Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

problem z wyłącznikiem ciśnieniowym LCA.1.


seboss80

Recommended Posts

Witam,

mam problem z zakupionym z wyłącznikiem ciśnieniowym hydrovacum LCA.1. Podłączony jest on do hydroforu o poj. 200 litrów. Ustawiłem parametr załączania pompy na 2.5 bara, a wyłącznie na 3.6 bara. Jeśli chodzi o wyłączanie pompy działa wszystko ok zawsze gdy ciśnienie dojdzie do 3,6 bar pompa się wyłącza. Problem jest w załączaniu pompy. Co pewien czas ciśnienie wody w hydroforze spada poniżej 2.5 bara, a wyłącznik nie załącza pompy mimo prawidłowego ustawienia. Muszę ręcznie nacisnąć i wtedy się załącza. Problem pojawia się losowo czasem co kilka dni, czasem co parę godzin. Ciśnienie powietrza w hydroforze jest ok. 2 bary ( zbiornik 200 litrów) Czy mam oddać do reklamacji produkt. Może może macie jakieś sugestie co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załącza się wtedy w ogóle, czy na przykład dopiero przy 2.2, albo 2 barach? Jak w ogóle to bym oddał do reklamacji. Ja miałem odwrotną sytuację, że przestał wyłączać pompę (dobrze, że była zabezpieczona). Wymienili mi bez problemu.

 

czasem się włącza np przy 2.1 albo przy 2.0 po jakimiś czasie jak już wogole woda nie leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
problem chyba się rozwiązał. Podczas regulacji ciśnienia wyłączenia musiałem poluzować (odkręcić) nakrętkę, aby następnie śrubokrętem ustawić moment wyłączenia pompy. Po tej regulacji nie dokręciłem do końca nakrętki. Gdy ustawiłem jeszcze raz parametry wyłączenia i dokręciłem nakrętkę problem nie występuje ( już ponad tydzień) wiec chyba to była ta przyczyna.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...