Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont łazienki


babini

Recommended Posts

Cześć, planuję kapitalny remont łazienki oraz ubikacji na przełomie wrzesień-październik.

Mam krzywe ściany, przez co nie wiem jak zaaranżować łazienkę tak, aby to miało sens i razem współgrało.

Aktualnie wygląda to tak:

nnoHTJk.pngoxuwin3.jpg

o53kns9.jpg8VEqiqg.jpg

Chciałbym usunąć wnękę na umywalkę w ubikacji, dzięki czemu będę miał bardziej równe ściany w łazience.

Wówczas będzie to wyglądało tak:

Hl5Qsm8.png

 

Chcę mieć podwieszany sufit żeby lampki punktowe lub ledy tam dać (jeszcze nie wiem )

 

Toaleta podtynkowa a nad nią szafka z półką (jak na przykładowym zdjęciu).

DYL0UB4.png

 

Pralka z umywalką w zabudowie. (przykładowe zdjęcie)

QsG8apk.jpg

 

Prysznic nie wiem jak, bo mało miejsca, myślałem by była na całej długości ściany ale chyba mam za mały metraż. Chciałbym mieć odpływ liniowy ale nie wiem czy się uda. Zarządca nieruchomości powiedział mi, że mogę wkuć się na jakieś 8cm w posadzkę. Na przykładowym zdjęciu powyżej jest taki prysznic ze składanymi drzwiami by zaoszczędzić miejsce.

 

 

Myślę też o przerobieniu pionu grzewczego na grzejnik oraz przeniesienie go w jakieś dogodniejsze miejsce. Rozmawiałem z zarządcą nieruchomości i jest to możliwe poprzez poprowadzenie tego na inną ścianę albo sufitem, albo wkuwając się w posadzkę.

RqWgvf2.jpg

 

 

Prosiłbym o rady jak poradzić sobie z moją łazienką w kwestii ulokowania tego wszystkiego w sposób funkcjonalny oraz czy mam w ogóle szanse by osiągnąć efekty jak na przykładowych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Może dałoby się zrobić coś takiego: prysznic w miejscu wc (drzwi zamurowane), ściana z rurami c.o. skrócona żeby wejście miało min.60cm, kibelek przeniesiony na bok komina, z wnęką na stelaż i szafkę. Po lewej od wejścia do łazienki szafki, umywalka i pralka o głębokości 40-45cm oraz duże lustro. Na wprost wejścia ładny grzejnik elektryczny lub jakaś dekoracja.

 

1.jpg

 

1A.jpg

 

1B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...