Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Eee tam za pozno, ja i tak zawsze chcialam budowac dom przez 2 sezony, wiec od maja do pazdziernika stan surowy a w nastepnym sezonie wykonczeniowka. Wszystko zgodnie ze sztuka budowlana budyneczek sobie spokojnie osiadze po zimie.... 8) 8) 8) bedzie spox :D

 

no dla mnie za pozno...

a jak ty zrobisz to juz twoja sprawa!

ja chce w grudniu sie wprowadzic

choc nie wiem czy zdaze i czy mi sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam za pozno, ja i tak zawsze chcialam budowac dom przez 2 sezony, wiec od maja do pazdziernika stan surowy a w nastepnym sezonie wykonczeniowka. Wszystko zgodnie ze sztuka budowlana budyneczek sobie spokojnie osiadze po zimie.... 8) 8) 8) bedzie spox :D

 

no dla mnie za pozno...

a jak ty zrobisz to juz twoja sprawa!

ja chce w grudniu sie wprowadzic

choc nie wiem czy zdaze i czy mi sie uda

 

Widze Kasztanka, ze rownie szybko planujemy sie wprowadzic do nowego domku :p

Im szybciej, tym lepiej i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "taniosci" to nie bylabym taka pewna.

 

Jedyna oszczednosc jest tylko na oprocentowaniu kredytu - szybko wydajesz kase i odrazu mieszkasz - nie umusisz tez oplacac starego mieszkania.

 

koszty zas takiego posuniecia to - wieksze rachunki za oplalanie w pierwszym roku - trzeba wiecej wietrzyc mieszknie no i najdrozsze to jest potem zacieranie rys na tynku ktore powstaja przez osiadanie.

 

Poza tym trzeba dac betonowi spokojnie sie zwiazac i nabrac wytrzymalosci -przeciez dopiero po 28 dniach ma swoaj gwarantowana wytrzymalosc.

 

Ja tam marze o wprowadzeniu sie we wrzesniu 2006 hi hi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "taniosci" to nie bylabym taka pewna.

 

Jedyna oszczednosc jest tylko na oprocentowaniu kredytu - szybko wydajesz kase i odrazu mieszkasz - nie umusisz tez oplacac starego mieszkania.

 

koszty zas takiego posuniecia to - wieksze rachunki za oplalanie w pierwszym roku - trzeba wiecej wietrzyc mieszknie no i najdrozsze to jest potem zacieranie rys na tynku ktore powstaja przez osiadanie.

 

Poza tym trzeba dac betonowi spokojnie sie zwiazac i nabrac wytrzymalosci -przeciez dopiero po 28 dniach ma swoaj gwarantowana wytrzymalosc.

 

Ja tam marze o wprowadzeniu sie we wrzesniu 2006 hi hi :D

 

Wojty rysy i tak powstana i tak. Wszyscy budowlancy twierdza, ze budynek osiada 3-4 sezony. Ogrzewac bedziemy PC wiec rachunkow na razie sie nie boje :wink:, a poza kredytem i mieszkaniem, ktore trzeba utrzymywac jest jeszcze inflacja, wiecznie zmieniajace sie cenniki.............................

My bedziemy gnac z budowa na maxa!!!!!!! :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz fundamenty a wiec jakos tam juz sie ukladaja ....

jezeli beton potrzebuje 28dni to spokojnie zdazy

rysy .... nie jest regula ze sie pojawiaja tylko wtedym, gdy buduje sie dom w rok !!!!!!

 

regula nie jest, ale bedziesz musiala bardzo mocno na nie uwazac...

poza tym beton to nie tylko fundamenty - jeszcze masz wience i strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grypa?? Ojoj, teraz wszystkich to lapie :(

Mnie narazie nie lapie, bo "lecze sie groszkiem" :D:D:D:D:D:D:D

 

Trzymaj sie cieplutko!!! Mam nadzieje ze do spotkania Muratora wyzdrowiejesz :)

 

Na spotkanie to chocby sie i doczolgam, nawet z grypa :wink:

a leczenie groszkiem chyba pora wcielic w zycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "taniosci" to nie bylabym taka pewna.

 

Jedyna oszczednosc jest tylko na oprocentowaniu kredytu - szybko wydajesz kase i odrazu mieszkasz - nie umusisz tez oplacac starego mieszkania.

 

koszty zas takiego posuniecia to - wieksze rachunki za oplalanie w pierwszym roku - trzeba wiecej wietrzyc mieszknie no i najdrozsze to jest potem zacieranie rys na tynku ktore powstaja przez osiadanie.

 

Poza tym trzeba dac betonowi spokojnie sie zwiazac i nabrac wytrzymalosci -przeciez dopiero po 28 dniach ma swoaj gwarantowana wytrzymalosc.

 

Ja tam marze o wprowadzeniu sie we wrzesniu 2006 hi hi :D

 

Wojty rysy i tak powstana i tak. Wszyscy budowlancy twierdza, ze budynek osiada 3-4 sezony. Ogrzewac bedziemy PC wiec rachunkow na razie sie nie boje :wink:, a poza kredytem i mieszkaniem, ktore trzeba utrzymywac jest jeszcze inflacja, wiecznie zmieniajace sie cenniki.............................

My bedziemy gnac z budowa na maxa!!!!!!! :p :p

 

:) ja tez jestem budowlancem i moge ci powiedziec ze dom osiada glownie w 1 roku, potem juz o wieeele mniej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz fundamenty a wiec jakos tam juz sie ukladaja ....

jezeli beton potrzebuje 28dni to spokojnie zdazy

rysy .... nie jest regula ze sie pojawiaja tylko wtedym, gdy buduje sie dom w rok !!!!!!

 

regula nie jest, ale bedziesz musiala bardzo mocno na nie uwazac...

poza tym beton to nie tylko fundamenty - jeszcze masz wience i strop

 

no jasne!

ale od wylania stropu i wienca do zamieszkania na pewno minie 28 dni!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...