Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


A-g-n-e-s

Recommended Posts

nie wytłumaczysz 9 miesieczniakowi żeby po sobie posprzątał. Zreszta co to za sprzatanie powrzucac do kosza i tyle:)

wytłumaczę, wytłumaczę. te małe skubańce rozumieją więcej niż nam się wydaje. A tekst typu: "a teraz posprzątamy w pokoju, pomogę wam trochę" powtarzany często wraz z pokazaniem jak się wrzuca zabawki do kosza, działa. może tego teraz nie widzisz, ale za parę miesięcy dzieci zaczną już wyraźnie postępować tak jak zostały nauczone, i albo Ty będziesz miała więcej pracy albo zgrabnie i w miarę bezboleśnie przerzucisz ją na dzieciaki.. ale to kwestia charakteru rodziców. JakCi chaos nie przeszkadza, to nie masz problemu. Pamiętaj tylko, że im dalej w las tym więcej grzybów: dzieciaki coraz bardziej uparte i obowiązków przybywa - matce oczywiście... Ja jestem wyzwoloną feministką ;)) po mężu i dzieciach sprzątać nie będę, starczy że muszę dać im jeść, oprać, i zorganizować dom, lekarzy, przedszkole, zakupy.. i cała budowa na mojej głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moniś a z czego ta kuchnia bądź jaka firma jesli można :lol:

Co do sprzątania uczyć uczyć a i tak ciężko wyegzekwować szczególnie gdy dzieci strasze :wink: :)

Rysowanie po ścianach mam, przerabiam nie moge oduczyć chociaż córcia ma już prawie 6 lat a i tak co jakis czas coś porysuje :cry: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nareszcie wątek dla nas: jesteśmy na etapie projektu i geodety.

Po nocach nieprzespanych nad stertami katalogów wreszcie wybraliśmy projekt domu!!

Jak dłuższy czas nie popatrzę na projekt to coś mnie nosi - też tak mieliście? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nareszcie wątek dla nas: jesteśmy na etapie projektu i geodety.

Po nocach nieprzespanych nad stertami katalogów wreszcie wybraliśmy projekt domu!!

Jak dłuższy czas nie popatrzę na projekt to coś mnie nosi - też tak mieliście? :D

 

no my mielismy troche inaczej, bo tworzylismy projekt z architektem przez ladnych pare miesiecy ..... nie mozglam sie doczekac kolejnej wizyty u niego .....

ale po otrzymaniu gotowych ksiag z projektem mmmmm..... co chwile musialam zajrzec, coby sobie przypomniec i zapamietac w glowie i tworzyc wizje wystroju wnetrz ...nota bene wizje nie zostaly jeszcze ostatecznie ustalone, poniewaz co chwile sie zmieniaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agacka, pls podziel się namiarem na kamieniołom od kostki granitowej. wyczytałam że masz po 140 za tonę, to bardzo dobra cena..

Taka cenę dostałam ,bo właściciel jest znajomym mojego męża...

Nie wiem jak jest cena "normalna" ale namiar się mogę dowiedzieć jeśli Ci będzie zależeć wiem tylko,że to jest w Strzegomiu... wiec dolicz transport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za kostkę granitową faktycznie niesamowicie przystępna. Daj chociaż znać od kogo ją bierzesz, to jak już będzie an to pora, to się przejadę zobaczyć. Zamierzam na podjeździe i tarasie położyć kostkę granitową w połączeniu z klinkierem. Ale na razie to melodia przyszłości. Podobnie jak większość Was ślęczę codziennie nad projektem i zastanawiam się wspólnie z moją połową, co by tu jeszcze zmienić. W tym tygodniu chcemy już zamówić w pracowni Domus nasz projekt, a następnie zanieść go do adaptacji architektowi na miejscu, aby zrobił adaptację. Póki co geodeta przy wstępnym projekcie podziału walnął się bagatela o ok.250 m 2 i zamiast działki 1500 m 2 , mamy 1254 m 2, z tym że na umowie kupna jest już właściwy wymiar, tak więc płaciliśmy za stan faktyczny. W tej chwili geodeta opracowuje mapki wysokościowe i mam nadzieję, że tym razem nie będzie wpadki. My budowę zaczniemy jakby od końca, tzn. od części ogrodowej. Otóż mamy na końcu działki naturalny staw, który chcemy poddać ocenie fachowców od melioracji, gdyż zamierzamy go częściowo zasypać, oczyścić i na nowo zaaranżować. Ponieważ dom stanie w 1/3 na skarpie musimy też zrobić badania geotechniczne gruntu, żeby architek skonstruował na nowo fundamenty domu. Podoba mi sie projekt domu pokazany w ostatnim nr Muratora, który dostał jakąś prestiżową nagrodę, pasowałby jak ulał na naszą działkę, ale nie bardzo by pasował do otoczenia. Szkoda! :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agacka, pls podziel się namiarem na kamieniołom od kostki granitowej. wyczytałam że masz po 140 za tonę, to bardzo dobra cena..

Taka cenę dostałam ,bo właściciel jest znajomym mojego męża...

Nie wiem jak jest cena "normalna" ale namiar się mogę dowiedzieć jeśli Ci będzie zależeć wiem tylko,że to jest w Strzegomiu... wiec dolicz transport...

 

 

ale macie fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj haos w granicach rzecz jasna:)

ja wciąz obstaje ,że nie wytłumaczysz 9-miesieczniakowi ,że ma po sobie sprzatać:) zwłaszcza jak jestes sama w domu wieczorem ( bo wtedy zbieramy zabawki) przychodzi pora ich spania oni wyja w duecie bo juz spac i jeśc i zęby wtedy to ja mam gdzieś wszelkie tłumaczenia , wazne jest tylko zapchanie brzutków i jak najszybsze ululanie ZEBY WRESZCIE BYŁA CISZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo nas sąsiedzi w jakims TPD zgłosza ,że sie znecamy hihi

kraftz dawaj ten projekt! pokrytykujemy hihi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez melduję :

NIESTETY jeszcze wiosny niet.

 

Moniś fajny domek :D

Tylko że w takich wnętrzach to sterylna czystość. U mnie nie do zrealizowania. :oops:

Ze szczelin między schodami sypał by się wiecznie piasek i kurz.

 

Ja w swoim domku juz wieszam firanki :) oczywiście wirtualnie.

I już co najmniej dwa razy zmieniałam ustawienie mebli w kuchni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,Moniś jest napewno kobieta pokojowo nastawiona.

Najwyżej nas weźmie za matki rozpuszczonych dzieci :D

Ja co prawda posiadam jeden egzemplarz (ale troci za czworo).

Jako dzieciątko był słodki.Nie rysował po scianach,nie szkudził.Grzecznie

zbierał z mamusią zabawki.Niestety.Przeszło mu :cry:

Na szczęście tylko w zakresie sprzatania.

Albo to mamusia odpuściła :oops:

A niech tam ! Będzie się synowa z nim męczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...