Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ceny przed i po 31.03.2022 [ koniec starych zasad ]


Salah

Recommended Posts

Jestem ciekaw, jak kształtują się obecnie ceny paneli, falowników w stosunku do tego jakie były w marcu tego roku. Czy jest jeszcze drożej, czy jednak ceny spadły z uwagi na mniejsze zainteresowanie instalacjami [ Choć mogę być w błędzie, ceny prądu rosną, to i może zainteresowanie tym tematem nie zmalało, a wręcz odwrotnie! ]

Ma ktoś taka wiedzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taka wiedzę?

Witam niedalekiego sąsiada 98-400 ;)

Wbrew pozorom instalacji cały czas przybywa, niezależnie od stare/nowe zasady. Ten kto nie założył na starych zasadach doszedł do wniosku że PV ma sens ponieważ jak powiedział mój przedmówca cena w przyszłym roku przebije 1zł/kWh. I niezależnie czy sprzedajesz czy masz autokonsumpcję to może się opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Według danych z serwisu ceneo.pl, ceny paneli fotowoltaicznych w lipcu 2023 roku są średnio o około 10% wyższe niż w marcu 2023 roku. Ceny falowników również wzrosły, średnio o około 5%.

Image of Panele fotowoltaiczne w lipcu 2023 r.Opens in a new window

only up

Istnieją kilka czynników, które mogą przyczynić się do wzrostu cen paneli i falowników. Jednym z nich jest wojna w Ukrainie, która spowodowała wzrost cen surowców, takich jak aluminium i krzem. Innym czynnikiem jest rosnąca inflacja, która wpływa na ceny wszystkich towarów i usług.

 

Mimo wzrostu cen, zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże. Wpływa na to kilka czynników, w tym rosnące ceny energii elektrycznej, coraz bardziej sprzyjająca legislacja oraz świadomość ekologiczna społeczeństwa.

 

Ogólnie rzecz biorąc, ceny paneli i falowników fotowoltaicznych są obecnie wyższe niż w marcu 2023 roku. Jednak zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże, co może sugerować, że ceny nie będą spadać w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według danych z serwisu ceneo.pl, ceny paneli fotowoltaicznych w lipcu 2023 roku są średnio o około 10% wyższe niż w marcu 2023 roku. Ceny falowników również wzrosły, średnio o około 5%.

Image of Panele fotowoltaiczne w lipcu 2023 r.Opens in a new window

only up

Istnieją kilka czynników, które mogą przyczynić się do wzrostu cen paneli i falowników. Jednym z nich jest wojna w Ukrainie, która spowodowała wzrost cen surowców, takich jak aluminium i krzem. Innym czynnikiem jest rosnąca inflacja, która wpływa na ceny wszystkich towarów i usług.

 

Mimo wzrostu cen, zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże. Wpływa na to kilka czynników, w tym rosnące ceny energii elektrycznej, coraz bardziej sprzyjająca legislacja oraz świadomość ekologiczna społeczeństwa.

 

Ogólnie rzecz biorąc, ceny paneli i falowników fotowoltaicznych są obecnie wyższe niż w marcu 2023 roku. Jednak zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże, co może sugerować, że ceny nie będą spadać w najbliższym czasie.

 

Wczesną wiosną kupowałem panele po 590 zł netto i wydawało mi się to rewelacyjna ceną natomiast w listopadzie 2023 kupowałem po 420 zł brutto a teraz są po 260 zł brutto mowa o panelach 400 watowych więc ceny lecą na łeb i szyję i to się może podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...