Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SADPAL - czy ktoś to stosuje?


tykson1

Recommended Posts

czy popiół po użyciu takiego specyfiku nadaje się np. do ogródka czy raczej na śmieci?

pkt.13.

http://www.artchem.pl/files/Sadpal/sadpal_kch.pdf

 

****

Wszystkie te dodatki przede wszystkim zapobiegają produkcji sadzy, więc nie zwalniają one z obowiązku mechanicznego czysz*cze*nia kotła i komina.

"Cudowne dodatki do węgla", http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/cudowne-dodatki-do-wegla/

 

Jeśli Sadpal wypali się, całkowicie, to gazowe produkty rozpadu nie powinny być toksyczne dla roślin ( toksyczny z wodą jest sam Sadpal np. niespalony calkowicie).

Nie znalazłam innych informacji, poza tą, że nie był testowany na zwierzętach.

Więc na pytanie odpowiem - brak danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stosuję sadpal ( wrzucam 1 saszetkę raz w miesiącu ) . Czy coś pomaga ? Ciężko mi powiedzieć - nie widzę różnicy . Kiedyś zrobiłem doświadczenie .Wybrałem z wyczystki sadze , zapaliłem z sadpalem i sprawdziłem ilośc sadzy w wyczystce . Było mniej więcej tyle samo co bez sadpalu . Więc skoro nie ma różnicy - po co przepłacać . Wrzucam to dla "świętego spokoju " .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem powiedzieć czy jak działa Sadpal, bo dopiero były 2 palenia nim.

Na zdjęciu widać - kolorowy ogień w palenisku.

Natomiast wcześniej, przez 4 miesiące dokładaliśmy po saszetce 5 gr Nitrolen SP i... rewelacja!

Dwukrotnie gięty kanał dymowo-rurowy można było palcami czyścic, a przy ciągłym paleniu 24/7,

gdy na dworze było -15*C, łuszczących się "brudów - dosłownie garsteczka.

Z 1,60 m rur dymowych.

I ceglany komin - nadal z białą zaprawą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP NITROLEN

KARTA CHARAKTERYSTYKI MIESZANINY

 

Aktualizacja zgodna z art. 31 i załącznikiem nr II Rozporządzenia WE nr 1907/2006 oraz z Ustawą o substancjach chemicznych i ich mieszaninach z dnia 24 marca 2011 r. (Dz. U. nr 63, poz. 322).

 

Kartę charakterystyki sporządzono 20.08.2007 roku. Aktualizacja trzecia: 04.05.2011 r.

1. Identyfikacja mieszaniny i identyfikacja przedsiębiorstwa

1.1. Identyfikacja mieszaniny

Nazwa mieszaniny: – SP NITROLEN

1.2. Zastosowanie mieszaniny

Mieszanina SP NITROLEN zgodnie z przeznaczeniem znajduje zastosowanie jedynie w procesie chemicznego czyszczenia kotłów energetycznych po stronie ogniowej.

UWAGA:, Pomimo, że przeważającą substancją, stanowiącą do 90 % zawartości mieszaniny, jest azotan potasu, to, nie zaleca się wykorzystania mieszaniny jako nawozu mineralnego.

(..)

9.3. Inne informacje

Temperatura topnienia: 334oC

10 Stabilność i reaktywność

W warunkach normalnych mieszanina SP NITROLEN jest związkiem stabilnym termiczne w transporcie i magazynowaniu

10.1. Warunki, których należy unikać

Wysokie temperatury >400oC, w których mieszanina ulega rozkładowi termicznemu

10.2. Czynniki, których należy unikać

Unikać kontaktu z substancjami palnymi. Unikać kontaktu z wodą. Unikać kontaktu z substancjami redukującymi.

(..)

10.3. Niebezpieczne produkty rozpadu

tlenki azotu (w przypadku pożaru z udziałem mieszaniny), śladowe ilości CO i SOx.

(..)

12 Informacje ekologiczne

[TABLE=width: 548, align: center]

[TR]

[TD]Komponent środowiska[/TD]

[TD]Zachowanie i losy mieszaniny[/TD]

[TD]Skutki działania mieszaniny[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]powietrze[/TD]

[TD]W przypadku uwolnienia - czas przebywania jak dla pyłów o średnicy zastępczej ziarna D = 50 mm. Możliwa mobilność drobnych frakcji i opad np. na tereny wodne[/TD]

[TD]Mieszanina w możliwej uwolnionej ilości (stężeniu) praktycznie nie wpływa na pogorszenie jakości powietrza atmosferycznego[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]woda[/TD]

[TD]Ulega rozpuszczeniu[/TD]

[TD]Większe koncentracje są zagrożeniem dla organizmów żywych. Ze względu na dużą zawartość azotanu potasu – mieszanina może wzmagać proces eutrofizacji. Istnieje zagrożenie dla zaopatrzenia w wodę pitną[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]gleba[/TD]

[TD]Osadza się na podłożu. Jest rozkładany i/lub przyswajany w środowisku naturalnym[/TD]

[TD]Rośliny wykorzystują mieszaninę jako nawóz[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

....

 

Dopalacz sadzy SP NITROLEN - 500g ( 100 saszetek po 5g )1 saszetka wystarczy na 10 kg opału

- nietoksyczny

- czyści powierzchnie grzejne - pomaga likwidować osad

- zmniejsza przyczepność pyłów

- chroni powierzchnie grzejne prezd korozją

IDEALNY DO KOTŁÓW STAŁOPALNYCH I KOMINKÓW

Sposób stosowania:

- na palenisku uzyskać żar

- zamknąć dopływ powietrza do kotła, zamknąć drzwiczki, klapę czopucha, wyłączyć nadmuch

- wrzucić odpowiednią ilość preparatu

- odczekać około 3 minuty

- powrócić do normalnych parametrów kotła

http://allegro.pl/show_item.php?item=3951171192 Edytowane przez hanka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o szlag! Ma w składzie ditlenek krzemu!!! W większych ilościach - potrafi zabić....

 

Karington najsamprzód

ditlenek krzemu
definicja co to za ptica.
W większych ilościach - potrafi zabić
a potem straszenie ;)

 

Niech to będzie taki znak umowny by Wszyscy wiedzieli co masz na myśli.Ok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zainteresowanym stosowaniem katalizatorów (sadpal) lub utleniaczy (SP Nitrolen), a zwłaszcza zrozumieniem mechanizmu ich działania polecam lekturę artykułu Marka Chyca

ZNACZENIE DODATKÓW PALIWOWYCH W PROCESACH SPALANIA PALIW STAŁYCH.

 

dostępny tu;

http://jsm.gig.eu/sites/default/files/2012_1_.pdf

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dzięki Pratchawicowi TERAZ wiem, że popiół z kozy mogę bezpiecznie stosować, tylko jeśli będę stosowała utleniacze, jak Nitrolen SP, Kalanit lub Diavolina.

Na Sadpal - nie mam odpowiednich temperatur i niespalone reszty będą zbyt toksyczne w ogrodzie, czy na kompostowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dzięki Pratchawicowi TERAZ wiem, że popiół z kozy mogę bezpiecznie stosować, tylko jeśli będę stosowała utleniacze, jak Nitrolen SP, Kalanit lub Diavolina.

Na Sadpal - nie mam odpowiednich temperatur i niespalone reszty będą zbyt toksyczne w ogrodzie, czy na kompostowniku.

 

Jak cytujesz z sieci myśl.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...