Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

balkon - profil okapowy


czp01

Recommended Posts

Witam.

 

No spotkało mnie małe nieszczęście balkonowe. Mam balkon wyłożony płytkami. Po 12 latach płytki z czoła balkonu zaczęły puszczać ( kiepsko były położone na plackach) - tak więc płytki z czoła balkonu odbiłem i teraz całość prezentuje się tak jak na zdjęciu. Górne płytki chcę pozostawić ( jedynie poprawić te co odchodzą - parę sztuk) a to czoło balkonu chcę zrobić na nowo ale nie kłaść już płytek.

 

Mam pomysł aby to czoło balkonu wykończyć jakimś tynkiem takim jak na elewacje domu (silikonowym lub akrylowym).

 

Tak więc:

- zbiję z tego czoła resztę kleju,

- dopasować jakiś profil okapowy ale taki co by nie wchodził pod górne płytki,

- profil można by wkleić pod płytki ( pod ten brzeg płytek co wystaje) albo wkleić i przykręcić,

- następnie siatka na kleju i tynk .

 

Tutaj mam prośbę o pomoc.

- jakiego profilu okapowego użyć co by mi pasował pod te płytki ( wertuję internet i nic nie znajduje).

 

- Może ktoś ma lepszy pomysł na wykończenie tego czoła balkonu ????

 

balkon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować profil Renoplast K-100 .Pod płytkami należy wyciąć wąską bruzdę w którą trzeba wsunąć część profilu aż oprze się na czole płytki >najlepiej wklejać na trwale plastyczna masę dekarską.Jak kilka płytek masz do poprawienia to śmiem twierdzić że na fugach masz mikro pęknięcia a to kwestia czasu jak wszystkie odpadną. Edytowane przez jnow1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

 

Najlepiej aby taki profil był zgięty pod kątem 90 - 80 stopni to bym go przykleił i nawet przykręcił do czoła balkonu i nie byłaby potrzebna ingerencja i cięcie pod płytkami. No ale nie mogę jakoś takiego profilu znaleźć :(

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...