Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zewnętrzny, bezprzewodowy czujnik do De Dietrich MCR3 PLUS?


ElvisKing

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie pierwszego sezonu zimowego w naszym domu i aktualnie walka odbywa się z ogrzewaniem.

 

Dom 150m2: Cały dół-podłogówka, cała góra-grzejniki (niby według projektu domu ale chyba za małe)

Piec: De Dietrich MCR3 Plus + do tego Sterownik Google Nest 3 Thermostat podłączony przez Opentherm.

Wszystko niby działa ale nie za pięknie, na dole jest w porządku ale ze względu na małe kaloryfery mam wrażenie, że pomieszczenie jest niedogrzane.

Maksymalna temperatura zasilania to 55 i tego co wiem jest to na podstawie fabrycznej krzywej grzewczej pieca. Nie mam zewnętrznego czujnika, byłem przekonany, że temperaturę przekazuję po openthermie na podstawie regionu. Sterownik Nest pokazuję np. -14 ale piec nie zamierza wskoczyć na większą moc aby mocniej rozgrzać grzejniki głównie w nocy np. w sypialni.

 

I tu pytanie: Jako, że dom jest już ukończony czy istnieję sam bezprzewodowy czujnik zewnętrzny, który mógłbym dopiąć do pieca i będzie dobrze współpracował z De Dietrich MCR3 plus? Jeśli nie, to jaki kompletny zestaw sterownika wraz z bezprzewodowym czujnikiem polecacie do tego pieca. Dodam, że piec ma ograniczone opcje konfiguracji bez odpowiedniego oprogramowaniai podpięcia do PC. W zasadzie to tylko temperaturę CWU i CO bez modyfikacji np. krzywej. Z góry dzięki, pozdrawiam.

Edytowane przez ElvisKing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Nie słyszałem o bezprzewodowym czujniku zewnętrznym DeDietrich-a.

Ale to chyba nie jest problem aby poprowadzić kabelek w miarę nierzucającym się miejscu z elewacji północnej do kotłowni?

Można go też pominąć, będziesz miał tylko opóźnienie w regulacji temperatury wewnętrznej.

Jak bym jednak go zastosował.

Jak ogarniasz elektronikę i programowanie, to można coś samego wystrugać.

Rezystor programowalny + kawałek kontrolera, który zasilamy danymi pogodowymi.

 

Kluczem do poprawnego sterowania i działania instalacji mieszanej jest odpowiednie wydzielenie obiegów podłogówka/kaloryfery,

tak aby kocioł mógł sam niezależnie sterować temperaturą w tych obiegach

+ dodanie oddzielnych termostatów na parterze i piętrze.

 

Sam długo walczyłem z tym tematem.

 

Na parterze z podłogówką kocioł steruje pompą mieszacza i zaworem trójdrogowym za pomocą siłownika. Dane zwrotne ma z termostatu na parterze.

 

Na piętrze kocioł steruje pompą za sprzęgłem obwodu grzejnikowego piętra lub zaworem odcinającym obieg (w zależności od schematu instalacji). Dane zwrotne ma z termostatu na piętrze w pomieszczeniu ze zdjętą głowicą z grzejnika (grzejnik otwarty na full).

 

Możesz tez sprawdzić temperaturę maksymalną obiegu. Może to ogranicza kocioł.

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...