Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zasilanie kotła importowanym węglem


radonpos

Recommended Posts

Podobno energetyka i rząd sprowadzają węgiel z bardzo egzotycznych kierunków typu Indonezja czy RPA i jakość tego węgla jest co tu dużo pisać słaba. Ostatnio usłyszałem od gościa z dużą wiedza na temat surowców że węgiel z Kazachstanu ma dobre parametry. Ma jedne z najlepszych parametrów, szczególnie moc opałową. Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?
Kiedyś – nie tak dawno temu – chyba na Olx widziałem ogłoszenie z Białegostoku – jakieś dziwne ono było ale że w sprzedaży orzech z Kazachstanu maję – dziwne bo cena niby w detalu 1600 zł/t ale jakoś że sprzedają w hurcie ilości bardzo duże coś w cenie ok. 1500 zł/t – trudno dziś trafić za tym – do tego jak z tym jest w necie, to raczej chyba wiesz a tak na marginesie dzisiaj nie ma co wybrzydzać – jest okazja i cena przystępna trzeba brać i nie patrzeć na to, że tej zimy w kotłowni przy kotle będzie trzeba stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno energetyka i rząd sprowadzają węgiel z bardzo egzotycznych kierunków typu Indonezja czy RPA i jakość tego węgla jest co tu dużo pisać słaba. Ostatnio usłyszałem od gościa z dużą wiedza na temat surowców że węgiel z Kazachstanu ma dobre parametry. Ma jedne z najlepszych parametrów, szczególnie moc opałową. Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?

 

Taki to tylko z Kazachstanu albo Kolumbii – dobra frakcja, zero miału i wyższa kaloryczność, bije polski węgiel po kostkach. Jest taka jedna chyba jedyna firma w PL która ma dostęp do Kazachstanu. Dotarłem do firmy Synergio – firmy multienergetycznej bo sprzedaje surowce, czyli energię konwencyjną ale i urządzenia do OZE, która pakuje w worki węgiel właśnie teraz z Kazachstanu – na worku i w papierach możesz to sprawdzić. Z tym, że surowic dociera do Gdańska – statkami bo transport lądowy jest niemożliwy – Białoruś i Ukraina - czyli w Gdańsku jest w zakładach kruszony do frakcji ekogroszku, odsiewany z miału i czyszczony – sam dzwoniłem do nich i wypytałem. Mają swój własny sklep internetowy i tam właśnie go kupiłem. Od czerwca go nie było bo czekali na dostawę, teraz znowu jest i kupiłem pierwszy raz. Dwa podajniki spalone i wrażenia bardzo pozytywne. Na pewno mało dymu, spala się całkowicie wcześniej pokręciłem ustawieniami mojego pieca 5 generacji. Ten ekogroszek nazywa się Sztygar Ultra ma wysoka moc 28 MJ/kg . Ale na „spróbowanie” możesz kupić kilka worków w leroy merlin i w Brico bo tam tez dostarczają. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że surowic dociera do Gdańska – statkami bo transport lądowy jest niemożliwy – Białoruś i Ukraina - czyli w Gdańsku jest w zakładach kruszony do frakcji ekogroszku, odsiewany z miału i czyszczony – sam dzwoniłem do nich i wypytałem. Mają swój własny sklep internetowy i tam właśnie go kupiłem. Od czerwca go nie było bo czekali na dostawę, teraz znowu jest i kupiłem pierwszy raz.

Na pewno mało dymu, spala się całkowicie wcześniej pokręciłem ustawieniami mojego pieca 5 generacji. Ten ekogroszek nazywa się Sztygar Ultra ma wysoka moc 28 MJ/kg . Ale na „spróbowanie” możesz kupić kilka worków w leroy merlin i w Brico bo tam tez dostarczają. :yes:

Ekogroszek ULTRA 28MJ 1000 kg SZTYGAR - 3 998,80 zł /szt. + transport do tego : https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/ekogroszek-i-paliwa-do-kotlow-c-o/ekogroszek-ultra-28mj-1000-kg-sztygar,p478729,l1019.html?gclid=EAIaIQobChMIy7malJO9-gIV7EaRBR3ChAsaEAAYASAAEgJw7_D_BwE&gclsrc=aw.ds – na 3-ch tonach 3000 zł. dopłaty a pewnie z 5-ęć ton potrzebujesz.

Liczyłeś ile byś zapłacił za ogrzewanie elektryczne w taniej taryfie – bez roboty i brudu – kupa forsy by Ci jeszcze w kieszeni została z tego - tak to się przy tym urobisz i jeszcze kupę kasy w plecy jesteś, więc gdzie w wym sens i logika a jeszcze za utylizację popiołu zapłacić musisz - no i te trochę dymu czyli nie spalonego gazu - oj coś marnie wygląda te 26/28 MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...