Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszczalnia


Sylwek 35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sylwek a nie lepiej po prostu zrobić oczyszczalnie retrofitową na bazie Twojego szamba?

Instalujesz w szambie napowietrzacz, pompę do wody i rozlewasz to po działce jak dotychczas.

https://haba.pl/produkty/oczyszczalnie-przydomowe/zestawy-do-modernizacji-zbiornikow-retrofit

 

plus tego że nie musisz nic dużego rokopywać pod dodatkowy zbiornik biooczyszczalni. Jedynie zasilanie do skrzynki sterującej i ewentualnie rozprowadenie wody po działce.

 

No nie jestem aż takim optymistą o działanie, takiego przerobionego szamba. Pół biedy jak masz dwie komory, ale z jedną to nie ma sukcesu. Nie znam się na papierach, ale masz po takiej przeróbce niby oczyszczalnie biologiczną, ale bez tego CE co wszyscy producencie mają. Zawsze jest to związane z nowym zbiornikiem w dodatku z tworzywa, bo badają to jako komplet, a nie przeróbkę. Naciągana ogólnie wersja i nie polecam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od strychu ta 110 do dachu zrobić i to na zewnątrz jak mówisz dać trójnik.I jak wysoko ta rure ciągnac?

 

Jak dasz radę z pionu pociągnąć dalej 110 do dachu i ją potem wystawić ponad poziom kalenicy to ten trójnik na zewnątrz i tak możesz sobie zrobić jako dodatkową rewizję, aby kiedyś rury przeczyścić. Jednak wówczas to trójnik 160/160, a nie taki jak do wentylacji 160/110. W takim układzie nie robisz tej zewnętrznej po ścianie 110.

 

Jak robisz wentylację z tego trójnika na zewnątrz to przy dachu dwuspadowym jest najłatwiej to wyciągnąć ponad szczyt. Jak masz kopertowy to już większy problem, bo może nie uda się tego zrobić tak wysoko jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak oczyszczony ściek odprowadzić?jakieś poletko by też trzeba było

 

No z tym rozsączaniem to też zagwozdka. Jak ciężki grunt i woda gruntowa może podejść płytko to tylko drenaż w nasypie. Możesz też zrobić normalnie większy drenaż w gruncie z większą podsypką, ale to duży też wydatek i może nic nie dać. Polecam więc nasyp jako najbezpieczniejszy efekt za wydane fundusze.

 

Drenażu powinno być tyle ile pełna wydajność oczyszczalni. Dla oczyszczalni na 5 lub 6 osób to zrobiłbym z 2 ciągi po 18-20m każdy. Pomimo mniejszej ilości osób i tak by nie zmniejszał poniżej 2 x 15m. Podsypka ze żwiru płukanego 16-32mm na całą podstawę nasypu. To taki bardzo duży skrót w sprawie nasypu :) . Jeśli chcesz ryzykować i robić drenaż bez nasypu to ilość drenażu trzeba zrobić jeszcze więcej niż w nasypie.

Edytowane przez WojtekINST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sylwek z tym biosolidem to lepiej miej się na baczności, bo możesz być rozczarowany smrodem i częstym opróżnianiem osadnika. To jest to o czym pisał wyżej Wojtek czyli za małe zbiorniki w stosunku do deklarowanej liczby użytkowników. Na bank sprzedawca/producent ci o tym nie powie jak będziesz na etapie zbierania ofert albo będzie próbował zbagatelizować temat, bo jakby co to ty zostaniesz z problemem a nie on.

Patrząc czysto pragmatycznie, to te trzykomorówki to przerost formy nad treścią, bo ścieki na wyjściu masz podobne do innych oczyszczalni biologicznych (i tak muszą spełnić te same normy), tylko niepotrzebne komplikowanie montażu, eksploatacji i dodatkowe pokrywy w trawniku. Jak to w życiu - marketing swoje, a rzeczywistość swoje.

Pozdrawiam i powodzenia z wentylacją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ja trochę z innej beczki. Zrobiłam zakup dmuchawy w sklepie in-eco chyba w Słowenii i cisza. Zapłaciłam i przesłałam potwierdzenie przelewu. Loguje się do sklepu a tam mi wyskakuje, że nie zrobiłam żadnego zamówienia. Czy ktoś kupował w tym sklepie?

Dmuchawy membranowe oraz pompy próżniowe membranowe (in-eco.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...