Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basen kanadyjski + Kolektory słoneczne


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Po zeszłorocznych pracach związanych z budową basenu w tym roku powstał pomysł na budowę basenu. Ze względu na koszty zdecydowaliśmy na wkopanie basenu Kanadyjskiego o średnicy 4,6m i głębokości 1,2m. Dla dzieci 6 i 11 lat powinno być ok :)

Ze względu na obecną infrastrukturę oraz nasłonecznienie miejsca - strona południowa, słońce od wschodu do zachodu nasłonecznia tą stronę ogrodu - postanowiłem zdecydować się na kolektory słoneczne które pomogą w nagrzaniu wody. Kolektory chciałem zainstalować na zadaszeniu tarasu tak jak zaznaczone na zdjęciu. Wysokość zadaszenia to +-2,5m.

 

Basen jaki chcę kupić:

https://anpo.pl/pl/p/Basen-DUBAJ-4%2C61%2C2m-Filtr-Pompa-10m3-Z5-DE-LUXE/624

 

Miejsce budowy:

IMG_1.jpg

IMG_0562.jpg

 

I tutaj pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.

1. Jakie panele proponujecie użyć?

2. Jaka pompa powinna być użyta? Obawiam się, że ta z zestawów co jest przy filtrze pisakowym nie da rady wpompować wody do paneli umiejscowionych na dachu.

3. Jakich rurek użyć do połączenia paneli z pompą? Plastik do instalacji wodnych będzie ok?

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady, nawet te złe bo dadzą do myślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam basen i solary DIY.

Solar zbydowany z rur LDPE32, ok. 150m rury w układzie tichelmanna. Są na dachu garażu pokrytego blachą trapezową, ok. 3m nad ziemią - oryginalna pompa piaskowa daje radę, co mnie dziwi, bo w zapasie miałem drugą znacznie mocniejszą, ale ori sobie śmiało daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...