Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moc i producent kominka - pytanie


Kominkowa

Recommended Posts

Cześć. Na wstępie chciałam się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na forum. Ale forum czasami czytuję, głównie tematy kominkowe :D

W moim mieszkaniu jest kominek, którym to mieszkanie ogrzewam. Nie mam niestety informacji o mocy kominka i producencie. Czy da się to jakoś sprawdzić? W umowie najmu też nie mam takich informacji a właściciel mieszkania nie wie (kominek robił inny lokator). Na drzwiach wkładu jest tylko logo GD ale szukałam w internecie i nic nie znalazłam. Zależy mi na określeniu mocy kominka, na producencie mniej. Od razu mówię, że nie mam możliwości sprawdzić tabliczki znamionowej, bo kominek jest zabudowany.

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na wstępie chciałam się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na forum. Ale forum czasami czytuję, głównie tematy kominkowe :D

W moim mieszkaniu jest kominek, którym to mieszkanie ogrzewam. Nie mam niestety informacji o mocy kominka i producencie. Czy da się to jakoś sprawdzić? W umowie najmu też nie mam takich informacji a właściciel mieszkania nie wie (kominek robił inny lokator). Na drzwiach wkładu jest tylko logo GD ale szukałam w internecie i nic nie znalazłam. Zależy mi na określeniu mocy kominka, na producencie mniej. Od razu mówię, że nie mam możliwości sprawdzić tabliczki znamionowej, bo kominek jest zabudowany.

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to z góry dziękuję :)

Do czego potrzebujesz ta wiedzę? Moc kominka w 95% wynika z ilości, rodzaju i sposobu spalenia drewna. Pokaż fotkę to Ci powiem co napisano na tabliczce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z ustaw antysmogowych ale że tak to ujmę - to problem właściciela mieszkania, nie będę za własne pieniądze wymieniać kominka w wynajmowanym mieszkaniu. Ze swojej strony robię wszystko żeby palić jak najczyściej, palę od góry tylko suchym drewnem i sprawdzonymi brykietami.

Wiadomość o mocy kominka jest mi potrzebna do tego żeby wiedzieć na ile mogę sobie pozwolić przy załadowywaniu go - żeby nie przesadzić i go nie uszkodzić. Jest wyłożony szamotem i daje radę nawet przy dużej ilości paliwa.

Moje pytanie - co w przypadku gdy właściciel mieszkania nie będzie chciał/ nie wymieni mi wkładu do 2023 i przyjdzie straż miejska albo inna kontrola? Czy mogę odesłać ich do niego czy przyjąć mandat i przekazać go do zapłaty właścicielowi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy kominka - no chyba nie wypełnisz komory w 80% objętości drewnem i nie zapalisz...

 

 

Co do mandatu - czy kominek jest jedynym źródłem ogrzewania ?

Jeśli właściciel nie instalował tego kominka, a mieszkanie posiada inne, podstawowe źródło ciepła, to nie ma w obowiązku wymieniać Ci tego wkładu, a ewentualny mandat będziesz musiała opłacić Ty - jako osoba odpowiedzialna za zapalenie w nim i złamanie postanowień Uchwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek jest jedynym źródłem ogrzewania. W łazience mam grzejnik elektryczny ale to się chyba nie liczy.

W 80% to nie, nie mam zamiaru go rozsadzić. Ale czasami udaje mi się wyprodukować dużo ciepła np. przy paleniu brykietu. Chyba szamot powinien w jakimś stopniu chronić wkład przed przegrzaniem?

W takim razie czekam do 2023 na nowy wkład, choć szczerze mówiąc wolałabym piec kaflowy ale co tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...