Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja mieszalnika podłogówki - o co w tym chodzi ?


lukaszo11

Recommended Posts

Cześć,

kto mi to objaśni bo ja nie umiem zakumać od paru lat :(

Domek 110 m2 +- sam parter.

Ogrzewanie podłogowe + grzejnik w sypialni + drabinka w łazience.

Piec ariston genus 24ff + sterownik + pogodynka. Piec ustawiony na min. moc - czyli pewnie koło 6 - 10 KW

Ustawione na sterowniku temp.zakres od 38 do maks 45 stopni. Ten biały zawór ustawiony był tak lekko ponad "4"

Skutek - grzejniki były non stop zimne - no może po paru godzinach grzania podłogi - ledwo letni.

Dziś skręciłem na test na "3,5" +- i moment grzejnik stał się ciepły. Jednakże wiem ,że przy takim ustawieniu piec lubiał taktować....

Czy ja zmniejszając z 4 na 3,5 - "odpalam" przepływ na grzeniki kosztem tłumienia przepływu na podłogówkę ?

Czy da się to jakoś rozsądnie zbilansować ? Przy temp podłogi 23 stopnie mam obecnie przy temp. zew. +7 około 21 stopni w kuchni a przy 21 stopniach podłoga salon - 20 stopni w salonie ( salon mam spory 48 m2 i sama podłogówka ).

A może całkiem dać sobie spokój z grzejnikami i je po prostu usunać aby 100% szło na podłogę ?

Poradzcie też proszę - na jaką pompkę wymienić - obecna ma z 10 lat i jak widzę je prąd jak spawara......

 

 

 

pompka1.jpg

pompka2.jpg

pompka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym chata bogata tym rada : Podłogowe - co i jak? https://forum.muratordom.pl/showthread.php?379239-Pod%C5%82ogowe-co-i-jak - a w tym temacie jak klikniesz w te dwa grociki przy cytowanym @robert_gda1, to Cię przeniesie do jego tematu w którym znajdziesz : Grzejniki + ogrzewanie podłogowe - jak to pogodzić?

Możesz jeszcze z wyszukiwarki FM-u skorzystać – na samej górze z prawej strony – okienko do wpisywania w którym stoi : „Szukana fraza”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...