Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nadbitka - kiedy i czym pomalować


Kirin

Recommended Posts

Cześć,

dziś ustaliliśmy, że dach i wiata przy domu będzie miała nadbitkę. Prawdopodobnie boazeria sosnowa. Krokwie też sosnowe.

Chciałbym zapytać kiedy i czym możemy to pomalować. Sąsiad malował już po położeniu elewacji wykorzystując to, że akurat stało rusztowanie ale nie wiem czy nie lepiej zrobić to teraz jak drewno będzie leżeć sobie pod domem?

No i czego mogę użyć? Drewno będzie miało już impregnację z tartaku (ale tu muszę się upewnić co z boazerią). Znalazłem impregnat w kolorze winchester (takiego szukamy). Czy wystarczy lakierobejca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją nadbitkę malowałem dwa razy przed montażem i trzeci raz po montażu

cieśla doradził, by malować specyfikiem, który nie tworzy powłoki, ułatwia to potem konserwację (nie trzeba usuwać złuszczonej powłoki, także odradzam lakiery)

malowałem impregnatem wodnym (z kolorem)

12 lat i nadbita jak nowa, ale skrajne krokwie już odświeżałem (narażone na deszcz i słońce)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją nadbitkę malowałem dwa razy przed montażem i trzeci raz po montażu

cieśla doradził, by malować specyfikiem, który nie tworzy powłoki, ułatwia to potem konserwację (nie trzeba usuwać złuszczonej powłoki, także odradzam lakiery)

malowałem impregnatem wodnym (z kolorem)

12 lat i nadbita jak nowa, ale skrajne krokwie już odświeżałem (narażone na deszcz i słońce)

 

Nie wiem czy mogę wstawić link, generalnie widziałem impregnaty popularnych firm na S i V (ta jedna ma nawet kolor nazwany Winchester) ale w opisie mają że tworzą powłoki. Polecisz jakiś przykładowy produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...