Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy robić okno połaciowe w pralni z rekuperacją?


Recommended Posts

Cześć,

 

Czy moglibyście pomóc / wymienić się doświadczeniami? Na poddaszu ze skosem mamy przewidzianą pralnię i suszarnie. Chcemy suszyć głównie za pomocą suszarki, nie poprzez rozwieszanie ubrań. W suszarni będzie rekuperacja z wyciągiem. Żona mi wierci dziurę w brzuchu aby na skosie dachu zrobić jeszcze okno połaciowe. Dach jest nachylony idealnie na południe. Takie okno zabierze nam trochę dachu, który moglibyśmy przeznaczyć na panele słoneczne. Obawiam się również że latem zrobi się tam klimat tropikalny. Rola takiego okna to chyba jedynie doświetlenie pomieszczenia, przecież rekuperacja ma wyciągać wilgoć.

 

Robić okno w pralni z rekuperacją czy nie robić? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą to oświetlenie, wada jest silne nasłonecznienie, dodatkowo promieniowanie UV które jeśli będzie długotrwałe działać na powierzchnię elementów tam znajdujących się spowoduje trwałe odbarwienie. Może również okazać się, że latem pomieszczenie wogóle nie będzie nadawało się do eksploatacji gdyż połączenie energii sprawi że będzie tam bardzo gorąco pomimo niezależnego odprowadzania wilgoci z suszarki.

Jednak zastosowanie odpowiedniej szyby, rolety, żaluzji sprawi że pomieszczenie dzięki oknu nie stanie się "ciemna norą".

Ostatecznie.....ja bym zamontował okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno w pomieszczeniu nie przeznaczonym na pobyt stały mija się z celem. Latem grzeje, zimą nie trudno o mostek. Dobre oświetlenie plus czujnik ruchu i będzie ok.

Tak naprawdę w takim pomieszczeniu bywasz na krótki czas.

 

W dolnej łazience nie mam w ogóle okna, a w górnej żałuję że nie zrobiłem fixa, bo szersza rama zabiera światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...