Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

Koncepcję wyposażenia wnętrz, stylu, a nawet części materiałów już mam. Od architekta oczekiwałabym podpowiedzi co do materiałów, koncepcji oświetlenia, jakichś niebanalnych rozwiązań w oparciu o moją wizję. Chciałabym też uzyskać wrażenie spójnej, przemyślanej całości, a nie zlepku elementów

 

To dokladnie tak samo jak my. Architekt wnetrz ma nam pomoc urzeczywistnic nasze pomysly i czuwac nad ich spojnoscia. Poza tym beda robili nam projekty mebli, projekty lamp itd. Sami bysmy tego nie wymyslili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!

 

Tak jak pisalam - mam tylko w Archicadzie ogolna koncepcje projektu - nic szczegolnego.

Reszcze bede robic sama-tzn od strony technicznej -rysunki w 3D, bo wizje chcialabym zeby zaproponowal mi architektem wnetrz , ale narazie nie mam czasu sie do tego zabrac - chyba za duzo siedze na forum :D.

 

Poza tym troche boje sie zeby nie zepsuc wnetrza bo narazie fajnie sie zaczyna - mam obnizony salon o 2 schodki ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy obnizony salon :D troche mielismy z tym problemow, bo musimy zrobic tam wieksze okna. A ja pytalam o budynek z zewnatrz czy masz ......... :roll:

 

O jak fajnie spotkac kogos kto tez ma obnizony salon. Tak naprwe byl to tylko moj pomysl - nawet architektka nie byla do konca do tego przekonana :)

A jak duzo bedziesz miala obnizony - my 30cm

Nie wiem jak to bedzie z naszymi oknami :roll: - poczatkowo chcialam miec zwykel okna ale przez to obnizenie zaproponowano nam same balkonowe - zeby niebylo problemow z wygladem elewacji zewnetrznej.

Co do wizualizacji to musze poszukac plikow na dysku - moze do konca tygodnia sie z tym uporam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zacząć wczesnym latem. Interesowałyby mnie aktualne ceny materiałów budowlanych - może jak zaczniemy budować będziemy je sobie nawzajem podawać? Na pewno pomogłoby mi to przy negocjacjach cen i byłabym spokojniejsza, że nie przepłacę.Pozdrawiam.

 

ja na swojej grupie wroclawskiej podalalm ostanio ceny betonu, ktore uslyszlam podczas rozmow tel. (niestety to sa betoniarnie na dolnym slasku...)

 

"Jesli kogos interesuje to takie ceny uslyszalam w betoniarnich:

 

RMC - 170zl/m3 + 23 zl transport (do 15km)

 

Sanbet - 205zl/m3 loco budowa

 

Abet - 214zl/m3 loco budowa

 

Ekotrakt - 197zl/m loco budowa

 

TBG - 190zl/m3+ transport

 

Th Beton - 216zl/m3 +transport (ale w tym przypadku jest na tyle daleko ze sie w ogole nie oplaca) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez o 30 cm :p i oprocz okien balkonowych bedziemi mieli tez i zwykle, tyle ze wieksze. Pierwotnie obnizenie mielismy miec ok. 50 cm, ale nie mozna bylo az tyle powiekszyc balkonowych okien.

A na wizualizacje bede czekac :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam nadzieję ze mnie przyjmicie

mój stan posiadania

Działka kupiona rok temu

waruki są po 3 miesiącach

DWA DNI TEMU podpisałem umowę na prąd

Projekt indywidualny juz prawie "klepnięty"

w ciągu tygodnia - dwóch składamy do uzgodnień Jakiś ZURiT czy coś takiego (broszka architekta ) to ma trwać 3 tygodnie i natychmiast po pozwolenie też podobno trzy tygodnie i start do piaskownicy (tylko zabawki większe :wink: ) Do tej pory największe problemy to ZE ale hasło z PPP (poznaj siłę swoich pieniedzy :wink: ), projekt przyłacza do nowej skrzyki na nasz koszt (inaczej konkurs itp i czekaj tatka latka) i jedziemy dalej .

Dla wszystkich mam dobrą wiadoność podobno WIOSNA I LATO nają być ciepłe Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rowniez wszystkich i przylaczam sie do grupy. Kilka dni temu znalazlem to forum i musze przyznac ze mnostwo ciekawych rzeczy mozna sie tu nasluchac. :D

 

Ja rozpoczynam budowe w maju w Kolobrzeg. Niestety nikogo nie widzialem tu z mojego regionu rozpoczynajacego budowe. :(

 

Mam juz prawie cala papierkowa robote za soba. Pozwolenie juz jest, energyka juz tez, wodociagi zalatwione teraz czekam na zrobienie przylaczy. :o

 

Czytalem tu o obnizonym salonie. U mnie sprawa jest odwrotna. W projekcie mam 30 cm nizej salon a ja chce go podniesc do poziomu mieszkania. Mysle ze tak bedzie wygodniej uzytkowac dom no i bedzie cieplej mniejsza kubatura do ogrzania. :wink:

 

Co do materialow to jestem na etapie wyboru. Wciaz sie zastanawiam. W projekcie jest YTONG 36 cm a ja wciaz mam watpliwosci co do tej sciany.

Czy macie jakies swoje pomysly w tym wzgledzie (Silka, Thermomur, Fortis)?

 

Tomasz K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nowy forumowiczu :)

 

Ja bede budowala z SIlki - czemu? - duzo juz na ten temat na tym forum napisano - ael w gruncie rzeczy wiekszosc materialow jest dobra- co wybierzesz bedzie dobrze :)

 

A czemu nie chesz obnizonego salonu?

Koszty ogrzewania nie wzrosna az tak znacznie zeby moglo to wplynac na decyzje :) a za to bedziesz mial orginalen wnetrze :) - zawsze to cos innego nie w wiekszosci domkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojty

Z tymi kosztami ogrzewania to masz racje. A ta obnizona podloga to nam sie wydala jakby projektant ja na zlasc nam zrobil zeby bylo trudniej chodzic. Jakos ja od razu skreslilismy. Wiesz teraz jest fajnie ale za iles tam lat to ta podloga stanie sie moze niepotrzebnym utrudnieniem. Wiec tak jakos chcemy ja podniesc.

 

Silka - dobry wybor. Tez mialem czas ze bylem na nia zdecydowany. Pozniej przeczytalem kilka postow ze doplacam z 20% za sama nazwe i zaczalem znowu szukac. Tak wiec w tej chwili jeszcze nie wiem.

 

Przez kilka miesiecy bede jeszcze poza Polska wiec mam bardzo ograniczone mozliwosci szukania - tylko internet. Ale jest tego naprawde duzo.

 

Do uslyszenia

Pozdrowienia

TomaszK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojty

Z tymi kosztami ogrzewania to masz racje. A ta obnizona podloga to nam sie wydala jakby projektant ja na zlasc nam zrobil zeby bylo trudniej chodzic. Jakos ja od razu skreslilismy. Wiesz teraz jest fajnie ale za iles tam lat to ta podloga stanie sie moze niepotrzebnym utrudnieniem. Wiec tak jakos chcemy ja podniesc.

 

Niby racja, ale aktualnie ciezko jest nam myslec o tym co bedzie pozniej, a za to jakie wnetrze bedzie mozna zaaranzowac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...