Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Żadnych przepisów i reguł nie ma!!!


Recommended Posts

Cześć!

Na ogół słychać narzekania na zbyt sztywne przepisy i na trudności ze strony urzędów przy załatwianiu pozwolenia na budowę.

A oto przykład co się dzieje gdy żadnych ograniczeń nie ma.

http://fire.prohosting.com/noname77/ :evil:

 

To jest bliźniak według Starostwa w Grodzisku Mazowieckim i według UM w Milanówku!!!

Takie cudo powstało w mojej okolicy. Proszę zwrócić uwagę na gustowne drzwi z prawej strony! A jeszcze nikt się nie wprowadził!

Za kilka lat każda ściana będzie pomalowana na inny kolor.

 

Proszę o poradę, czy jest jakaś metoda na zburzenie tego slumsu?

Istnieje niebezpieczeństwo że powstana nowe w okolicy, jak to powstrzymać?

 

I prośba:

Nie kupujcie mieszkań w Milanowskich Slumsach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem, nie pytałem. Powinno być tanio, bo budowane z najgorszych materiałów, kiepsko i szybko.

Może uda się doprowadzić do rozbiórki, więc to mogłaby być zła inwestycja.

I dodatkowo, ogród jest wspólny, z ohydnymi schodami z balkonu, tak jak z przodu. Ciekawe co za okazy będą to kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten budynek podoba i nie widze w nim nic brzydkiego, no może poza tymi drzwiami po prawej stronie, które są w innym kolorze. Zeby tylko wiecej takich budynków było to nasze miasta byłyby ładniejsze.

Nie wiem z jakich materiałów został ten budynek zbudowany wiec na ten temat nie bede sie wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomenklatura, no, nomenklatura.

 

A jak się mówi na brata z czworga rodzeństwa z ciąży mnogiej jednojajowej - Czwartak?

I co wszyscy oni siedzą w klasie czwartej i dalej nie poskoczą, a jako napój używają jeno miodu?

 

Każdy z segmentu na zdjęciu to wg nazewnictwa bliźniak, co z tego, że w szeregu stoją. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek, jak budynek, ot, szeregówka jakich wiele.

 

Ale bliźniak z założenia jest domem dwurodzinnym, a nie pięcio.

 

Warunki zabudowy z zasady są mniej lub bardziej ogólnikowe. Jednak precyzują rodzaj zabudowy, np. bliźniacza. I kopię tej decyzji dołącza się do projektu konkretnego domu występując o pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie pytałem. Powinno być tanio, bo budowane z najgorszych materiałów, kiepsko i szybko.

Może uda się doprowadzić do rozbiórki, więc to mogłaby być zła inwestycja.

I dodatkowo, ogród jest wspólny, z ohydnymi schodami z balkonu, tak jak z przodu. Ciekawe co za okazy będą to kupować?

 

z ciebie to musi byc fajny"somsiad"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz Noname wiadomości, że inwestor starał się o bliźniak?

 

A tak do pozostałych: może faktycznie doszło tu do nadużyć? Jesli jest tak jak pisze autor. Myślę, że nie ma się co denerwować do czasu jak się sprawa nie wyjaśni. Z punktu widzenia autora - jeśli mój sąsiad z naprzeciwka wystąpił o zgodę na budowę bliźniaka a wyszedł by mu z tego szeregowiec to tez bym się wnerwiał. Jednak za mało wiarygodnych informacji by oceniać... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to bym się mocno zdenerwował na taką niespodziankę w sąsiedztwie. Jesteś człowieku przekonany, że dookoła domki jednorodzinne i bliźniaki będą, kaszkę na ziemię nielichą wydajesz, a tu jakiś łobuz łamie warunki zagospodarowania i być może robi samowolę budowlaną już z zamiarem, że mu ziomal w gminie ją jakoś po fakcie przepchnie i zalegalizuje. A twoja nieruchomość traci na wartości właśnie przez takie "somsiedztwo".

Tam w tym Milanówku to przyjazne nastawienie do inwestora nepotyzmem śmierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że muszę podać więcej danych:

1. Pozwolenie na budowę było wydane jeszcze gdy obowiązywały stare przepisy.

2. Wybudowała to cudo grupa "inwestorów" z Piastowa, podstawiając jakiegoś słupa, na sprzedaż.

3. Chcieli wybudować tego g. jeszcze więcej na okolicznych działkach, ale starostwo dostało baty i nie wydało pozwolenia na następne g..na.

4. W okolicy są domy jednorodzinne i liczyłem na podobne sąsiedztwo. Taki dom w okolicy obniża cenę sąsiednich nieruchomości.

5. Tak, to śmierdzi łapówkami i sprawa jest w toku. Celem jest rozebranie tego.

6. Tak, jestem złym sąsiadem, zwłaszcza dla osobników stawiajacych komóreczki przy płocie, betonowe płoty, proszacych o pozwolenie na budowę w granicy, palących śmieciami, mających śmierdzące szamba, etc.

7. Jeśli komuś się ten dom podoba - no comments, bo o gustach się nie dyskutuje. Żuk gnojownik też ma środowisko które lubi.

 

Cieszy mnie że jest wiele osób na tym forum które rozumieją o co chodzi.

Niestety, wskutek braku odpowiednich przepisów cała Polska jest usr..., przepraszm, usiana takimi budowlami, zbudowanymi bez ładu i składu.

Winny jest brak odpowiednich przepisów i priorytet niskich kosztów.

W Niemczech, Anglii przepisy ustalają co mozna budować, z jakich materiałów. Nikt nie wychyli się z blachą tam gdzie jest dachówka. Jak się nie ma forsy na odpowiedni do dzielnicy dom, to do bloku, jak nie ma na blok, to do budownictwa społecznego, jak nie ma i na to, to squat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...