Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

To raczej Niemcy oczyszczają to co my wysmrodzimy kominami,
Skąd ta liczba mnoga ci się wzięła – może byś coś w konicu napisał od siebie i o swoim – a tak to wychodzi na to zaś, że piszesz o czymś o czym pojęcia nie masz, bo akurat może być faktycznie tak, że Niemcy oczyszczają to co ty swoim kominem wysmrodzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sytuacja w Rybniku poprawiła się, na przestrzeni ostatnich 5 lat, ale to przecież nie predysponuje mojego miasta do miana "zielonych płuc Europy"
Zaś o tej mapce wspominasz airly.com – załadujesz – pokażesz - #245 na nieaktualnych danych się opierasz – o Rybniku pisze z pozycji dnia dzisiejszego a Rybnik na Śląsku nie jset metropolią ani miastem widącym – co np. z Katowicami – a co z Krakowem, wszak w tamtym sezonie świecił jak Warszawa – i że co – w Rybniku się dzieje a gdzie indziej nie – wszak cały Śląks obiety jest antysmogową a nie tylko Rybnik przeca. Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyła by edukacja jak prawidłowo palić w prostym Polskim piecu

 

Ha, ha ha...

Człowieku, z jakiego ty sie skansenu urwałeś ?

Odpadłem :)

 

Dupy wam się nie chce podnieść do roboty i robicie wszystko by się nie narobić a mieć ciepło.

 

Ale właśnie po to pracuję czasem dość ciężko), zarabiam, by mieć ciepło.

Może w w skansenie nadal trzeba brać siekierę i machać, aby się ogrzać, ale gdzie indziej można też ruszyć głową..

 

atem przy małym poborze energii elektrycznej Polskie elektrownie wyłączają piece by przyjąć energię wyprodukowane przez te żródła

 

Możesz mi pokazać jakąś polską elektrownię w której zainstalowano piec ? :lol:

Pomijam stołówkę :)

 

Mieszkam 6 km od elektrowni. Wiem doskonale, kiedy odpalają jakiś blok, bo spaliny z mazutu są bardzo charakterystyczne i nie sposób ich pomylić z węglowymi.

I wierz mi - w obecnym okresie nie odstawia się kotłów i nie włącza non-stop tylko redukuje moc do 55% (to najczęściej wystarcza, aby w ciągu dnia "zmieścić energię z elektrowni i OZE). Wyłączenia maja miejsce w przypadku przeglądów.

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem, niż elektrownie węglowe są coraz bardziej popularne bloki gazowe, które cechuje wyższa sterowalność

A najlepszym atom, ale tu koleje rządy popisywały się kompletną indolencją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś o tej mapce wspominasz airly.com – załadujesz – pokażesz - #245 na nieaktualnych danych się opierasz – o Rybniku pisze z pozycji dnia dzisiejszego a Rybnik na Śląsku nie jset metropolią ani miastem widącym – co np. z Katowicami – a co z Krakowem, wszak w tamtym sezonie świecił jak Warszawa – i że co – w Rybniku się dzieje a gdzie indziej nie – wszak cały Śląks obiety jest antysmogową a nie tylko Rybnik przeca.

 

No właśnie - polskie miasta świecą, więc sam przeczysz własnej tezie.

Trochę to trwało, ale warto było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - polskie miasta świecą, więc sam przeczysz własnej tezie.

Trochę to trwało, ale warto było

Oj coraz bardziej infekcja od rodników grzybów się uwydatnia – w tamtym sezonie Rybnik świecił na zielono jak fest wiało a tu piszesz, że co - jak Warszawa na zielono świeciła to źle a jak Kraków świecił na zielono to dobrze - no o co tobie chodzi teraz?

Zamiast bordowy na airly.com zimą Rybnik bywa już "tylko" pomarańczowy, co jest dużym sukcesem - zwłaszcza władz samorządowych.

No, ale nie można nie zauważyć, że jeszcze spor jest do zrobienia, patrząc na "zielone" miasta na airly.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha ha...

Człowieku, z jakiego ty sie skansenu urwałeś ?

Odpadłem :)

Skansen to jesteś ty bo liczysz na innych że ci dupę ogrzeją. Ja liczę na siebie i biorę pod uwagę wszystkie aspekty nie tylko wygodę ale i bezpieczeństwo oraz niezależność.

Możesz mi pokazać jakąś polską elektrownię w której zainstalowano piec ?

Odpowiem jak śp. Andrzej Lepper "a wiecie o co chodzi, bo myślałem że nie wiecie".

I wierz mi - w obecnym okresie nie odstawia się kotłów i nie włącza non-stop tylko redukuje moc do 55%

Słucham ludzi odpowiedzialnych za to i nie będzie mi tu jakieś @hobby opowiadało swoich fantazji.

A najlepszym atom, ale tu koleje rządy popisywały się kompletną indolencją...

Kolejny wywód "indolencyjny" - Japończycy (a teraz i Niemcy) wyłączają i budują elektrownie węglowe a @hobby jest w średniowieczu technologicznym. Powiedz nam lepiej specjalisto co zrobić z tymi radioaktywnymi odpadami z tych elektrowni. Ty jak zawsze myślisz tylko o swojej dupie i aby się tylko nie przepracować. A to czy kogoś stać czy nie masz własnie w tej dupie i co jeszcze gorsze śmiejesz się z tych ludzi pisząc "Człowieku, z jakiego ty sie skansenu urwałeś ?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta liczba mnoga ci się wzięła – może byś coś w konicu napisał od siebie i o swoim – a tak to wychodzi na to zaś, że piszesz o czymś o czym pojęcia nie masz, bo akurat może być faktycznie tak, że Niemcy oczyszczają to co ty swoim kominem wysmrodzisz.

 

Widzę cytujesz fragmentami :) Pracujesz w TVP i pisze słynne paski ?

Czytaj statystyki i zobacz gdzie my jesteśmy z naszymi zielonymi płucami...

Dziś nasze lasy są wyżynane w tempie dotąd znanym tylko z okupacji. Nie dość tego drewno w większkości jest sprzedawane nieprzerobione co skutkuje zwyżkami cen peletu ze względu na brak odpadów drewna do jego produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę cytujesz fragmentami :) Pracujesz w TVP i pisze słynne paski ?

Czytaj statystyki i zobacz gdzie my jesteśmy z naszymi zielonymi płucami...

Dziś nasze lasy są wyżynane w tempie dotąd znanym tylko z okupacji. Nie dość tego drewno w większkości jest sprzedawane nieprzerobione co skutkuje zwyżkami cen peletu ze względu na brak odpadów drewna do jego produkcji.

 

Bo Polak durniem był i zawsze będzie , woli surowiec sprzedać za bezcen niż przerabiać towar i garnąć szmal garściami , wszystko by trzeba w konstytucję wpisać np drewno sprzedawać można tylko przetworone albo węgiel brunatny przerobiony sprzedawać jako poprawiacz gleby Arabom a nie spalać go za jakiś ochłapy , wiecie ile płacą Araby za takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coraz bardziej infekcja od rodników grzybów się uwydatnia – w tamtym sezonie Rybnik świecił na zielono jak fest wiało a tu piszesz, że co - jak Warszawa na zielono świeciła to źle a jak Kraków świecił na zielono to dobrze - no o co tobie chodzi teraz?

 

Człowieku, nie masz argumentów wiec kluczysz strasznie.

Argumentem na to, że polskie miasta są zielonymi płucami Europy ma być to, że jak wieje, to nie ma w nich smogu.

 

Buahahah, to się nazywa samozaoranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słucham ludzi odpowiedzialnych za to i nie będzie mi tu jakieś @hobby opowiadało swoich fantazji.

 

Konkretnie kogo słuchasz ?

I uważaj na to, jak piszesz nicki, przeinaczanie ich to łamanie netykiety, a łamanie netykieto to banany.

Pisanie o kimś w formie bezosobowej też nie świadczy zbyt dobrze o odebranej niegdyś kindersztubie, ale tu tylko potwierdzasz, co można o Tobie sądzić...

 

Kolejny wywód "indolencyjny" - Japończycy (a teraz i Niemcy) wyłączają .

 

Coś Ty w tych Niemcach taki zakochany ?

A Francja i WLk Brytanie stawiają na atom+OZE.

Azja również:

https://pch24.pl/azja-stawia-na-atom-chiny-indie-czy-japonia-chca-budowac-nowe-elektrownie/

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spytać można – ot ciekawość moja taka – pisałeś, że paliwo na zimę już kupiłeś – i tak jak tu gadamy o tym – napiszesz czego ile i za ile kupiłeś oraz gdzie – innfo cenne być może – wszak wiesz jak z tym jest.

#247 – tyś to stworzył – pojmujesz co w tym jest i dlaczego tak to poskłądane zostało – po tym co widzę nie ogarniasz tego pomimo, że się rozpisujesz na temat tego.

Z Tobą chyba coś nie tak. Daleko na do zielonej enklawy o ostatnimi laty bardziej się oddalamy od tej zieleni. To raczej Niemcy oczyszczają to co my wysmrodzimy kominami,

Czytasz co wypisujesz – na jakiekjś krucjacie tu jesteś.

Widzę cytujesz fragmentami :) Pracujesz w TVP i pisze słynne paski ?

Jakąś traume masz z lat komuny i prubujesz odreagować.

Dziś nasze lasy są wyżynane w tempie dotąd znanym tylko z okupacji.

@DUNI się czepiłeś, że udało mu się węgiel kupić i co pretensje do niego o to masz, że kocioł na pellet posiadasz i na własną rękę paliwo do niego musiałeś se zorganizować.

Nie dość tego drewno w większkości jest sprzedawane nieprzerobione co skutkuje zwyżkami cen peletu ze względu na brak odpadów drewna do jego produkcji.

Dla mnie jak chcesz – możesz się do drzewa przykuć w lesie w którym wycinka ma być - w nadziei, że drewno z tego lasu u nas przerobione zostanie a ty dzięki temu będziesz miał pellet z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie kogo słuchasz ?

Eksperta ds. energetyki, dr inż. Jerzego Majchera.

Coś Ty w tych Niemcach taki zakochany ?

Ja, za dużo grzybków.

A Francja i WLk Brytanie stawiają na atom+OZE.

Azja również:

https://pch24.pl/azja-stawia-na-atom-chiny-indie-czy-japonia-chca-budowac-nowe-elektrownie/

Takie artykuły to możesz podrzucać niezorientowanym w temacie. Wszyscy których wymieniłeś idą w węgiel gdyż paliwo do reaktorów atomowych się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...