Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja akustyczna YTONG-a


zuczek1719499749

Recommended Posts

No własnie, już prawie zdecydowaliśmy się na ścianę JW z YTONG-a 40 cm. (na cienką spoinę). O izolacyjność termiczną się nie obawiamy, ale daje nam trochę do myślenia akustyka. Co prawda budujemy się w spokojnej okolicy, ale wystarczy, że rozszczekają się burki (bo chyba każdy kto ma dom, ma też psa). Nigdy nie gościłam w domu zbudowanym z tego materiału, więc nie wiem jak jest: cicho czy raczej hałas doskwiera? Bardzo proszę o pomoc, szczególnie tych, którzy już w takich domkach mieszkają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, już prawie zdecydowaliśmy się na ścianę JW z YTONG-a 40 cm. (na cienką spoinę). O izolacyjność termiczną się nie obawiamy, ale daje nam trochę do myślenia akustyka. Co prawda budujemy się w spokojnej okolicy, ale wystarczy, że rozszczekają się burki (bo chyba każdy kto ma dom, ma też psa). Nigdy nie gościłam w domu zbudowanym z tego materiału, więc nie wiem jak jest: cicho czy raczej hałas doskwiera? Bardzo proszę o pomoc, szczególnie tych, którzy już w takich domkach mieszkają

 

Nie szkoda wam pieniążków?? Ja też będe budowł z BK ale polskiego. W najnowszym muratorze masz porównanie cen: Y 131 np Kolbuszowa 83 oba za 1m2 z zaprawa..

 

Co do akustyki to dane podaja dla Y 40 cm 47 dB. Dla porównania niektórym podaje że Porotherm 44 ma 45 dB co by inie mówili że BK jiest słaby pod względem akustyki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że ytong jest bardzo ciepły ale niestety bardzo akustyczny

/ mieszkanie w bloku 4-piętrowym / :D

Akurat Ytong to raczej jest w ścianach zewnetrznych a w wewnetrznych to napewno nie grubości 40cm. Podejrzewam że hałas niesie sie najbardziej przez stropy. W wielu nowych apartamentowcach potrafia sknocić wylewki ( bez wełny) że jest głośniej niz w silosach z lat 80-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Ytong to głośny materiał.

 

A zbudowałaś dom z YTONG-a, że takie kategoryczne opinie wydajesz ???

Bo ja tak i te wszystkie opinie możecie sobie na gwoździu powiesić.

 

Można jeszcze włożyć je do butów, żeby być wyższym.

 

Mieszkam w domu z Ytonga i żadnych problemów z hałasem nie mam. Ludzie kochane nie przeginajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pattaya napisał:

Dokładnie.Ytong to głośny materiał.

 

 

A zbudowałaś dom z YTONG-a, że takie kategoryczne opinie wydajesz ???

Bo ja tak i te wszystkie opinie możecie sobie na gwoździu powiesić.

 

 

A zbudowałeś dom z czegoś cichego?

Bo jak nie ,to się nie odzywaj lub rób to grzeczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał_B, a jaki masz dom, parterowy czy z użytkowym poddaszem? Bo my mamy z użytkowym poddaszem i tak się zastanawiam, jak zrobimy ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z ytong-a, strop prefabrykowany ytong albo teriva, to czy na poddaszu mogą być ścianki działowe z Silki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom parterowy z poddaszem użytkowym. Strop mam monolityczny. Na dole wszystkie ścianki wew. mam z silikatu łącznie z nośnymi wew. i kominami wentylacyjnymi. Niestety na góre musiałem dać na ścianki polski biały bk odm. 600 bo zabrakło mi wtedy silki i były jakieś problemy z dostawą jej do Platformy, ale z tym bk też jest dobrze. Radziłbym się zastanowić nad tym stropem ytonga bo jest strasznie drogi a wylewany będzie tańszy i mocniejszy. Co do czy można stawiać silke na poddaszu to myśle że tak, bo jak mój strop wytrzymał bk 12cm odm.600 to silke wytrzyma która jest tylko troche cięższa od bk.

:wink:

Moge przesłać pare zdjęć na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał, podsunąłeś nam fajny pomysł. Nigdy nie pomyśleliśmy, że z BK można zrobić tylko zewnętrzne ściany, a wszystkie wewnętrzne z Silki. Z tym stropem, to się jeszcze tak zastanawiamy jaki miałby być. Gdyby Ci się chciało, to bardzo chętnie zobaczymy fotki. Oto e-mail: [email protected] I dzięki za radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 2 letni użytkownik domu z Ytonga 36,5 stwierdzam, że nie ma żadnych obserwowalnych różnic jeśli idzie o akustykę wnętrza w stosunku do domu sąsiada z ceramiki. O tym jak cichy jest to dom wystarczy się przekonać otwierając okno! Natomiast - co ciekawe, na zewnątrz domu faktycznie odgłosy z wnętrza słychać z Ytonga doskonale. Z ceramiki dużo gorzej. Więc jak ktoś się boi podsłuchiwania - nie brać Ytonga. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michala_B - Czy można łączyć BK z silikatami? Bo ja też myślałam nad takim rozwiązaniem (tzn. ściany zewn. YTONG,a działowe z Silki), ale wydawało mi się mało realne, aby tak zrobić, ze względu na duży ciężar silikatów.

 

Można. Ytonga ma te same moguły wymiarowe dla sikliki i BK właśnie po to żeby łączyć. Osdtanio rozmawiałem z przedstawicielem Y i właśnie to stwierdził, że na zewnętrzne BK a na wewnętrzne najlepiej silike bo ma lepsze parametry tłumiące hałas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...