Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiania zrodla ciepla z ekogroszku z grzejnikami - czy mozna na pompe lub bufor?


kucyk

Recommended Posts

Witam,

Mieszkam w domu ok 350m2, ogrzewany kotlem na ekogroszek w sezonie zimowym i bojler z grzalka dla cwu w sezonie letnim.

Dom jest bardzo dobrze ocieplony, grube sciany trojwarstwowe robia robote.

 

Piec spala okolo 3.5t groszku na sezon, woda rozprowadzana do konwektorow, wychodzi z kotla w temperaturze okolo 35C (mieszacz).

Podlogowki mam tylko w lazienkach i czesci piwnicy, glownym zrodlem ciepla sa konwektory.

W zeszlym roku zalozylem instalacje fotowoltaiczna 9.9kWp.

 

Nie chce rozpruwac wszystkiego, zeby montowac konwektory elektryczne, wolalbym wykorzystac wode i istniejaca instalacje jako nosnik ciepla.

Dodam tez, ze nie zalezy mi na efekcie klimatyzacji latem

 

Myslalem o tym, zeby przejsc na bardziej bezobslugowe ogrzewanie - bufor ciepla lub pompe.

Czytalem juz sporo o tych rozwiazaniam, ogladalem poradniki i poki co mam coraz wiekszy metlik w glowie.

Wydaje mi sie, ze niska temperatura zasilania konwektorow + ogolne relatywnie niskie zapotrzebowanie cieplne umozliwialoby zastosowanie bufora lub pompy.

Chcialbym spytac, czy w moim przypadku sensowne jest wg was rozpatrywanie tych rozwiazan.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...