Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

jest to fundament grzewczy- czyli za jednym zamachem fundament i ogrzewanie :)

niestety nie ma u mnie na działce gazu, więc będzie działał na prąd :-? podobno koszty ogrzewania nie są duże. :wink:

a ściany na tym fundamencie można stawiać praktycznie jakie się chce 1W, 2W.., tylko muszą mieć odpowiednią przenikalność ciepła (czy coś takiego)

dla mnie minusem jest to, że chciałabym rozpocząć budowę dużo wcześniej niż w maju.... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moniś obejrzałam własnie twoja chatke . Nie lubie takich chłodnych klimatów ale ( czyt. sama bym tak nie zrobiła) ale robi wrażenie. Ja lubie takie wiejskie cieplutkie klimaty Do twoich wnętrz pasuje mi biuro nie dom i np. nie potrafie sobie wyobrazic radosnego bałaganu dziecięcych zabawek w takim domu. Ale co kto lubi. No w każdym razie chiałam napisac ,że podoba mi się bardzo choć całkiem nie w moim stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś - dla mnie super, dokładnie mój styl. Ja projektuję swój dom sama, więc mam wszystko rozrysowane na papierze w kratkę - nie prezentuje się to tak pięknie jak Twoje wizualizacje, więc pochwalić się będę mogła dopiero zdjęciami z reala... co do tych schodów - popracujcie nad tą koncepcją bo to co jest teraz będzie kosztowało około 50 - 70 tys zł, chyba że nie jest to dla Was problemem. Architekci wnętrz często zapominają o takich drobnostkach jak cena...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. A ktos miał jakies problemy z geodetą, tzn zle wymierzył działke???? Bo nam powiedział ,że sąsiad nam wlazł na nasza ziemie a sąsiad ma zgodnie ze swoim pomiarem. I co? Geodeta się pomylił czy jak? Miał ktoś taki przypadek żeby geo się rąbnął w pomiarach? I to o metr?

Przeciez nie bede brac nastepnego i kolejnych kilku stów płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym Przeszkadzajko! Każdy ma swój styl. Grunt , żeby taki dom nie stanął obok stylowego dworku albo typowego domku z dachem dwuspadowym. Ważne jest, żeby w subtelny sposób wkomponować dom w krajobraz.

Ja natomiast mimo wielkiej miłości do takiego minimalistycznego stylu, chcąc dopasować swój dom do otoczenia, wybrałam dom bardziej w polskim klimacie, taki raczej sielski, gdyż stanie praktycznie na peryferiach aglomeracji śląskiej, w otoczneiu lasu i sadów owocowych. Natomiast gdybym budowała się w starej dzielnicy z lat 20- tych , to chętnie nawiązałąbym do architektury modernistycznej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś obejrzałam własnie twoja chatke . Nie lubie takich chłodnych klimatów ale ( czyt. sama bym tak nie zrobiła) ale robi wrażenie. Ja lubie takie wiejskie cieplutkie klimaty Do twoich wnętrz pasuje mi biuro nie dom i np. nie potrafie sobie wyobrazic radosnego bałaganu dziecięcych zabawek w takim domu. Ale co kto lubi. No w każdym razie chiałam napisac ,że podoba mi się bardzo choć całkiem nie w moim stylu.

Przeszkadzajko zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkim nasz dom bedzie sie podobal, ale chyba nie da sie zaprojektowac domu tak zeby sie wszystkim podobal. :)

Jesli zas chodzi o dzieci, to dom projektowany jest z mysla o nich i juz one zadbaja o wewnetrzne ciepelko i rozgardiasz :wink: .

Usciski dla niesfornych Blizniakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś - dla mnie super, dokładnie mój styl. Ja projektuję swój dom sama, więc mam wszystko rozrysowane na papierze w kratkę - nie prezentuje się to tak pięknie jak Twoje wizualizacje, więc pochwalić się będę mogła dopiero zdjęciami z reala... co do tych schodów - popracujcie nad tą koncepcją bo to co jest teraz będzie kosztowało około 50 - 70 tys zł, chyba że nie jest to dla Was problemem. Architekci wnętrz często zapominają o takich drobnostkach jak cena...

 

Ankalenka ciesze sie, ze nasze domy beda w podobnym stylu, bede czekac na zdjecia, ktore juz chyba niedlugo sie pojawia. Jesli chodzi o schody, to jest to dopiero wstepna koncepcja, ktora bedziemy teraz dopracowywac, poza tym mamy jeszcze inny pomysl na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś!

A mnie się Wasz projekt bardzo podoba - jak dla mnie rewelacja!!! Pokaż też rzuty pomieszczeń parteru i piętra, bo jestem bardzo ciekawa układu pomieszczeń. A tak w ogóle, to ile Was kosztował taki projekt indywidualny? Pochwal się proszę :D

Bardzo dziekuje za te mile slowa :oops: :oops: Rzuty wlasnie musze wrzucic.

Projekt zewnetrzny kosztowal chyba 70 PLN/m2, a wewn 80 PLN/m2. Pisze chyba, poniewaz nie pamietam juz dokladnie kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis ale dom mi tez sie podoba , zwłaszcza zewnętrznie , w środku też:):):) tylko wydaje mi sie taki zimny , nie do mieszkania. a jak juz zbudujecie , mamy blisko wiec podeśle na godzinke maluszki cobyście zobaczyli jak zmodyfikowac chałupe na potrzeby dwu potworków:) jak coś po ich wizycie zostanie:) Wy pewnie tez możecie liczyć na 2 maluchy na raz:) oczywiście za dodatkowe porady naszych małych pomagalskich jakos sie policzymy;)

a domek z zewnatrz super!!!!! hihi już widze jak was pluszaki zaleja:) no ale takie 350m to ma gdzie mieścić pieluszki itp....... my na razie mamy 50 m i nie możemy sie odkopac ( butle, pieluchy, zabawki, ciuszki i same maluchy):)

 

 

acha a tak dla porównania wrzuciłam swój projekt tzn zwykła wiejską chałupke, a np bardzo mi sie podobaja takie drewniane domy na wsiach budowane z bali kładzionych na zakładke, no ale bez przesady...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem czemu wydaje sie Ci sie zimny. Otoz na razie sa to pierwsze pomysly, poniewaz musimy zrobic projekt hydrauliki i projekt elektryczny, skupilismy sie na kuchni, lazienkach i punktach swietlnych. Reszta wnetrza jest zupelnie nietknieta, stad to poczucie sterylnosci i pustki. :-? jeszcze mnostwo pracy nas czeka.

A do nas jak najbardziej zapraszamy i to koniecznie z maluchami. Niech "przetra" szlaki i wytkna nam bledy z ich punktu widzenia :wink:

A jak Wasze przygotowania do budowy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha a tak dla porównania wrzuciłam swój projekt tzn zwykła wiejską chałupke, a np bardzo mi sie podobaja takie drewniane domy na wsiach budowane z bali kładzionych na zakładke, no ale bez przesady...........

 

Eeee tam zaraz wiejska chalupka :wink: Bardzo mi sie podoba :) Gdyby nie to, ze zalezalo nam na pelnej kondygnacji pietra, to tez zbudowalibysmy podobny domek. Przerazaly nam skosy i te cholerne okna dachowe.

A ile Twoj domek bedzie mial metrow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my na razie słabo mamy tylko albo az projekt, mapki do celów projektowych i warunki zabudowy no i w piatek składamy papierki o przyłacza:) aaaaaaaaaaa no i niewyjasniona sprawe z geodetą i bedziemy sie bic z sasiadem o miedze hihi:) a tak serio mam nadzieje ,że to pomyłka naszego geodety bo sasiad musiałby przesuwac płot i pare innych rzeczy.

 

Monis to wrzucaj reszte jak tylko bedziesz miała:) oczywista czekam z niecierpliwoscia.

 

aaaaaaaaaaa i doczytałam , on jest maleńki w porównaniu z waszym ma 135 uzytkowej:)

a z przodu jak dworek polski 2 kolumny , bo nie widac tu jest elewacja ogrodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz blizej jak dalej :wink: My czekamy na pozwolenie juz dwa tygodnie i z tego co wiem, to tydzien temu pani rozpatrywala podania z grudnia :o wiec chyba sobie poczekamy na to.

A ekipe juz macie?????

 

Aaaaa gdybyscie mieli jakis problem z elektrownia, to mamy tam znajomego. Zalatwia wszystko szybko i bezbolesnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...