Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W PGG podobno po 1000 PLN.

podobno

Aaa ile za transport do tego doliczyć trzeba – Noo ile transport do Warszawy, Gdańska lub Szczecina kosztować będzie za tonę a ile za 5-ęć ton. – bo przecież pociągiem czy transportem rzeczny nadać się tego nie da – nie da się jakoś tym tira z przyczepą na ful załadować i pchnąć w Polskę skąd można by było swoje odebrać.

Aaa tak z ciekawości – jeśli komuś po poświęceniu czasu na to masy się uda ten węgiel wyklikać, to sam sobie może go własnym transportem odebrać czy też nie – zgodnie z zasadą, że biznes to tylko biznes a nie, że bo może coś osobistego - Noo i ile ten węgiel kosztuje po odwarowaniu swego na kopalni.

 

Esz Pany co z wamy - tosz to tak jak niektóre piepszyły, że za darmo se chrust w lesie zbierać można - Aaa ileż tego się wala nie w lasach - Noo ile tego nad wodami naszemi i w wodach gnije - dla przykładu Wisłę w Warszawie podaję - piękny obraz - Stolica pretendująca do metropolii miana.

 

Do zbierania chrustu zachęcają ale jakoś nic o spalaniu tego chrustu nie gadają i by jeszcze nie wyszło na to, że nie będzie tym chrustem można jarać, bo wszak "UE daje" dyrektywą nie określiła kotłów do spalania chrustu tego a jak powszechnie jest wiadomym w antysmogowych też nie wiele jest o tym.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsu tu od polityki nie da się uciec choć byś wyprawiał nie wiem co , skoro kryzys przed wielką wojną został zaplanowany tak samo jak ten covid to chyba nie myślisz że będzie dobrze co ? będzie źle a potem będzie jeszcze gorzej i nie myśl że za 5,10 lat będziesz swoim autem po ulicach popylał a telewizor zmieniał 55cali na 65 bo był za mały te czsy minęły bezpowrotnie koniec kropka , sam premier to zapowiedział na samym początku i tak się dzieje a dzieje się w całym tzw zachodnim świecie więc wiecie rozumiecie tak ma być towarzysze , bo skąd inąd wiadomo że na zachodzi jest nowa kasta towarzyszy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goguś – na PGG nie zaglądałem i zamiaru takiego nie mam – ale mi się wydaje i do tego zmierzam, że jak pisać to pisać ale tak jest z tym o czym się pisze a nie tak jak tutaj na innych narzekają a sami są gorsi od tych których opluwają.

Gałęziówka czyli ten chrust przeklęty – rzecz stara i od lat znana – a tu i tam se niektórzy nie wiadomo co o tym wymyślają - geniusze jakby który zaś odkrył „hamerykę”.

Tak na marginesie, bo zdaje mi się, że z klikaniem w PGG dałeś sobie spokój, to może byś co odpisał na moje, by zaś z tym nie było jak z tym chrustem piepszonym, że 1000 zł. w PGG tona kosztuje a u „żyda” przy płocie kopalni 3000 zł. tona i to tylko tak, że sobie w PGG wyklikał lub, że "das boot" za niego rzecz tą opanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklikałem , siedziałem od 16-tej do 17-tej i za tysiącpięćsetosiemset milionowym razem udało się do kosza wrzucić i tam leży , za 15 minut otwierają ten sklep tzn równo o 16-tej i możesz spróbować sił , ja to olewam , a co do gałęziówki jak ja miałbym brać to wynająłbym sobie spalinowy rębak i w lesie zrobił na gotowca a nie dupcył się z tym w domu piłami siekierami i innymi paskudztwami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsu tu od polityki nie da się uciec choć byś wyprawiał nie wiem co , skoro kryzys przed wielką wojną został zaplanowany tak samo jak ten covid to chyba nie myślisz że będzie dobrze co ? będzie źle a potem będzie jeszcze gorzej i nie myśl że za 5,10 lat będziesz swoim autem po ulicach popylał a telewizor zmieniał 55cali na 65 bo był za mały te czsy minęły bezpowrotnie koniec kropka , sam premier to zapowiedział na samym początku i tak się dzieje a dzieje się w całym tzw zachodnim świecie więc wiecie rozumiecie tak ma być towarzysze , bo skąd inąd wiadomo że na zachodzi jest nowa kasta towarzyszy .

 

Powinieneś zmienić dilera lub zmniejszyć dawkę ;) Napisz jeszcze o UFO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @stanisław.k.

Wieści mnie takie doszły, że za czymś takim się rozglądasz : https://www.cichewicz.pl/palniki-na-zrebki-drzewne-nowa-generacja-2020-r i tak sobie pomyślałem, że może byś rozważył by coś takiego sobie zbudować do tego co posiadasz w zamian palnika pelletowego na którym śmigasz.

 

Kotłów na zrembke jest na rynku trochę tylko co po tym skoro prosmogów „UE daje”zamysły minister obnażył, że mamy się prądem ogrzewać więc na cholerę się w koszty ładować i kotły zgodnie z ich wolą wymieniać tylko w tym celu by na poczet tego po wyłupieniu kasy (w trakcie trwania umowy warunki umowy zmieniali) mogli wprowadzać nowe ograniczenia i zakazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie mój kociołek to będę rozważał kocioł bardziej uniwersalny niż mam czyli taki który spali wszystkie paliwa o których pisałem, plus trociny i zrębkę.
Jak zauważyłem ostry człek z Ciebie – mądrze pisałeś ale po ty co napisałeś zastanawiam się czy w dobra stronę kroczysz, bo z jednej strony antysmogowe a z drugiej żywotność nasza i z tym związana konieczność jak i potrzeba naszego życia utrzymanie.

Tak/tak – do tej pory byłem zdania, że trza postępować zgodnie z nakazem czasu ale z uwagi na „UE daje” i jej obecne podejście do kwestii ogrzewania oraz jej podejście do wojny na Ukrainie – co nieco zmieniło w podejściu moim do zagadnienia tego.

Z tych też względów – w rozumieniu swoim – nic innego Ci nie pozostaje jak HG z buforem, bo w nim spalisz wszystko ale za cenę swojego czasu i pracy swojej.

 

Jakoś nie widzę tego – byś jak napisałeś – mógł to zrobić kotłem podajnikowym. Kocioł podajnikowy jaki by nie był jest kotłem na paliwo dedykowane – paliwo dedykowane zgodnie z ich uchwałami uzależnienie i smród z tego za sobą ciągnie, bo spersonalizowano nas wszystkich i jak tu w HG np.: węgiel kamienny spalać po mimo tego, że sposobem można i to do tego bez kopcenia czyli uszczerbku dla środowiska.

 

Jak za „komuny” gadali : rozkładajcie skrzydła a gdy im w oczach rozkładanych skrzydeł obraz zaistniał, to dokładnie jak teraz – za twarz - i piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów przedwczoraj siedziałem na tym sklepie i wrzuciłem do koszyka 5 ton retopala i żadnych capstcha nie musiałem klikać więc coś kręcisz , oczywiście wywalę to z koszyka bo ekogroszek mi nie potrzebny ale fakt faktem tam kupują tylko booty .

 

Bodaj przy logowaniu się na konto captcha jest.

 

Fakt, że można się zalogować ręcznie i dopiero puścić bota.

 

Ale co ten bot da, jak tak czy siak 99% roboty przy kupowaniu węgla to jest czekanie, aż strona się odświeży?

 

Mnie na PGG póki co udało się (ręcznie) dodać węgiel już do 4 koszyków.

 

Ale przejście dalej jest niewykonalne.

 

Za dużo jest tych etapów. Najpierw wyliczenie kosztów (łącznie z kurierem), to jeszcze na masę prób udało mi się ostatnio chyba 2 czy 3 razy przejść.

 

Ale potem jest "przejdź do kasy". Klikasz i się wywala. Odświeżasz, "prześlij ponownie dane"... z tysiąc razy, po czym w końcu ładuje się błąd "strona wygasła".

 

A jak to się uda, to potem jest jeszcze co najmniej jeden etap...

 

Póki co więcej powodzenia mam z Tauronem. Też kupowanie na raty, ale jak już węgiel ma się w koszyku, to jego zakup to jedno kliknięcie. Na stronie, która całkiem przyzwoicie działa, a nie ładuje się raz na 100 prób, jak przy PGG (przy czym próba często może trwać z minutę). Więc szansa powodzenia jest duża.

 

U mnie – jedno zamówienie wykonane, drugie – jestem na etapie koszyka.

 

Przy okazji, przy odświeżaniu też (często) trzeba przepisać captchę... Taką zwykłą, nie re-captchę. Pytanie, czy faktycznie ona jest taka łatwa do przejścia botem. W sumie po iluś odświeżeniach można się przekonać, że te kody się powtarzają, więc w sumie pewnie dałoby się je wszystkie zgrać i poprzypisywać do nich nawet ręcznie rozwiązane kody.

 

Tak czy siak, o ile przy PGG moze i faktycznie daje się korzystać z bota, to w Tauronie to jest raczej niewykonalne.

Edytowane przez kpc21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie jakieś informacje (...)

O tak – faktycznie info dobre :

Mnie na PGG póki co udało się (ręcznie) dodać węgiel już do 4 koszyków. Ale przejście dalej jest niewykonalne.

Póki co więcej powodzenia mam z Tauronem. Też kupowanie na raty, ale jak już węgiel ma się w koszyku, to jego zakup to jedno kliknięcie. Na stronie, która całkiem przyzwoicie działa, a nie ładuje się raz na 100 prób, jak przy PGG (przy czym próba często może trwać z minutę). Więc szansa powodzenia jest duża.

Tak czy siak, o ile przy PGG może i faktycznie daje się korzystać z bota, to w Tauronie to jest raczej niewykonalne.

https://www.tauron-wydobycie.pl/oferta-handlowa/wegiel

 

Tylko jak wytłumaczysz PGG podejście do klienta i zagadnienia z tym związanego – masz z nimi doświadczenia swoje - i co – udało Ci się już coś wskórać czy dalej próbujesz w oczekiwaniu na cud jakiś lub traf ślepy fartem spowodowany.

Ci handlują tym co mają a ci na Polskę całą udają, że sprzedawać chcą ale z powodów jakichś np.: „das boot” sprzedawać nie mogą – wiedząc o tym doskonale : https://energia.rp.pl/wegiel/art36219551-mocno-rosnie-wydobycie-wegla-w-polskich-kopalniach https://forsal.pl/artykuly/1449701,polskie-spolki-weglowe-w-znakomitej-kondycji.html

https://www.wnp.pl/gornictwo/kopalnie/

Kopalnie Węgla Kamiennego działające w Polsce:

Jastrzębska Spółka Węglowa. ...

Polska Grupa Górnicza. ...

Tauron Wydobycie. ...

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia. ...

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. ...

Węglokoks. ...

Zakład Górniczy Siltech Sp. ...

Zakład Górniczy Eko- Plus Sp.

 

Z liśćmi drzew i kotłem podajnikowym - pomysł wyśmienity – tylko co tu wykombinować by podajnik w palnik chciał te liście ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkt. A tu trochę więcej na ten temat -
Nomalnie nie mogę – gazyfikator trza robić : „Drewno zamiast benzyny” https://images.iformat.pl/4201D003EB/CA8AAB11-D256-4C04-AB22-09281D1725F0.pdf

A bo coś takiego.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7705595&viewfull=1#post7705595

Piec Franka.jpg

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...