Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koniec ogrzewania domu kotłami z podajnikiem paliwami stałymi


berdnard

Recommended Posts

Witam po ponad 20 letniej mojego hobby związanego z liftingiem palnika sterownika dmuchawki te trzy urządzenia są mega sprawne zaczynam się poddawać . a to za sprawą PV powstały jak grzyby po deszczu i stąd takie problemy. nie da się ustawić poprawnego spalania ekogroszku i wydajności pomp w czasie pełnej doby a to za sprawą wahania napięcia ponad 15v czyli 0d 220v-235v czy jest jakaś rada aby mieć w gniazdku np 230v nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów zapraszam do dyskusji pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stabilizatorach napięcia sieciowego nie słyszałeś – choć wątpię by sterownik nie był wyposażony w wewnętrzny układ stabilizacyjny (jak pracować by mógł bez tego) a tak jak np.: podajnik czy dmuchawa i tak przez przekaźnik zasilane są z sieci – więc w czym problem?

0d 220v-235v czy jest jakaś rada aby mieć w gniazdku np 230v nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów

Zakład energetyczny gwarantuje stabilność napięcia w określonych granicach https://pl.wikipedia.org/wiki/Napi%C4%99cie_sieciowe.

 

Z ciekawości pytam – że bo niby te różnice napięcia jakiś wpływ mieć mogą czy mają na pracę kotła podajnikowego który w tej skali ma bezwładność tak dużą, że we wszystkim można się dopatrywać przyczyny ale nie w napięciu zasilającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama pompa reaguje na zmianę napięcia a co dopiero dmuchawa i podajnik mieszkam 3 dom od trafo -przed 2-3 latami nie było PV -jak na jesień ustawiłem sterownik pod dany świeży opał tak do końca sezonu grzewczego nie było takich cyrków jak obecnie- na dzień dzisiejszy doszło do sieci tego trafo na oko około 70-100 kw zestawów pv

jak słońce wstaje to napięcie z sieci dochodzi nawet do 240v- słońce nie wpada na panele mieszkańcy wybierają prąd z sieci jaki przesłali i napięcie spada nawet do 220v i wszystko poszło się jeb... sterownik mam typu pid i znam się doskonale na nim jak go ustawić natomiast regulator ciągu kominowego typu sam robi doskonale swoje zadanie

 

a regulator napięcia tylko do samego kotła który pobiera w porywach 2-3 sek 280 w to jaki model był by najlepszy

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zastanówmy się nad tym – podajnik i wentylator w jednym i drugim : silnik z wirnikiem klatkowym – toporne i proste urządzenia – no nie wydaje mi się by tego rzędu zmiany napięcia zasilającego miały aż tak duży wpływ na ich pracę.

Pompa PC powiadasz – ona ma sterowanie swoje – swój falownik który pracą silnika steruje i w oparciu o to wykonuje zadaną pracę – no nie wydaje mi się by tego rzędu zmiany napięcia zasilającego miały aż tak duży wpływ na tego pracę.

Weźmy lodówkę tu pod rozwagę – przy wyższym napięciu trochę szybciej agregat wykona swą pracę i dzięki czemu lodówka szybciej przejdzie w stan czuwania.

Tak jeszcze rozważmy żarówkę zwykłą – o tu tak – raz : że żarówka więcej prądu żreć będzie. Dwa : więcej światła i ciepła wydzielać będzie. Trzy : szybciej szlak ją trafi z powyższych przyczyn oczywistych, bo gdy tzw. rezystancja jest stała a napięcie wzrasta, to tym samym i większy prąd płynie przez zasilane urządzenie.

 

Raczej pamiętasz te czasy gdy zgodnie z normą – napięcie zasilające 220V miało a nie jak teraz 230V – po podniesieniu napięcia zasilającego co nieco było słychać o tym, że trochę urządzeń elektrycznych i elektronicznych w sumie tak drobnej różnicy nie wytrzymało i szlak je trafił.

Teraz jak z tym będzie – może podobnie – trudno jednoznacznie się o tym wypowiadać ale jeśli o kocioł podajnikowy idzie – przyznaję szczerze, że zaskoczony tym jestem, bo jak pisałem i piszę jakoś tego w tak znaczący sposób powiązać ze sobą nie mogę.

 

Paliwa pewien jesteś, bo o mieszaniu ze sobą węgla różnego typu swego czasu wiele się mówiło jak i o tym, że gdyby on był ze sobą zmieszany – tylko co jeśli np. do worka sru łopatę płomiennego i na to łopatę koksowniczego, bo w zasobniku i podajniku się wymiesza a jeśli o proporcje tej mieszaniny idzie – no z tym też bywało różnie jak i o tym co nieco było słychać.

 

O stabilizator napięcia sieciowego pytasz – wklej w Google hasło „stabilizator napięcia sieciowego” - no jest tego trochę i ceny tego też są różne –znasz jakiej mocy zasilającej kocioł podajnikowy potrzebuje i po tym do tego stabilizatora trza szukać mając na uwadze przy tym, to iż podajnik zablokowany może zostać – no ale czy ta gra jest warta świeczki – czy aby na pewno w tym tkwi przyczyna gorszej pracy tego kotła podajnikowego – no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wiesz – z pustego w próżne lać można tylko co po tym i co z tego.

 

Skoro masz święte przekonanie do swego, to może byś coś więcej i faktycznie podał na to.

 

Jakoś tak się składa, że tak ostatnimi czasy – tak jak ja to zauważam do tej pory słońca było mało a tym samym i PV nie wiele co dawało – natomiast teraz zaczyna się to zmieniać i słońca jest coraz więcej dzięki czemu może się pojawić podwyższone napięcie w sieci ale nie że tak od początku zimy było i jest obecnie.

 

Zimę mamy łagodną prawie bez mrozów, więc dalej stojąc przy swoim - jako przyczynę w dalszym toku rozważań bym brał pod rozwagę, to co w tym temacie jest zawarte : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?375567-Nowy-kocio%C5%82-30kw-na-15kw-zmiana Rzecz krótko ujmując, że kocioł na groszek wielokrotnie miał problem by iść po wyżej tych swoich 30% mocy znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tauronem to jak byś wygrał 6 w lotto -już poszła pralka za ponad 2500 i sterownik kotła -mają szplatki w przesyle zał wył w mili sekundzie tak było 2 lutego 9 razy 0d 20 do 21 w tym roku mam wykresy czarno na białym i zgłosiłem -odpowiedź przysłali felerne urządzenia mam i nie pokrywają kosztów napraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki nie było np takich jak twoja PV 4,27kWp na SolarEdge napięcie było bardzo stabilne a nie wiadomo jakie jest napięcie w mil sekundzie zał wyłącz skoro pralka sams -koszt naprawy ponad 1100 zł a ster kotła nie wiadomo

napięcie obser z 50 cm LICZNIK ENERGII MIERNIK MOCY PRĄDU WATOMIERZ i widzę co się dzieje

 

a 10% od 230v to ile w końcu wynosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol przy takich skokach napięcia -za chiny h-ów nie ustawisz w sposób idealny jaki potrafię znakomicie - sterownika do pracy kotła z podajnikiem do ekogroszku czy peletu

jak za małe napięcie to z palnika syfi jak duże napięcie to piec czyściutki ale spali go dwa razy więcej -rozumiesz

zostało mi tzw atumiok wstawić w środku domu :bash:

 

mam sterownik kotła tzw pid czyli dmuchawa się nie wyłącza podczas grzanie podawanie przerwa siła dmuchawy jest zmienna wszystko jest ustawione np jak jest 230 v każde obniżenie czy podwyższenie napięcia plus minus 5 v moja hobby idzie się jeb...o obecnie to są skoki 10v i więcej

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...