Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hałas z silników okapów w pionie


Recommended Posts

Mieszkam na 5tym ostatnim piętrze nowego budynku. Problem stanowi fakt, że wyraźnie słyszę hałas silników okapów u sąsiadów nawet 4 kondygnacje niżej. Podobne obserwacje mają mieszkańcy w innej części budynku. Mój okap ma wbudowaną na wyjściu klapę zwrotną, które działa (słychać jak opada po wyłączeniu okapu lub stuka przy silnym wietrze, czasem stuka jak sąsiad włącza okap na niskim biegu a ja mam wyłączoną wentylacje mechaniczną np. w lecie). Wykonawca uważa, że mogę mieć pretensje wyłącznie do sąsiadów, którzy zamontowali zbyt głośne/mocne okapy, ale te słychać nawet na najniższym biegu. Wszystkie okapy podłączane są do dedykowanego pionu. Według projektu pion nie posiada tłumików, a jego pojemność to około 5x300m3/h (po 300 na mieszkanie).

 

Nigdy nie spotkałem się z taką akustyką pionu.

 

Czy to normalne?

Czy winny może być mój okap lub podłączenie (markowy okap+klasyczna aluminiowa rura spiro <150cm o przekroju jak złącze w pionie)?

Czy projektant lub wykonawca mogli zrobić coś źle?

Czy wstawienie pierścienia wyciszającego w spiro coś pomoże czy niewiele?

 

Z góry BARDZO dziękuję za opinie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...