Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy konieczne jest pozwolenie na billboard? Ktoś wie?


Recommended Posts

Cześć.

 

Znalazłem coś takiego w prawie budowlanym:

 

Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:

(...)

6) instalowaniu i remoncie tablic i urządzeń reklamowych, z wyjątkiem reklam świetlnych i podświetlanych usytuowanych poza obszarem zabudowanym w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym;

 

 

tylko nigdzie nie jest napisane co z obszarem zabudowanym... :( ?

 

Jak o jest. Proszę o ewentualne linki do stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qweqweqwe

jeśli tablica reklamowa znajduje się w pasie ruchu drogowego,potrzebna jest umowa z Zarządem Dróg (jest to związane z opłatami dla właściciela drogi a także z zachowaniem warunków technicznych gwarantujących bezpieczeństwo ruchu oraz przejrzystość znaków i tablic znajdujących się w pasie ruchu drogowego).Wyobrażacie sobie,jak zgubiły by się znaki drogowe i drogowskazy,gdyby istniała tu samowola?Poza tym wolnostojące tablice wielkogabarytowe są ciężkie i muszą spełniać określone prawem warunki.Tym bardziej na obszarze zabudowanym.Ponadto trzeba uzyskać pozwolenie plastyka miejskiego (w urzędzie miasta,gminy),który zaakceptuje (bądź nie) formę reklamy świetlnej.Trzeba przygotować wniosek z projektem tablicy i całą masa dokumentów.Oczywiście często plastyka się pomija,ale dobre firmy raczej sobie na to nie pozwalają.

Nie mam teraz pod ręką odpowiednich paragrafów,ale mogę podać po nowym roku.Poda je też firma wykonująca tablice,bo często załatwia również formalnosci za klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Zainteresował nie ten temat . mam dzialkę przy drodze mógłbym postawić taką tablice. Ale czy naprawdę nie trzeba pozwolenia na budowę??. Może ktoś po 2 latach coś napiszę więcej. Tylko nie piszczcie o estetyce działki gdyż jest to działka budowlana ale jeszcze długo bedzie pusta a połozona koła drogi. Więc można by na tym jakoś zarobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years później...
Zainteresował nie ten temat . mam dzialkę przy drodze mógłbym postawić taką tablice. Ale czy naprawdę nie trzeba pozwolenia na budowę??. Może ktoś po 2 latach coś napiszę więcej. Tylko nie piszczcie o estetyce działki gdyż jest to działka budowlana ale jeszcze długo bedzie pusta a połozona koła drogi. Więc można by na tym jakoś zarobić.

 

kurcze, muszę się też zainteresować tematem, podrzucam artykuł rp o tym w jakich przypadkach są potrzebne pozwolenia na budowę pod reklamę wolnostojącą czyli tzw bilbordy czy reklamy wielkoformatowe. w sumie poszukam jeszcze w prawie budowlanym, bo takie artykuły wcale nie są 100 % gwarancją prawną.

 

chociaż zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować na takim terenie na inną formę reklamy np. takie gepard_1.jpg, takie formy nie są obiektami budowlanymi.

 

jeszcze się sprawdzę w prawie bud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...