Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt budowlany dla piecyka na pellet typu koza?


Tomasz92

Recommended Posts

Witajcie

To mój pierwszy post na tym forum więc dzień dobry wszystkim.

(Teraz widzę że pomyliłem tematy, zapewne powinienem umieścić post w grupie prawnej. Przepraszam, niestety nie mogę już nic z tym zrobić, proszę o wybaczenie i ewentualne przeniesienie tematu lub usunięcie).

 

Chciałbym zamontować sobie piecyk na pellet o mocy około 6-10kW, średnica rury spalinowej wynosi 80mm.

Jakie dokumenty muszę mieć/gdzie przedstawić aby montaż i użytkowanie takiego urządzenia było całkowicie legalne.

 

  • Komin obejrzał kominiarz stwierdził że nie będzie żadnych problemów pod warunkiem instalacji wkładu kominowego
  • Skontaktowałem się z firmą wykonującą takie usługi i również oni dają zielone światło
  • Piecyk będzie kupiony nowy a całość odbierze kominiarz

 

 

Sąsiad w luźnej rozmowie powiedział że przepisy wymagają abym wykonał projekt budowlany. Zadzwoniłem do firmy wykonującej takie projekty i cena usługi wynosi więcej niż wartość piecyka. Znalazłem artykuł z 2014r gdzie mowa jest o odbiorze przez kominiarza i ewentualnych wymaganiach zarządcy obiektu i rozmowie z nadzorem budowlanym. https://muratordom.pl/porady-ekspertow/koza-w-kamienicy-aa-mNLD-n89f-jtsk.html

Więc czy muszę przedstawiać projekt budowlany w takiej sytuacji?

Oraz czy obecność płaszcza wodnego zmienia jakoś klasyfikację piecyka?

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Tomasz92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znajomi urzędnicy nadzorują dotacje na wymiany kotłów w mieście. Stare kotły węglowe idą na złom, a w to miejsce gazowe lub pellet. Nie słyszałem o żadnych wymogach dostarczania projektów budowlanych. Może przy gazówce są jakieś wymogi dotyczące instalacji gazowej, ale nie przy pellecie.

Inna sprawa, to czy w Twojej lokalizacji nie ma prawnych zastrzeżeń co do możliwości wymiany źródeł ciepła? Czy jest plan zagospodarowania przestrzennego i co przewiduje, a jak nie ma planu, to co przewidują Twoje warunki zabudowy? Wizyta w lokalnym nadzorze budowlanym teź powinna wyjaśnić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...