Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż drzwi KMT


Recommended Posts

Chciałem zamontować drzwi KMT, ale aby było to prostrze, chciałem je pierw ściągnąć z ościeżnicy. Ta została złożona przez producenta, a drzwi na niej zamontowane. Całość położyłem na płasko i klamka wciska się tylko kawałek i jakby ją coś blokowało. Uniemożliwia to ich otwarcie. Zamki działąją i samą wkładką wydaje się że drzwi także można otworzyć, ale jakby je coś blokowało. Wszystkie taśmy itp zostały zerwane.

 

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Jak otworzyć drzwi i ściągnąć je z ościeżnicy aby ułatwić sobie montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie skrzydła z ościeżnicy to kwestia podstawowa dla montażu. Bez tego jest znacznie trudniej, acz możliwe.

Osobiście nie polecam montowania KMT osobie bez doświadczenia, bo brak doświadczenia i byle niedokładność będzie się mściła.

 

Ja zdejmuję skrzydło na stojących drzwiach (na równej powierzchni, inaczej trzeba sporo pomanewrować), ew. kładę drzwi na boku, na stronie zawiasowej (jak rozbieram na aucie).

Nie napisałeś jaki model (są różnice w zamkach i blokujących bolcach). Firmy czasem fabrycznie zakluczają zamki (i to wszystkie) i trzeba je najpierw otworzyć wkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamontować drzwi KMT, ale aby było to prostrze, chciałem je pierw ściągnąć z ościeżnicy. Ta została złożona przez producenta, a drzwi na niej zamontowane. Całość położyłem na płasko i klamka wciska się tylko kawałek i jakby ją coś blokowało. Uniemożliwia to ich otwarcie. Zamki działąją i samą wkładką wydaje się że drzwi także można otworzyć, ale jakby je coś blokowało. Wszystkie taśmy itp zostały zerwane.

 

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Jak otworzyć drzwi i ściągnąć je z ościeżnicy aby ułatwić sobie montaż?

 

Witam.

 

W KMT produkt fabrycznie złożony jest zamknięty wkładką produkcyjną na dwa obroty, a przez to,

że nowe zamki mają wbudowaną blokadę klamki to otwarcie nie jest możliwe bez użycia wkładki.

Trzeba postawić komplet w pionie, rozpakować okucia i włożyć wkładko gałkę do zamka przy klamce

i obrócić dwa obroty w stronę zawiasów, wtedy klamka się odblokuje umożliwiając otwarcie skrzydła

i zdjęcie go z ramy. Napisz czy pomogło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...