Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hałas wentylacji jakby z dachu startował helikopter


Recommended Posts

Witam,

 

Od kilku miesięcy mam problem z hałasem wentylacji. Mieszkanie na ostatniej kondygnacji, pokój i salon z aneksem, posiada kratkę od okapu i drugą kratkę wentylacyjną. Mam podłączony okap do kratki okapowej, tak to wygląda u mnie, ale do rzeczy:

 

Hałas pojawia się w ciągu dnia 1-2 dziennie, jego cykl trwa od 30 do 45 min, jest to hałas z przerwami. W czasie tego cyklu hałas pojawia się kilka (kilkanaście razy) trwa czasem minutę, czasem dwie, czasem 3-4. Ewidentnie słychać jakby wentylator się uruchamiał, chodził ciszej, następnie się rozpędzał, a potem wyhamowywał i cichł. I tak kilka razy, z mniejszą lub większą skalą siły. Mieszkam na ostatnim piętrze w nowym bloku (2016 rok). Jest to hałas jakby z dachu startował helikopter. Problem zaczął się kilka miesięcy temu. Słyszę go u siebie w domu, ale odkryłem również, że kiedy zaczyna się "start helikoptera" to słychać też hałas na klatce. Zacząłem nagrywać te hałasy, bo nie jest do ciągłe zjawisko i ciężko jest aby spece od wentylacji wstrzelili się w ten uporczywy dźwięk.Jak przyjeżdżają na miejsce to jest cisza i tak zabawa trwa Raz kiedy przybyli na miejsce, puściłem im nagrania. Poszli na dach coś pogrzebali, podkręcili nawiew wentylacji z kratki, jednak to nie był ten hałas który im opisałem. Stwierdzili że to musi być okap u kogoś z niższych pięter. Moje zdziwienie sięgnęło zenitu, jaki okap może tak hałasować, że aż słychać na klatce schodowej a w moim mieszkaniu mam dźwięk startującego helikoptera? Sąsiad z 2 piętra mojego pionu twierdzi że nie ma podłączonego okapu. Na 1p mieszkanie 6 lat stało puste. Dopiero w tym roku zaczęli remontować mieszkanie i się wprowadzać. I mniej więcej cyrki z hałasem zaczęły się w tym okresie. Czy rzeczywiście taki hałas może robić okap? Coś źle zamontowali przy remoncie? Czy to raczej problem gdzieś na dachu a spece od wentylacji lecą w kulki?

 

Spotkał się ktoś z takim czymś?

 

Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u mnie slychać i na klatce wali to jak musi być u tego co ma taki okap? Dalej nie chcę mi się wierzyć że to okap może tak robić. Zostaje sprawdzić czyli pójść do sąsiada by uruchomił a ja u siebie będę słuchał. I co jeśli wówczas hałasu nie będzie?

 

A jeśli okap, to przecież nie kupię sąsiadowi nowego modelu cichego.

 

Ten hałas jest mocno irytujący. Wentylacja w moim pionie to jest jakiś bubel, nawet nie ma tłumików. Przez okap słyszę powietrze, przez kratkę kominową też ciąg powietrza słychać plus hałasy od sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...