Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile Twoja rodzina zużywa kWh/rok ?


Recommended Posts

U mnie średnio 9tys kWh rocznie. Sam dom pod nieobecność wciąga ok 10kWh - sumarycznie 300-400W non stop.

Każde urządzenie na czuwaniu pobiera kilka watt.

Pompa ciepła 15W, reku na najniższym biegu pewnie koło 13W, 2 AP, 2 routery, switch 48 port, alarm, lodówka, 2 zamrażarki, odkurzacze na czuwaniu, jakieś czujniki, monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U mnie średnio 9tys kWh rocznie. Sam dom pod nieobecność wciąga ok 10kWh - sumarycznie 300-400W non stop.

Każde urządzenie na czuwaniu pobiera kilka watt.

Pompa ciepła 15W, reku na najniższym biegu pewnie koło 13W, 2 AP, 2 routery, switch 48 port, alarm, lodówka, 2 zamrażarki, odkurzacze na czuwaniu, jakieś czujniki, monitoring.

 

identycznie jest u mnie...

300~400W pobór w nocy, minimalnie 250 max 450 jak chodzi pewnie lodówka lub oczyszczalnia.

Rocznie leci 9~10MWh

Średnio dziennie idzie 18-28kWh. Wszystko co tylko może być mam na prąd. Woda, Ścieki, reku, komputery, 24U rack. UPSy alarmy, no i same ładowanie baterii ma swoje straty. Inteligenty dom, też swoje ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio 9tys kWh rocznie. Sam dom pod nieobecność wciąga ok 10kWh - sumarycznie 300-400W non stop.

Każde urządzenie na czuwaniu pobiera kilka watt.

Pompa ciepła 15W, reku na najniższym biegu pewnie koło 13W, 2 AP, 2 routery, switch 48 port, alarm, lodówka, 2 zamrażarki, odkurzacze na czuwaniu, jakieś czujniki, monitoring.

 

U mnie również podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Z ostatniego rachunku za prąd ( poprzednie półrocze) :

Ilość energii zużytej w roku 2021: 9226 kWh

 

Ilość energii do rozliczenia (pół roku) : 1121 kWh

Średnia cena brutto : 0,57 zł/kWh

Rachunek za pół roku : 635,09 zł ( to są wszystkie praktycznie koszty utrzymania domu - no poza wywozem śmieci , internetem i podatkiem z gminy)

 

Mam dwie instalacje PV : południe 5,5kW i wsch-zach 4,2kW, ale mam tez masę odbiorników : rekuperator, pompa wody ( własne ujęcie) oczyszczalnia ( 24/24) , suszarka kondensacyjna ( dwoje dzieci więc chodzi zawsze co tydzień w weekend G12) , 2 lodówki, 2 zamrażarki, basen w lato ( pompa filtrująca) , indukcja, 3 napędy bram ( wjazdowa i dwie garażowe na stałe podłączone) opiekacz który chodzi co drugi dzień ( dzieci lubią), PC ( tej ostatnio w zimie do ogrzewania praktycznie nie używałem), zmywarka ( chodzi często), 11 rolet elektrycznych, 2x roomba (jezdza codziennie) , i prądożerne :

: amplituner z 3 strefami (2 szt), xbox , rzutnik , 3 komputery, 24 portowy switch, NAS , dwie drukarki, 3 rutery sieci Mesh, ruter dostawcy internetu ( radiolinia 24/24), 2x TV (75 i 55) , switch RTV, 3x UPS ( komputery i instalacja solarna).

Ostatnio na większość urządzeń pozapinałem gniazdka elektryczne które w nocy się wyłączają. Mam też tunel z warzywami i kwiaty które żona systematycznie podlewa (sporo wody) . Do tego co tydzień pieczenie chleba i żona robi dużo przetworów (dżemy, soki, powidła czy tyndalizacja)

Reasumując dużo tego

 

EDYTA :

jeszcze rozliczona energia oddana do sieci w tym okresie ( pół roku) :

taryfa 1 - 2217 kWh

taryfa 2 - 1377 kWh

powyższe oczywiście x0,8 do rozliczenia

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...