Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

My tez chcielismy zaczac wczesniej, ale w starostwie trafila nam sie pani "pradzwiwy urzednik" tzn nie udziela informacji, jej cennego czasu nie powinno sie w ogole zajmowac, a poza tym lezakowanie dokumentow ma trwac 65 dni i KONIEC :evil: :evil:

Ech.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My na szczescie WZ mielismy od poczatku a nawet jeszcze przed kupnem dzialki - przegladalamm je mocno przez kupnem, bo od poczatku wiedzialam jak ma wygladac nasz domek i nie chcialalm miec pozniej problemow. Ale podobo nasze warunki sa dosc oglne i raczej wszysko mozna zbudowac, moze tylko poza dachem - trudno by bylo zbudowac taki domek jak zary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz projekcik wprawdzie czekal tylko 2 tyg na zatwierdzenia,ale za to pol roku trwalo jego wykonanie (projekt indywidualny). Cigle marudzilismy i caly czas trzeba bylo cos przerabiac :D

Nasz sie tworzyl od wzesnia 2004. Teraz jeszcze pozostaja nam wnetrza.........oj bedzie sie dzialo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez chcielismy zaczac wczesniej, ale w starostwie trafila nam sie pani "pradzwiwy urzednik" tzn nie udziela informacji, jej cennego czasu nie powinno sie w ogole zajmowac, a poza tym lezakowanie dokumentow ma trwac 65 dni i KONIEC :evil: :evil:

Ech.........

 

co za glupia m@lpa !!!!!!!!!

 

Malpa to malo powiedziane :evil: :evil: wyjatkowy egzemplarz!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz projekcik wprawdzie czekal tylko 2 tyg na zatwierdzenia,ale za to pol roku trwalo jego wykonanie (projekt indywidualny). Cigle marudzilismy i caly czas trzeba bylo cos przerabiac :D

Nasz sie tworzyl od wzesnia 2004. Teraz jeszcze pozostaja nam wnetrza.........oj bedzie sie dzialo :wink:

 

Robicie tez projekt wnetrz/wizualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to sam się zastanawiam co dalej... Chyba będę jakieś wyceny materiałów musiał zrobić... Co do kosztorysu dla banku to pamiętam o Was, jak zacznę nad nim myśleć to się do Was odezwę - co parę głów to nie jedna!

 

Przy okazji - jak wam wycenili Ytonga?

 

wycene mam lekko nieswierzą - KRN dostarczony z projektem.

Ściany parteru (po odliczeniu otworów) 230 m2 = 3900 robocizna; 26 035 materiał; sprzęt 250; inne pierdoły (nie wiem co znaczą) 4200 = RAZEM 35 000 (w zaokrągleniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz projekcik wprawdzie czekal tylko 2 tyg na zatwierdzenia,ale za to pol roku trwalo jego wykonanie (projekt indywidualny). Cigle marudzilismy i caly czas trzeba bylo cos przerabiac :D

Nasz sie tworzyl od wzesnia 2004. Teraz jeszcze pozostaja nam wnetrza.........oj bedzie sie dzialo :wink:

 

Robicie tez projekt wnetrz/wizualizacje?

 

Tak, robimy projekt wnetrz calosci domu. Wlasnie szukam inspiracji i czekamy na pierwsze wizualizacje.

A Wy tez robicie projekt wnetrz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wykopałam się z zasp :D i jestem.

trochę się działo : a to TP ruszyła ze zwijaniem kabla z moich włości,

a to fachowcy przerzucaja się ofertami...

Prawdę powiedziawszy to cały czas myślimy o jednym : starczy czy nie

starczy (kasy niestety :evil: ).

Z jednej strony nie spieszy się nam :wcześniej niż 2008 nie sprzedamy

mieszkania a to będzie kasa na wykończenie .

Z drugiej strony: wszystko drożeje to może lepiej zaczynać już,niż

trzymać pieniadze na koncie ?

Poza tym po robotach ziemnych moglibysmy coś działać z zagospodarowaniem terenu (kupa skarp przed nami ).

Łoj myślenice ,myślenice...

 

A śnieg pada i pada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robimy projekt wnetrz calosci domu. Wlasnie szukam inspiracji i czekamy na pierwsze wizualizacje.

A Wy tez robicie projekt wnetrz???

Zastanawiamy się (przynajmniej nad zrobieniem spójnej koncepcji dołu). Jakie są (w przybliżeniu ceny)?

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's wizualizacji wnętrz.

Nie mam "otwartych" przestrzeni typu kuchnia-jadalnia-pokój dzienny,

więc skupiam się na "wystroju" pojedyńczych pomieszczeń.

Trochę otwartości będzie salon - hol - schody ale nie myślałam o gotowym

projekcie.

Dla mnie ta część budowy domu jest najprzyjemniejsza.Gotowa aranżacja

odebrała by mi radość "tworzenia".

No wiem,że to głupie ale to tak , jakby facet dyrygował zawartością damskiej torebki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robimy projekt wnetrz calosci domu. Wlasnie szukam inspiracji i czekamy na pierwsze wizualizacje.

A Wy tez robicie projekt wnetrz???

Zastanawiamy się (przynajmniej nad zrobieniem spójnej koncepcji dołu). Jakie są (w przybliżeniu ceny)?

BabaB

 

Wiesz co dokladnie Ci nie odpowiem, poniewaz placimy za caly projekt, ale z tego co pamietam to bylo ok. 80 - 90 PLN/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co do projektu wnetrz to tylko w fazie koncepcji nasza architekt zrobila nam projekt-bardzo ogolny-w ArchiCADzie.

Dlatego jak narazie nie mamy projktu wnetrz. Poza tym dopiero jak wybuduje stan surowy to tak naprawde bede wiedziala ajk ten domek wyglada :) A poza tym sama rysuje na kompie, wiec pewnie zrobie i dla siebie jakas wizualizacje 3D :). Zastanawiam sie tylko czy nie skonsultowac sie z jakims profesjonalnym projektantem wnetrz-moze zasugerowalby mi jakies ciekawe rozwiazanie... Tyle ze o takich naprawde trudno - wiekszosc to tylko zwykli architekci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcję wyposażenia wnętrz, stylu, a nawet części materiałów już mam. Od architekta oczekiwałabym podpowiedzi co do materiałów, koncepcji oświetlenia, jakichś niebanalnych rozwiązań w oparciu o moją wizję. Chciałabym też uzyskać wrażenie spójnej, przemyślanej całości, a nie zlepku elementów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcję wyposażenia wnętrz, stylu, a nawet części materiałów już mam. Od architekta oczekiwałabym podpowiedzi co do materiałów, koncepcji oświetlenia, jakichś niebanalnych rozwiązań w oparciu o moją wizję. Chciałabym też uzyskać wrażenie spójnej, przemyślanej całości, a nie zlepku elementów

 

Zobacz dzisiaj o godz.20,30 na BBC PRIME zaczyna się serial dokumentalny , który ma naocznie przybliżyć sztuczki dekoratorskie w zastosowaniu. Może tam znajdzieś natchnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...