Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

3W+ osadzenie okien= mostki cieplne przez kotwy


fidox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

krzysiek nei wiem jak ty to liczysz

ta powierzchnia wyszla ci w porzadku

ale z ta strata ciepla to juz gorzej

lambda =50

wiec k =lambda/s ( dla s=0,2) daje to k=250

teraz robisz powierzchnia razy 250 razy 20 i wychodzi ci ta strata

dla 6 kotew wychodzi 0,85 wat

czyli w przypadku mojej sciany prawie 19 procent pogarsza parametr sciany

do okna tez to mozemy porownac oczywiscie

wyjdzie wiec np, ze dajac 6 kotew na m2 i majac sicny zewnetrznej 200 m2

kotwy zrobia tyle szkody ( strat ciepla ) co dodatkowe 8 m2 okna o wspolczynniku k=1

 

Ja w ogóle nie wiem jak wy to liczycie :roll: , ale przy stratach 19 % trzeba by chyba licząc nawet w pamięci przyjąć ,że kotwa styka sie z drugą kotwą .

Nie rozumiem też jakie kotwa ma "fi"czyli średnicę odnoszące sie do elementów okrągłych a kotwy-blachy służące do zamontowania okien w ścianie trójwarstwowej maja kształt płaskownika średnio 150 x 25 x 1,5 lub 2 mm . z którego powierzchni musimy odjąć jeszcze 5-6 otworów(i wtedy jest "fi"-6-10 mm),które nie mają wpływu na przemarzanie .

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach jak ja lubie te dyskusje o wpływie lotu motyla w brazylijskiej dżungli na tegoroczną zimę w Polsce !

I pomyśleć, że ja też mam trójwarstwową ściane i wcale o tym nie pomyślałem, tylko zawracałem sobie głowe takimi głupotami, żeby mi budowlańcy nie szli na skróty i porządnie ułożyli wełnę w scianie, albo jak tu porządnie ocieplić połać dachową.

Panowie, ja wiem że miło jest liczyc z dokładnością do dwunastego miejsca po przecinku, ale potem i tak jakiekolwiek znaczenie będzie miała najwyżej druga liczba po nim.

Jest takie powiedzenie "mierz suwmiarką, zaznaczaj kredą, tnij siekierą" i podejrzewam, że właśnie tym kierują sie budowlancy. a my patrzmy jak im ta siekiera w reku leży.

A na zakończenie prośba do kroyeny - przestań tak pisać, bo gdy kiedyś spadnę z krzesła ze śmiechu, to będziesz miał mnie na sumieniu i wdowieństwo mojej lepszej połowy z niedokończoną budową.

P. S, nie chcę nikogo obrazić, ale trochę wiecej spokoju i rozsądku, aby sie nie dać zapędzić różnym teoretykom (zwłaszcza przedstawicielom handlowym) w dodatkowe koszty i kłopoty.

Pozdrawiam B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś heretyku, wiesz ile robactwa się po takiej zimie wylęgnie, znowu meszki nas zeźrom, a fidoxowi to inne robale wyźrom kotwy i nie będzie miał, ani strat, ani kłopotu.

 

PS1. Jak przestanę tak pisać to wszystkie od smutku pomrzecie. 8)

PS2. fidox co sprzedajesz? :roll:

PS3. stary ty zbereźniku przestałbyś o fi pisać, przy spotykaniu się jednej kotwy z drugą co to obie mają otwory. :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnych rzeczy nie unikniesz. Jak zmiejszysc ilość kotew, to każdy złodziej będzie mógł ci wepchnąć okno. Jak za dużo to też niezdrowo i dla ramy okiennej i dla mostków. Poszukaj, gdzieś było dokładnie w jakich miejscach powinny być kotwy w zależności od sposobu otwieranai skrzydeł okna. 8)

Jak znajdziesz to w tym wątku były linki do obrazków (pod prawym myszy będąc na obrazku) z tamtąd też powinieneś uzyskac tochę info. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...