Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łączenie podwaliny na węgłach


Arborist

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zleciłem ekipie remont chałupy z bali i już na pierwszym etapie mam problem z wykonaniem. Mianowicie ekipa po wymianie podwalin (niesamowicie szybko Im to poszło, mniej niż dzień robili) połączyła podwaliny do lica skręcając je dwoma wkrętami ciesielskimi Spax. Na moje wątpliwości odpowiadają że od środka dany jest kątownik ciesielski i że to będzie jeszcze mocniej skręcone po tym jak podwalina się ułoży (jest to świeże drewno, tak sobie ekipa zażyczyła). Jest to podobno standard w budownictwie drewnianym teraz z uwagi na niższą jakość budulca.

 

Prosiłbym o opinię czy tak rzeczywiście jest, czy to ma prawo się utrzymać. W razie potrzeby służę zdjęciem w wiadomości prywatnej, nie widzę niestety opcji załączenia go publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Jestem całkiem nową złotą rączką i poproszono mnie o poprawienie niektórych fundamentów i tak dalej. Wciąż się uczę, więc chciałem poznać przemyślenia i uwagi na temat tego domu.

 

Po pierwsze ciekawi mnie, dlaczego drewno 2x4 (oznaczone numerem 1 na zdjęciu) nie stoi na fundamencie ani niczym innym dla konstrukcji. Jaki jest w takim razie cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...