gada inne głupoty jakiś dramat. Proszę o pomoc jak z tego wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę Enei i poszukaj formularza wypowiadającego umowę a raczej zawieszającą dostawę energii bo takie coś istnieje, wypełnij, wyślij i czekaj na odpowiedź bo trafić na kumatego konsultanta to naprawdę cud.

Co do sprzedanej działki to nowa umowę z Eneą powinien zawrzeć nowy właściciel. Nie wiem czy to ustawowo ale ja zrobiłbym ksero aktu sprzedaży nieruchomości, opisał problem i wysłał listem poleconym do Enei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enea zapewne będzie chciała żeby ktoś zapłacił za zrobienie przyłącza skoro nie jest pobierana energia elektryczna ani nie jest podpisana umowa z nimi na odbiór energii. Oni nie są instytucją charytatywną a na ten moment zrobili Ci darmowe przyłącze i nic z tego nie mają.

Ewentualnie ten kto kupił jak chce budować i podpisze z nimi umowę to chociaż za tę działkę bedzie sprawa załatwiona. Pytanie czy ich to interesuje, że sprzedałeś skoro umowa o przyłączenie u nich i tak jest na Ciebie.

Edytowane przez boconek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...