Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cekol na kwasku cytrynowym - jak naprawić gładź?


paniKa

Recommended Posts

Witam serdecznie Forumowiczów

Chciałabym poprosić o pomoc w kwestii samodzielnej naprawy gładzi.

Zatrudniłam fachowca od gładzi z polecenia. Wastwę startową nałożył z cekolu c45, ponieważ taki towar sobie zażyczył, ale że gips szybko wiązał, kazał sobie zakupić kwasek cytrynowy do opóźnienia wiązania. Na tym cekolu nałożony został na raz knauf super finish w większości, a w przedpokoju semin 68 też na raz. Majster przytarł żyrafą z papierem 120 i efekt jest fatalny. Przeciery mają średnicę pół ściany - super finisha nie ma, został tylko cekol podołowany i porysowany, a jeszcze gorzej jest na seminie - przeciery i doły po 50 cm długości. Fachowiec chciał to zamalować grunt śnieżką i twierdził, że nie będzie widać. Niestety przeciery widoczne są gołym okiem bez lampy i wyczuwalne w dotyku na krawędziach. Na moją prośbę o zaciągnięciu jeszcze raz, fachowiec się obraził i poszedł (mimo że chciałam dopłacić).

Chciałabym poprawić gładzie we własnym zakresie, ale punktowo nie uda się, muszę zaciągnąć całość. Czy po dokładnym odpyleniu zagruntować i normalnie zaciągać na tym kwasku czy należałoby zedrzeć cekol do tynku i zacząc od nowa?

Jakim gruntem zagruntować - mam na budowie Atlas ultra niebieski w zielonej butelce do rozcieńczania 1:6, czy byłby ok? Czy polecacie inny sposób?

 

Proszę, poradźcie co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwas użył do opóźnienia wiązania. Zagruntowałbym to i użył jakiegos materiału gotowego. Cieniutka warstwa i sami jesteście w stanie to naprawić.

Sam działałem kiedys na Stabill-u. Rewelacyjny za te kasę. https://mojahurtownia.eu/stabill/14132-stabill-pm-50-gladz-polimerowa-biala-5900280552204.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) czy 60 wystarczy żeby zrobić płaszczyznę (w wersji standard)? nauczyłam się robić na nożu 60, bo jest na dwie ręce i szybko można opanować kąt, pod jakim ciągnąć. 80 i 100 ogarniam tylko w blichówkach... fachowiec, który się obraził, robił na piórze 35 obie warstwy (cekol i finish) - jak fachowcy wyciągają płaszczyznę takim małym narzędziem?

 

Chciałabym jeszcze zapytać o gruntowanie: czy może być atlas niebieski ultra (tam podają rozcieńczenie pod gładzie szpachle 1:6)? On jest wodnisty i w ogóle nie szkli powierzchni, jest matowy. Zupełnie inny od np. ceresitu 17 czy knaufa uniwersalnego (ceresit i knauf dają pod światło lekko satynową powłokę). Czy grunt powinien lekko wyszklić czy raczej nie? Czy ten lekki połysk po prostu bierze się ze składu (więcej akrylu czy innego składnika) i nie ma wpływu na przyczepność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Wczoraj przygotowywałam ściany do gładzi, i na najdłuższej ścianie zobaczyłam jakiś purchel. Po rozpoczęciu naprawy, ściana 4 m spadła w całości:) gładź pana fachowca strzelała jak odparzony lakier. Ściany pod gładź gruntowałam sama, na Goldband robiony własnoręcznie. Czy na odparzenie gładzi może mieć wpływ gotowanie ścian farelkiem przez fachowca? (przyspieszał suszenie gorącym powietrzem z nowoczesnego farelka). Tynk był przeze mnie zacierany, gładki, ale nie szyba. Przed gładzią chciałam żeby fachowiec przeszlifował lekko tynk, ale mówił że jest ok. Może tynk za gładki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...