Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niezamarzający rekuperator Carino


Recommended Posts

Wymiennik jest duży i ma małe opory przepływu, więc ciężko go zamrozić.

Sprawność średnia w ujęciu całego roku domyślam się też nie jest oszałamiająca.

Ma natomiast taką samą wadę jak wszystkie wymienniki przeponowe z materiałów nieprzepuszczalnych - nie odzyskuje wilgoci.

A jaki wymiennik polecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wymiennik polecasz.

Z obrotowym uważam jest najmniej problemów, a mówię to na podstawie wielu lat doświadczeń z wentylacją w obiektach kubaturowych.

Do siebie do domu też wybrałem obrotówkę.

 

Aczkolwiek dzisiejsze centrale z wymiennikami polimerowymi radzą sobie równie dobrze (wymienniki zamarzają dopiero w okolicach 7 stopni poniżej zera)

Na dzień dzisiejszy patrząc na to jak wystrzeliły ceny central z wymiennikami obrotowymi.

Rozsądniej jest rozglądać z tymi z wymiennikami polimerowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obrotowym uważam jest najmniej problemów, a mówię to na podstawie wielu lat doświadczeń z wentylacją w obiektach kubaturowych.

Do siebie do domu też wybrałem obrotówkę.

 

Aczkolwiek dzisiejsze centrale z wymiennikami polimerowymi radzą sobie równie dobrze (wymienniki zamarzają dopiero w okolicach 7 stopni poniżej zera)

Na dzień dzisiejszy patrząc na to jak wystrzeliły ceny central z wymiennikami obrotowymi.

Rozsądniej jest rozglądać z tymi z wymiennikami polimerowymi.

 

Ale w obrotówce nawiew i wywiew płynie przez te same kanaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nie chce podyskutować wydaje mi się że taka obrotówka do budynku nie mieszkalnego mógł by być jak budowałem swój rekuperator 10 lat temu z wymiennikiem płytowym przeciwprądowym to dokładnie go uszczelniałem aby się strumienie nie mieszały,a tu przy obrotówce zawsze się zastanawiałem jak to działa w życiu bym nie pomyślał że on działa tak jak to jest w rzeczywistosci bo producenci podają że miesza się mniej jak 1procent ściema i pytam się co na to sanepid.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...