Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łącznie paneli z płytkami


Wlodi

Recommended Posts

Cześć,

 

mam poniższy układ w mieszkaniu (z modyfikacją, że zamiast WC w pomieszczeniu 0.6 będzie pralnio-suszarnia)

podlogowka.jpg

 

Część z czerwoną i niebieską obwódką to powierzchnia z wodnym ogrzewaniem podłogowym (już zrealizowane, za późno na korekty).

 

Pierwsza moja myśl, od której mnie odprowadzono, to tam gdzie podłogówka dać płytki (ze względu na przewodnictwo cieplne), a na resztę panele winylowe/drewniane. Powód rezygnacji - wizualne pomniejszenie salonu z aneksem.

 

Druga myśl, to dać winyle (zadowalające przewodnictwo cieplne) na salon z aneksem a płytki na korytarz + łazienka + pralnia, ale tutaj trzeba położyć próg między salonem a korytarzem, co również "dzieli" i może rzucać się w oczy niepotrzebnie.

 

Trzecia opcja, to dać winyle na salon + korytarz (zachowana spójność), a w łazience położyć płytki.

 

I tutaj chciałbym zasięgnąć Waszej rady. Które rozwiązanie będzie lepszą opcją?

Czy w przypadku drugiej opcji, faktycznie ten próg ma znaczenie i połączenie dwóch różnych podłóg wizualnie wpłynie na odbiór?

Czy przy rozwiązaniu z trzeciej opcji, winyle w korytarzu (zimą piasek na butach) nie zużyją się szybko przy ścieralności np. AC4? Dodatkowo, czy przy wyborze opcji nr 3, jest sens kłaść płytki w pralni? Może warto wtedy pociągnąć winyle i tam, a dopiero w łazience płytki?

Z góry dziękuję za sugestie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...