Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek piec koza żeliwna - odległość od ściany


Tomasz9109

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam kozę żeliwną, którą zamontowała mi firma specjalizująca się w kominkach.

 

Koza stoi w narożniku ściany który jest pokryty tynkiem gipsowym. Koza jest ustawiona blisko ściany by nie wystawała za narożnik, przez co jest bardzo blisko ściany, po ok 5-6 cm. Jest to rozwiązanie estetyczne oraz praktyczne, jednak farba za kozą zaczyna pękać, lecz nie przeszkadza mi to wizualnie.

 

Pytanie czy jest to bezpieczne dla ściany, bądź niebezpieczne z innych powodów? Sugerowałby ktoś jednak odsunięcie jej od ściany , czy może lepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie tego i położenie cegły klinkierowej?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem położyłabym tam jakąś okładzinę, najlepiej kamienną, i cieszyłabym się, że akumuluje ciepło z kozy. my swoją obudowaliśmy na pseudokominek mniej dla ozdoby a bardziej dla akumulacji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem położyłabym tam jakąś okładzinę, najlepiej kamienną, i cieszyłabym się, że akumuluje ciepło z kozy. my swoją obudowaliśmy na pseudokominek mniej dla ozdoby a bardziej dla akumulacji ;)
No i w zasadzie tyle w temacie... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice z kozą mieli podobnie, ale to tylko farba jakby popękała i zaczęła odchodzić, jak pomalowali lepszą po prostu to już było ok. U siebie mam piec wolnostojący z :spam: wcześniej też miałem pomalowane farbą tam i nic mi nie pękało, teraz sobie położyłem cegiełkę i moim zdaniem po prostu fajniej to wygląda Edytowane przez finlandia
Linki rekamowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...