Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

ps. Jak to mozliwe, że połowa stanowi mniejszość
Jak to się dzieje, że nie którzy żarciem rzygają a między innymi w Afryce z głodu zdychają.

 

JAK ZROBIĆ RUSZTA AWARYJNE NA CZAS WĘGLOWEGO KRYZYSU ??? - 2 maj 2022 -

Palenie drewnem w kotle na ekogroszek KBO z rusztem wodnym.- 31 maj 2020 -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałem tylko przekazać zgodnie z tematem że dzisiaj udało mi się kupić węgiel w sklepie PGG (5 ton, KOSTKA ZIEMOWIT, 878,22 zł.).

Nie było łatwo choć nie przykładałem do tego zbytniej uwagi zaglądając podczas pracy przy kompie, co chwilę na stronę sklepu PGG i ją odświeżając na każdym etapie zamówienia. Najdłużej zeszło mi na stronie pobierającej dane adresu do zamówienia z serwera. Więc jak widać, warto próbować.

 

PS.

Pozostaje teraz wynająć przewoźnika i przywieźć ten zakupiony węgiel . Jak przywiozę to dam znać ile ta operacja kosztowała kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka ci wpadnie to akurat
Czym chata bogata tym rada - może pchniesz w tym temacie to dalej : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/40576-koszty-transportu-w%C4%99gla-luzem-z-kopalni-na-odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87-200km/ lub może na FM-ie, to upowszechnisz.

Pozostaje teraz wynająć przewoźnika i przywieźć ten zakupiony węgiel . Jak przywiozę to dam znać ile ta operacja kosztowała kasy.

Jak raz morze @DUNIA.MD z kimś się dzięki temu zgada i jednym kursem kilka osób opatrzonych zostanie za uczestnictwo w części kosztów transportu – skoro już z internetowego sklepu PGG własnym transportem odbierać można a nie, że tylko i wyłącznie od kuriera Poczta Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz morze @DUNIA.MD z kimś się dzięki temu zgada i jednym kursem kilka osób opatrzonych zostanie za uczestnictwo w części kosztów transportu – skoro już z internetowego sklepu PGG własnym transportem odbierać można a nie, że tylko i wyłącznie od kuriera Poczta Polska.

Już dzwoniłem do przewoźnika i powiedział 2700 zł. Twierdzi że był ostatnio po taki ładunek i stał 1,5 dnia.

Podliczając:

 

Nazwa produktu: Kostka - Ziemowit - 1000 kg luz

Waga towaru: 5000 kg

Łączna cena towaru: 4391,10 zł

Transport we własnym zakresie 2700,00

RAZEM: 7091,10 zł / 5 = 1418,22 za 1 tonę.

 

Zważając na aktualne czasy nie jest źle. Dodatkowo jeśli to co planują wejdzie w życie:

Jak zapowiedziała minister Anna Moskwa, dodatek będzie wypłacany w wysokości 3 tys. zł na odbiorcę, na każde gospodarstwo domowe, które jest zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków lub złożyło wniosek ze wskazaniem źródła ogrzewania opartego o węgiel.

koszt wyjdzie niższy:

RAZEM: 7091,10 zł - 3000,00 = 4091,10 / 5 = 818,22 zł. za tone.
Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde jeszcze ekogroszkowca z piwnicy nie wytargałem i kto wie czy go nie podłączę z powrotem , prąd ma drożeć a węgiel niech by był nawet po 1 tysiaku to spoko .

 

Śmiałeś z PV... dokupię 5 paneli + bufor z grzałką i mam darmową energię... i na cele bytowe i na ogrzewanie budynku również.

Pompa ciepła lub grzejniki energooszczędne nie potrzebne mi.... za droga impreza.

Nie zazdroszczę Wam , palącym węglem... Powodzenia.

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy, że ktoś spala 4 ton węgla na sezon , co raczej jest ilością bardzo małą. Węgiel dobija cenowo do 3 tysięcy czyli na sezon pójdzie z dymem 10 000 zł. Czy te 3 000 o rządu spowoduje że będzie ciepło ? Oczywiście że nie. Kogo stać na 7 tysiecy za opał. Prawda jest taka że Pis odkleił się od rzeczywistości i tonie. Podobnie ich rudawki nic nie dają oprócz przyspieszania inflacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałeś z PV... dokupię 5 paneli + bufor z grzałką i mam darmową energię... i na cele bytowe i na ogrzewanie budynku również.

Pompa ciepła lub grzejniki energooszczędne nie potrzebne mi.... za droga impreza.

Nie zazdroszczę Wam , palącym węglem... Powodzenia.

 

Ja mam pompę ciepła ale ileż ten prąd będzie kosztował kto to wie , panele sobie sprawię ale tylko dla swoich potrzeb ale droga zabawka skoro tylko na lato się nadaje gdzie energi prawie wcale nie potrzeba , z tym ekogroszkowcem to raczej był żart ale z kominka żartować już nie będę bo takowyż kupię bo nie wiadomo co ci nasi kacapy zimą porobią , kryzys ma być światowy (półświatowy) i wprowadzają go widać solidnie idzie im zgodnie z planem tylko pytanie co na końcu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupię 5 paneli + bufor z grzałką i mam darmową energię....

Ta już ci darmowa.

Nie zazdroszczę Wam , palącym węglem... Powodzenia

Nie potrzebuję twojej litości, to raczej ja mogę się nad tobą zlitować i przyjąć cię pod dach jak zabraknie prądu lub słońca "w zimie". Nie palię tylko węglem - węgiel jest na mroźniejsze dni i wystarczy na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale jak prund zrobią po nie wiadomo ile a w dodatku jeszcze niech wyłączą

No co ty gadasz? @Alessandro w innym temacie namawia i pisze że prąd ma być tani jak barszcz:

 

Ponoć w przyszłym roku cena prądu 1 kWh ma kosztować 1,50 zł, za połowę ceny w II taryfie możesz grzać. W Energa np. w godzinach od 22 do 6 rana i od 13 do 15 tej, a w weekendach całodobowa w II taryfie.,

 

a że w promieniu 300 metrów znikną wszystkie drzewa no cuż takie życie

Powielane kłamstwo. Nasz system leśny jest najlepszy na Świecie a te barany z innych krajów unii powycinali swoje lasy i chcą nas uczyć jak gospodarować lasami więc puszczają takie niusy.

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta już ci darmowa.

 

Nie potrzebuję twojej litości, to raczej ja mogę się nad tobą zlitować i przyjąć cię pod dach jak zabraknie prądu lub słońca "w zimie". Nie palię tylko węglem - węgiel jest na mroźniejsze dni i wystarczy na 3 lata.

 

W razie braku prądu, jest kociołek drewno-pelletowy. Drewnem nagrzeję bufor, poza buforem pelletem. Fajtłapem nie jestem :D

Priorytetem ogrzewania to PV+bufor z grzałką.... Życie, jak w Alpach Francuskich :D

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę ciepła ale ileż ten prąd będzie kosztował kto to wie , panele sobie sprawię ale tylko dla swoich potrzeb ale droga zabawka skoro tylko na lato się nadaje gdzie energi prawie wcale nie potrzeba , z tym ekogroszkowcem to raczej był żart ale z kominka żartować już nie będę bo takowyż kupię bo nie wiadomo co ci nasi kacapy zimą porobią , kryzys ma być światowy (półświatowy) i wprowadzają go widać solidnie idzie im zgodnie z planem tylko pytanie co na końcu ???

 

OGRZEWANIE DOMU ZA DARMO, czyli BUFOR + FOTOWOLTAIKA. Za cenę pompy ogrzewam dom za darmo!

 

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGRZEWANIE DOMU ZA DARMO, czyli BUFOR + FOTOWOLTAIKA. Za cenę pompy ogrzewam dom za darmo!

 

 

No ale ja już nie będę prosumentem i dla mnie temat zamknięty a po nowych zasadach to niezbyt interesujące , każdy z nas na tym samym wózku jedzie to tylko kwestia czasu już oni coś wymyślą aby komuś przypadkiem za dobrze nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy a co będziecie o tym prawić jak w końcu sezon grzewczy na tym przeżyjecie - może który jak się na tym wychodzi po kilku sezonach grzewczych gdzie pokaże i napisze jaki jest zysk na tym do zainwestowanych pieniędzy oraz jak i kiedy to się zwróci.

Z propan-butanem problemu żadnego nie ma – może do tego to porównywać trzeba, bo też każydy na propa-butan ogrzewanie mieć może więc w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...