Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntownie gładzi


Recommended Posts

Witam, mam kilka pytań jak prawidłowo zagruntować gładź polimerową przed malowaniem.

Zacznę od tego, że zrobiłem test na kawałku ściany, gruntowałem wałkiem i rozcieńczonym gruntem. Problem polega na tym, że brzegi wałka zostawiają smugi na całej długości ściany, których nie mogłem rozprowadzić, tak jakby ściana w tych miejscach więcej się napiła. Zapewne będzie to widać po malowaniu, więc mam pytanie co robić by tego uniknąć?

- Czy to wina temperatury, czy moja?

- Drugie pytanie co jest lepsze na taką gładź, geunt czy farba gruntujaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Jeżeli chodzi o gruntowanie gładzi polimerowej, przypuszczam już barwionej w masie na biało to wystarczy użycie gruntu wodnego w celu wyrównania chłonności. Powstawanie pasów może wynikać z tego, że malując wałkiem przy jego krawędzi jest największa siła docisku co powoduje większe dystrubuowanie gruntu na ścianę. Polecam użycie wałka z mikrofibry o włosiu maks. 10mm i dobre odciskanie. Przy gruntowaniu nie powinno sie też przesadzać z dociskaniem wałka do powierzchni. Jeżeli to są tylko ciemniejsze pasy a pod halogenem nie widać zgrubień to nie powinno być problemów przy malowaniu. Ostatnia sprawa - przy gruntowaniu lepiej zrobić to 2x słabszym gruntem niż raz a zbyt mocnym preparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że na krawędziach wałka może być największy nacisk, więc postaram się delikatnie rozprowadzać grunt. Ale czy to przez temperaturę tak pije, że nie mogę tego w ogóle rozprowadzić?

 

Gruntowałem tanim gruntem, bodajże Super Plus pod tanią śnieżkę by pomalować za meblami, też były te zacieki i po malowaniu widać ich strukturę niestety.

 

Natomiast ostatnio próbowałem Progold rozcienczony 1:1 i to samo robił, czy to wina za mocnego dociekania czy bardziej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego wałka używasz do gruntowania? Przed nałożeniem trzeba grunt dobrze odcisnąć na kuwecie i lekko dociskać przy ruchu wałka z dołu do góry. Jeżeli dociśniemy za mocno z góry na dół na świeżo namoczonym to od razu grunt poleje się po ścianie i zrobi zacieki. Ważny jest sam wałek, ja używam zwykłego z mikrofibry włosie ok 10 lub 13mm gdyż dobrze wpija w siebie grunt i dobrze oddaje go na podłoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie gruntu, którego nie trzeba rozcieńczać. Warto również przed aplikacją zapoznać się z wytycznymi zawartymi w karcie technicznej produktu. Oprócz dopasowania techniki aplikacji i odpowiedniego wałka, ważne jest również dobre przygotowanie podłoża, które powinno być oczyszczone i odpylone. Rekomenduję użycie gruntu polimerowego Śnieżka Acryl-Putz GU40, który można aplikować pędzlem, wałkiem z delikatnym włosiem, jak również natryskowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...