Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu - prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z nieprzyjemnym zapachem który wydobywa się najprawdopodobniej z szybu/szachtu który przebiega pomiędzy kuchnia, a sypialnią. Szachtem biegnie wentylacja (mechaniczna oraz grawitacyjna do okapów kuchennych) oraz pion kanalizacyjny kuchenny. Zapach ma różne natężenie, w zależności od pogody. Niekiedy jest ledwo wyczuwalny, jednak kiedy nie przebywam w mieszkaniu przez kilka dni, to przy wejściu daje się go czuć bardzo mocno. Kiedy przebywam w mieszkaniu, często jest niemal niewyczuwalny, ponieważ miesza się z zapachem gotowania, pieczenia, parzonej kawy czy prania (mieszkanie jest małe ok 32m2). Sąsiedzi wyżej i niżej nie skarżą się, jednak z tego co wiem, cały czas przebywają w mieszkaniach. Ciężko go opisać, to coś w stylu lekko słodkiej mieszaniny z domieszką gumy.

 

Wyeliminowałem kwestie wysychających syfonów poprzez odłączenie syfonów i zatkanie korkami wlotów do kanalizacji.

W czasie pierwszej kontroli instalacji kanalizacyjnej okazało, się że nie było ciągłości w pionie

(na pewnym odcinku rury pionu były rozłączone), tak więc odpowietrzenie nie działało w 100% prawidłowo. Zostało to naprawione i problem się zmniejszył jednak nadal jest uciążliwy.

Zgodnie ze wskazówką deweliopera, szczeliny dylatacyjne (pomiędzy ścianami a podłogą) z których "wiało" zakleiłem silikonem jednak w mojej ocenie, nie jest to dobre rozwiązanie problemu. Wieje również z gniazdek oraz innych otworów w ścianach (teraz już trochę mniej śmierdząco)

 

Czy możecie coś doradzić? Mi przyszło jeszcze badanie kamerą pionu ale nie wiem czy w przypadku braku uszczelki będzie coś widać.

Kolejnym krokiem to wybicie dziury w ścianie do szachtu ale tu też nie ma gwarancji, że wykryjemy źródło usterki.

 

Czy jest szansa, że zapach wydobywa się z czegoś innego?

Co może być źródłem poza kanalizacją?

Czy da się to jakoś zbadać? Czy są firmy które sie tym zajmują?

Czy mogę sprawdzić, czy nie jest to coś szkodliwego?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...