Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

Do ponoedziałku mamy czasNie, nie nisilibyśmy węgla przez wiatrolap :wink: Z kotłowni jest osobnewyjscie wprost na podwórze :wink:

 

Dzis rozmawialiśmy z arch. Odradza jednak :-? bo spadek nie okazal sie tak duży jak wynikało z naszych obliczen. Wynosi pół metra. Jessssuuuu ja juz nie wiem co mam myśleć, jaką decyzję podjać :-? Około piątku bedziemy jeszcze gadac ze znajomym budowalncem, moze on coś doradzi. tak po prawdze to chodzi nam tylko o kasę :cry: Gdyby nie to pewnie zdecydowalibyśmy sie na piwnice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do ponoedziałku mamy czasNie, nie nisilibyśmy węgla przez wiatrolap :wink: Z kotłowni jest osobnewyjscie wprost na podwórze :wink:

 

Dzis rozmawialiśmy z arch. Odradza jednak :-? bo spadek nie okazal sie tak duży jak wynikało z naszych obliczen. Wynosi pół metra. Jessssuuuu ja juz nie wiem co mam myśleć, jaką decyzję podjać :-? Około piątku bedziemy jeszcze gadac ze znajomym budowalncem, moze on coś doradzi. tak po prawdze to chodzi nam tylko o kasę :cry: Gdyby nie to pewnie zdecydowalibyśmy sie na piwnice :wink:

 

 

A w warunkach nie masz moze obostrznia dot. sposobu ogrzewania??

My np mozemy ogrzewac domek tylko w pliwami ekologizcznymi :o :o

Dlatego wszelkie kotlownie weglowe musielismy na poczatku z kreslic z listy... :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty ale przez te obostrzenia wybór łatwiejszy :lol:

 

Mie przez to grzanie to chyba zamkną do wariatkowa. każdy dzień przynosi nowe rewelacyjne pomysły (by to szlag). :roll: Nie wspomnę o tym co mi się śni zamiast palm i drinków na plaży :wink:

 

Eee tam, i dobrze ze istnieja takie "problemy". My tez kazdy dzien zaczynamy ze slowem "domek" na ustach i tak tez go konczymy. Chyba od 3 lat nie mielismy "cichych dni" :D:D:D:D:D:D

 

Poza tym jak nie moge zasnac to zaczynam liczyc okna w nowym domku...

A jak sie nie moge rano dobudzic to licze ile te okna beda kosztowac i odrazu sie ozywiam :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, a czemu az tyle ludzi buduje domek?

 

Budowa to taka przygoda, wyzwanie, karzdy moze sie sprawdzic w roli kierownika, szefa, logistyka, dekoratora wnetrz itp :)

 

TO takie nudne - kupic gotowe mieszkanie... Moja kolezanka, (po budownictwie) gdy kupila nowe mieszkanko od dewelowpera, sama wymyslala sobie problemy z ekipami(doslownie) - tylko tak zeby sie wreszcie zrealizowac :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G.!

My też planujemy budowę domu z betonu komórkowego. Niestety najbliższy dystrybutor Solbetu jest we Wrocławiu, więc chyba jednak wybierzemy Ytong, bo mamy na Śląsku wiele hurtowni, które go mają w sprzedaży, tak więc liczymy, że sporo utargujemy. Czy porównywałaś może koszty poszczególnych materiałów tych dwóch producentów? My w projekcie mamy strop terriva, ale zastanawiam się nad stropem z Ytonga.

Teraz pytanie do Kasztanki. Na Twojej stronie w galerii zdjęć w tle widzę domy wykonane najprawdopodobniej z Ytonga. Może masz jakiś kontakt z sąsiadami i możesz ich zapytać o wykonawców? Please :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ponoedziałku mamy czasNie, nie nisilibyśmy węgla przez wiatrolap :wink: Z kotłowni jest osobnewyjscie wprost na podwórze :wink:

 

Dzis rozmawialiśmy z arch. Odradza jednak :-? bo spadek nie okazal sie tak duży jak wynikało z naszych obliczen. Wynosi pół metra. Jessssuuuu ja juz nie wiem co mam myśleć, jaką decyzję podjać :-? Około piątku bedziemy jeszcze gadac ze znajomym budowalncem, moze on coś doradzi. tak po prawdze to chodzi nam tylko o kasę :cry: Gdyby nie to pewnie zdecydowalibyśmy sie na piwnice :wink:

 

 

A w warunkach nie masz moze obostrznia dot. sposobu ogrzewania??

My np mozemy ogrzewac domek tylko w pliwami ekologizcznymi :o :o

Dlatego wszelkie kotlownie weglowe musielismy na poczatku z kreslic z listy... :-? :-? :-?

 

 

 

Nie ma obostrzeń :lol: Całe szczęscie. Tak naprawde w naszych warunkach obostrzeń jest niewiele. Prawie wcale :wink: :D Jakaś taka gmina uległa :wink:

 

Ze znajomym budowlańcem rozmiawialiśmy póki co telefonicznie. Namawia na piwnice :-? No ja cholery dostanę, wrrrrrrrrr.... Co głowa to inny pomysł. Ale tego sie właściwie spodziewałam. Znajomu fanem piwnic jest :wink: bo sam nie ma z przyczyn od niego niezależnych :wink: :lol: Do soboty ma nam wstepnie wycenić koszt podpiwniczenia w takiej formie jaką robilibyśmy ewentualnie. To zadecyduje. Mam nadzieję :-? 8)

 

A sluchajcie, mozliwe to żeby na pozwolenie czekać 2-3 tygodnie? Dziwnie mało mi sie to wydaje :-? A takie wiesci krążą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasztanka!

Wg producenta marka Ytong to też beton komórkowy. Na zdjęciach w tle widać domy wykonane z białych bloczków. Chciałam zapytać czy to nie przypadkiem Ytong. To może być też Silka albo Solbet albo jeszcze jakiś inny producent. Interesują mnie doświadczenia osób, ktore budowały z betonu komórkowego bądź zamierzają z niego budować.

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasztanka!

Wg producenta marka Ytong to też beton komórkowy. Na zdjęciach w tle widać domy wykonane z białych bloczków. Chciałam zapytać czy to nie przypadkiem Ytong. To może być też Silka albo Solbet albo jeszcze jakiś inny producent. Interesują mnie doświadczenia osób, ktore budowały z betonu komórkowego bądź zamierzają z niego budować.

Pozdrawiam serdecznie :D

 

ach no tak, ale wydaje mi sie ze to nie ytong .....

w kazdym razie nie mam namiarow na tych sasiadow niestety :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enya U nas są dwie hurtownie, które mają Solbet więc mozna powiedziec że jest konkurencja :wink: :) Byliśmy również w hurtowni gdzie mają Ytonga ale cena jest wyższa o 5 zł na bloczku. Hurtownicy jeszcze namawiaja nas na Prefabet jak dobrze zapamietałam nazwę jest jeszcze tańszy tylko musze poczytac o parametrach.

Wilontela Jesli chodzi o czas oczekiwania na pozwolenie to wszystko zależy od danego urzędu wiem że u nas w starostwie taki termin obowiązuje jeśli wszystkie papiery są wporządku :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek włąsnie wczoraj mój mąz wrócił z hurtowni i tam go panowie namawaiali a ja jeszcze nie poczytałam bo decyzja należy do mnie jak by co to będzi na mnie :wink: :) My oczywiście też P+W.

Wiem że z Solbetu te cieńsze bloczki na działówki są bardzo słabe i trzeba brać inne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie doświadczenia osób, ktore budowały z betonu komórkowego bądź zamierzają z niego budować.

 

ja buduję z Ytonga - ponad miesiąc temu zalałam strop nad parterem, i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Jedna drobna uwaga: Ytonga nie kupuje się w hurtowniach negocjując z nimi ceny, tylko dzwoni się na info linię Ytonga (jest na www) i bierze namiar do przedstawiciela w Twoim regionie. Potem spotykasz się z gościem, dajesz mu projekt domu i on za darmo daje Ci zestawienie potrzebnych materiałów wraz z ceną. Potem go szantażujesz że drogo to wychodzi i że weźmiesz chyba solbet, faelbet czy inną "konkurencję" i Ytong mięknie i schodzi z ceny. Jednocześnie Ytong wskazuje Ci konkretną hurtownię w okolicy w której masz dokonać zakupu, bo to jest tak, że ta hurtownia na Twoje konkretne zamówienie dostaje inną cenę u Ytonga. Ja mam bardzo dobrą cenę, w hurtowni się dziwili, że jest to cena jak na odbiorcy hurtowego a nie dom jednorodzinny. Garaż wybudowałam z Faelbetu, niby dobrej jakości, poważna firma itp., ale się nawet nie umywa do Ytonga, a to widać najlepiej jak się postawi oba bloczki koło siebie. Polecam też nadproża systemowe Ytong - oszczędność czasu niesamowita do tego takie samo lico jak reszta ściany i nie ma problemu z tynkowaniem a i przenikanie ciepła jest OK. Co do płyt stropowych to gdybym mogła to bym się zdecydowała na pewno bo jest szybko, sucho i solidnie, ale niestety ograniczeniem jest rozpiętość stropu - u mnie była zbyt duża jak na moduły Ytonga. Z ytonga buduje się bardzo łatwo grunt to dokładna ekipa, bo klej trzeba nakładać cienko i równo. Musiałam przełamać opór rodziny która oczywiście doradzała ceramikę i docieplenie, ale jak widzę gładkie równe ściany które będzie można cienko otynkować i łatwo poprowadzić instalacje to serce mi rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...