Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki kominek z płaszczem


mahuk

Recommended Posts

witam

potrzebuję pomocy w wyborze kominka z płaszczem wodnym.

myślałem nad

LAVA TK 13 kW

Kratki Lucy 12kW

ale tu mam największy problem, bo LAVA ma w parametrach 2kW na pomieszczenie, 11kW w wodę a Lucy ma 5/7.

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego? bo według mnie to jakiś błąd.

Może ktoś poleci coś dobrego w cenie około 6k pln?

Mam w tej chwili kominek Kratki Amelia powietrzny, ale zdecydowanie nie sprawdza się u mnie, po 2 godzinach palenia nie daje się wytrzymać w pomieszczeniu.

 

szczegóły:

Kominek będzie dogrzewał 400l bufor od kolektorów słonecznych(CO) i z niego przez mieszacz podłogówki(druga wężownica). W domu ogrzewanie gazowe, kominek będzie chodził w weekendy i ewentualnie większe mrozy, oraz jako zabezpieczenie w razie przerw w dostawie gazu.

średnie zużycie gazu to 800m3 czyli zapotrzebowanie energetyczne mojego budynku to około 9000kWh rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuję pomocy w wyborze kominka z płaszczem wodnym.

myślałem nad

LAVA TK 13 kW

Kratki Lucy 12kW

ale tu mam największy problem, bo LAVA ma w parametrach 2kW na pomieszczenie, 11kW w wodę a Lucy ma 5/7.

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego? bo według mnie to jakiś błąd.

Może ktoś poleci coś dobrego w cenie około 6k pln?

Mam w tej chwili kominek Kratki Amelia powietrzny, ale zdecydowanie nie sprawdza się u mnie, po 2 godzinach palenia nie daje się wytrzymać w pomieszczeniu.

 

szczegóły:

Kominek będzie dogrzewał 400l bufor od kolektorów słonecznych(CO) i z niego przez mieszacz podłogówki(druga wężownica). W domu ogrzewanie gazowe, kominek będzie chodził w weekendy i ewentualnie większe mrozy, oraz jako zabezpieczenie w razie przerw w dostawie gazu.

średnie zużycie gazu to 800m3 czyli zapotrzebowanie energetyczne mojego budynku to około 9000kWh rocznie

 

 

Mogę Ci wysłać wkład który spełni Twoje oczekiwania. Firmy które wymieniłeś, nie zaliczają się do specjalistów w technice wodnej. https://www.romotop.pl/wklady-kominkowe/heat/z-plaszczem-wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...