Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

Aga J.G.

Z YTONGA to oczywiscie ze JW jesli sie zdecyduje na jakis inny beton komorkowy to bede musial pewnie ocieplac i silikaty pewnie podobnie.

8)

Czy orientujesz sie czy ktos produkuje polski beton komorkowy w poblizu zachodniopomorskiego ktorego nie trzeba ocieplac (36cm)? A moze jakies silikaty.

Wolalbym sciane jednowarstwowa - mniej pracy pozniej z ociepleniem odpada tynk szlachetny. YTONG zapewnia tez gladka sciane.

 

Ale jak trzeba bedzie to i moze byc sciana dwuwarstwowa.

Dziekuje za kazda budujaca sugestie. wiem ze ecyzje bede musial podjac sam. I wiem ze kazde rozwiazanie bedzie dobre. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomek My się zdecydowalismy na Solbet ściana JW.

Na początku chcieliśmy ścianę DW z BK ale po przeanalizowaniu wielu za i przeciw zdecydowalismy się na JW mam nadzieję że wybór będzie dobry :lol:

Enya mój Walenty w parcy ale przecież Walentynki mozna mieć zawsze a nie tylko od święta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Solbecik 36 wystarczy a czy lepszy czy gorszy trudno powiedzieć każdy chwali to co jego :wink: :)

Jesteśmy zdecydowani na taką ścianę i już. Porównywałam kiedyś wspólczynniki ciepła 40 Ytonga i 36 Solbetu różnice nie są duże a i tak większośc twierdzi że największe straty ciepła są przez okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

Zupełnie nie całuśnie i walentynkowo:

W "liście płac" wpisałam wątek "śmiać się czy płakać?". To wycena mojego domu którego nie ma. Jeśli macie ochotę przeczytać i skomentowac to będę wdzięczna.

 

A całusnych walentynek życzę Wszystkim

 

pozdrawiam

Aga

 

Widzilam "oferte" ktora dostalas....

"śmiać się czy płakać?" - SMIAC :p :p :p .

Gdzie ty tak droga ekipe znalazlas?? (jesli mozesz napisz mi na prv, zebym sama nnie tracila czasu na chodzenie do nich :))

 

Glowa do gory-napewno znajdziesz tansza ekipe :p :p

(narazie ceny za wybudowanie mojego domku wahaja sie od 16 do 32 tys.... :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zakupy mamy zamiar poczynić w hurtowni na naszym terenie polecanej na stronie Solbetu mam cenę z jednej hurtowni do drugiej jeszcze musimy pojechać żeby mieć orientację :lol: Obecna cena to 14,90 z tarnsportem mam nadzieję że jeszcze coś uczkne z tej ceny :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałam dosyć estetyczne płoty betonowe w ofercie jakiejś firmy na terenie Gliwickiej Giełdy Samochodowej (za Sośnicą w kierunku Gliwic). Są wystawione na zewnątrz. Były m. in. brązowe imitujące takie posplatane grube gałęzie drzewa. Wyglądało to z daleka jak naturalne drewno. Były też takie które imitowały cegłę z piaskowca. Fajne. Ja szukam z kolei tanich producentów siatki, bo działkę mam 1254 m 2, a tylko z dwóch stron jestem ogrodzona. :D Mozna też zrobić żywopłot naturalny i to niekoniecznie z tui, taką ewentualność też rozważam.

 

 

Enya, dzieki :D Zaraz telefonuje do koleżanki z Gliwic zeby mi zdjęcia porobiła i w cenach się zorientowała :wink: Nasza działka ma 912 wiec też niemała. Do tego narożna i żaden bezposredni sąsiad jeszcze domu nie postawił. Kaaawaaał ziemi mam do ogrodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dlatego się zajmuję budową, bo taki mam zawód ( architekt ). A mój małżonek musi na to wszystko zarobić i po prostu nie ma czasu na "surfowanie " po sieci. :roll: :roll: :roll:

Ale czasami to bym chciała, żeby coś było zrobione bez mojego udziału. Odpoczęłabym sobie................................. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolontela w sprawie ogrodzeń mam namiary na producenta u nas w Kielcach.Są bardziej estetyczne od beonowych i tańsze.Nie wymagają malowania i sa bardzo estetyczne.Facet zaczął produkcję i ma ceny konkurencyjne.A co do betonów tanie w momencie zakupu,a drogie się robia jak policzysz ustawienie tego,bo cięzkie do tego dochodzą słupki i masę betonu na murki.A w dodatku brzytkie i przypominają getto.

Mogę podać namiary na priva.

Pozdrawiam Antek. :p :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zajrzałem do Was, to i się przywitam, i coś doradzę Enyi:

 

W życiu, za żadne skarby, żeby Cię nie skorciło podpisać temu gościowi od działki jakiegokolwiek pełnomocnictwa!

Zawiążcie sobie w te kilkanaście osób komitet społeczny, wybierzcie zarząd i zgłoście się do gminy. Tam kupą będziecie mieli większą siłę przebicia/nacisku w sprawie kanalizy, drogi itp. to samo w ZE, gazowni, wodociągach.

Z twojej opowieści wynika, że gość chce was wykorzystać bez mydła i czort wie jakie ma pomysły na to pełnomocnictwo (włącznie z darowizną waszej ziemi na rzecz swojej córki na przykład, albo ustalenie jakiejś służebności własnej firmie)...

Jak założycie qusi-spółdzielnię (byle nie nazbyt formalną) to się ze sobą lepiej dogadacie, a jak nie to każdy w swoją stronę i nie ma przymusu.

A tego gościa zbądźcie wprost, delikatnie ale stanowczo: np. "teraz kupiliśmy działkę i musimy opracować plan działania i zaoszczędzić kaszki - potrzebujemy na to 2 lata. Jak się juz zdecydujemy - damy Panu znać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

W sobotę spotykamy się w naszym gronie inwestorów razem z naszym "pełnomocnikiem". Ma nam przedstawić projekt tego pełnomocnictwa. Spróbuję je umieścić na stronie, żeby ktoś z Was rzucił na to swoim chłodnym okiem. Tak sobie myślę, żeby mu podziękować za współpracę, ale nie wszyscy inwestorzy są tego samego zdania. Niektórzy są skłonni mu zaufać i powierzyć mu załatwienie pozwolenia na budowę. Sama nie wiem, co zrobić. Boję się, że ten gość ma takie wtyki w urzędzie, że może nam utrudniać sprawę. Czort jeden wie, dlaczego ta jego poprzednia inwestycja budowy osiedla nie doszła do skutku, a on prawdy nam nie powie. Myślicie, że jak założymy komitet, to załatwimy tę sprawę równie szybko, jak oferuje to ów facet? Prosze o opinię tych, którzy mieli z takim działaniem zbiorowym do czynienia.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...