Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

Enya

Popieram AgęJG .Nie pakuj się w pełnomocnictwa itp.Wizja osiedla

z monitoringiem ,bramą itp. jest ładna ale droga.

mnie osobiście takie osiedla kojarzą się z gettem.

Monitoring zastąp WłASNYM czujnym psem :D

Nie bardzo wiem na jakich zasadach nastepuje sprzedaż działek .Może najpierw przejdź do urzędu.To nic nie kosztuje-

a nie sądzę,żeby w urzędzie tak od razu rzucano kłody pod nogi.

Witaj Wiolontela.

Pytanie o ogrodzenie betonowe rzuc na forum świętokrzyskim,od nas

może cię zjeść transport.Tylko uważaj ! Ostatnio na formu ogrodzenie betonowe uznano jako przejaw KICZU :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie o ogrodzenie betonowe rzuc na forum świętokrzyskim,od nas

może cię zjeść transport.Tylko uważaj ! Ostatnio na formu ogrodzenie betonowe uznano jako przejaw KICZU :wink:

 

 

Transport mamy własny to może by nie zjadł? :lol: :wink:

 

Dla mnie betonowe też kiczowate ale cózpoczac jak kasy mało a do ogrodzenia wszytskie cztrey boki działki? Niemałej, dodam :roll: Tak sobie wymysliłam, ze dwa boki, od strony sąsiadów betonami ogrodze a z czasem zasłonią je iglaki albo inne "warzywo" :wink: Pozostale dwa boki (bo działka jest narożna) ogrodzimy.... jeszcze nie wiem czym ale chciałabym drewnem. Takimi surowymi dechami, nioheblowanymi. Mmmm...jak mi się to podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolontela a nie ma u was jakowys targów budowlanych ?

W zeszłym roku w Katowicach (ale to dopiero 04) co 3 wystawca

to ogrodzenia betonowe.

Poszperam w papierach (chomikuje wszystkie ulotki ) to moze cos

mądrego znajdę.W moim pobliżu to Błędów (k.Dąbrowy G.),ale nie wiem

czy ten producent (tani) ma kolorowy beton.

Popieram idee betonu.Przynajmniej ci chwasty od sasiadow nie przejda :)

Moze nie jest to urokliwy sposob grodzenia,ale niestety kasa wyznacza "tryndy".

U nas jest dom,na ktorego ogrodzenie (ceglane murki + drewniane sztachety) poszło więcej budulca niż ja potrzebuje na mój dom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, wdzieczna będe bardzo, bardzo... :D

 

Juz mam dość pracy myślowej, nie bede sie zastanawiać nad urokiem ogrodzienia. Mam w nosie :wink: :lol: Szanoiwny Ślubny małżonek do innyc rzeczy stworzon, w tym do zarabiania kasy :wink: , prace myslową mnie pozostawił :lol: A mnie przy tróje domowego drobiazgu mózg juz paruje od zastanawiania się jakie co, z czego i dlaczego :roll: :x To już chociaż ogrodzienie sobie z głowy zdejmę. Niechaj i te betony będa :wink: Kolorowe nie takie złe. Naj.. to by mi pasowały takie żółto-kremwe. ach, ta jasność odbijająca sie od zieleni :lol: drzew. Juz nawet myślałam o drewnie, też nieheblowanym, taki płot jak za naszych pradziadów :wink: ale sie obawiam, ze też by ukradli :x Mam nieodparte wrazenie, ze pierwszym budowlanym zakupem bedzie wóz Drzymały a zaraz po przeprowadzka doń. Moja :lol: Pieska sobie wezmę, kompa :wink: i tak miło i w spartańskich warunkach spędzę najbliższy rok :wink: :lol: A jak budowa będzie sie przeciągać to Ślubnego na kolejny do pilnowania zapedzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałam dosyć estetyczne płoty betonowe w ofercie jakiejś firmy na terenie Gliwickiej Giełdy Samochodowej (za Sośnicą w kierunku Gliwic). Są wystawione na zewnątrz. Były m. in. brązowe imitujące takie posplatane grube gałęzie drzewa. Wyglądało to z daleka jak naturalne drewno. Były też takie które imitowały cegłę z piaskowca. Fajne. Ja szukam z kolei tanich producentów siatki, bo działkę mam 1254 m 2, a tylko z dwóch stron jestem ogrodzona. :D Mozna też zrobić żywopłot naturalny i to niekoniecznie z tui, taką ewentualność też rozważam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie naszych rozważań, to słowami piosenki zapytam: "Gdzie Ci mężczyźni? Gdzie te chłopy?" Widzę, że tylko tutaj kobitki mają coś do powiedzenia w sprawie budowy domu. Ja to czasem chętnie bym się zamieniła z prowadzeniem domu, wychowywaniem dzieci i psa, budową domu na robienie kasy, za którą gonią nasi panowie. Taka miła odmiana, bo czasem mi to już wszystko bokami wychodzi. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my działamy zespołowo.

Razem deliberujemy co,gdzie,jak.

Razem byliśmy dogadywać się z ekipami.

W kwestii wyposażenia wnetrz małżonek też ma głos .

Z jednej strony to dobrze (ja też buduję dom),ale z drugiej to bym tak

czasami chciała na gotowo - ale bez wykończeniówki (instalacje mogę odpuścić :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanę tutaj trochę jednak po stronie naszych mężczyzn, bo wiem doskonale ,że w dzisiejszych czasach mężczyźni też nie mają łatwo w życiu. Mój mąż wróci z W-wy dopiero w czwartek, tak więc siłą rzeczy cała reszta jest na mojej głowie.Nie powinnam narzekać, bo sama na taki układ się zgodziłam rezygnując z pracy zawodowej na korzyść rodziny. Jednak czasami mam takie dołki, że wszystko zaczyna mnie przerastać. Trudno się kobiecie dogaduje z tzw. fachowcami, bo każdy patrzy z niedowierzzaniem, jak zaczynam się wypowiadać na tematy budowlane. Gadają ze mną na wstępie, jakbym była niedorozwinięta, a ja doskonale się orientuję w temacie, dzięki Muratorowi przede wszystkim. To moja ulubiona literatura od 4 lat. Dopiero teraz na wiosnę będę mogła skonfrontować teorię z rzeczywistością. I obawiam się, że wykańczać to się będę nie tylko we wnętrzach, ale i w środku samej siebie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz pytasz dlaczego kobiety bo mojemu męzowi na pisanie tutaj nie starcza czasu, ale czyta :) Decyzje podejmujemy razem ale to ja jestem od wyszukiwania informacji, szperania po sieci itp. czytania forum :lol:

A co do fachowców to mój mąż i tak ich odsyła do mnie oni na początku robią wielkie :o a potem co im pozostaje muszą rozmawiać ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super maja Wasi mezowie, ze maja takie wsparcie z Waszej strony. Jest to wspaniala rzecz. :roll:

Ja tez dolaczylem do tego forum aby sie czegos dowiedziec na temat budownictwa. Tez od niedawna musialem zaczac rozmowy z fachowcami i chcialbym sie orientowac w tych tematach. Moja zona oczywiscie tez jest zawsze ze mna ale raczej woli nie wtajemniczac sie w szczegoly i kontroluje raczej cala sprawe w bardzo ogolny sposob.

Teraz jestem daleko od domu i jedynym zrodlem moich kontaktow i informacji jest internet. Chce wykorzystac ten czas do kwietnia na zdobycie jak najwiekszej ilosci informacji nt. budowy. Wiekszosc przygotowan juz za mna.

- Dzialka jest

- Pozwolenie na budowe jest.

- Kierownik budowy i ekipa wybrana termin umowiony.

- ZE i wodociagi troche sie ociagaja z wykonaniem przylaczy ale cala papierkowa robota z nimi jest juz tez zakonczona wiec tylko czekac na wiosne :D

 

W tej chwili jeszcze tylko caly czas sie zastanawiam nad tym moim YTONGIEM (jest w projekcie) i nie wiem czy decydowac sie na cos tanszego czy pozostac przy tym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

Zupełnie nie całuśnie i walentynkowo:

W "liście płac" wpisałam wątek "śmiać się czy płakać?". To wycena mojego domu którego nie ma. Jeśli macie ochotę przeczytać i skomentowac to będę wdzięczna.

 

A całusnych walentynek życzę Wszystkim

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...