Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczelina wentylacyjna


Recommended Posts

Witam,

ocieplam poddasze, a ponieważ mam polożoną folię STROTEX 110 zrobiłem szczelinę wentylacyjną ok 3 - 3,5 cm. W górnej części dachu zrobiłem wywiew 5 otworów średnicy 10 - 15 mm(pomiędzy krokwiami). położyłem wełnę pomiędzy krokwie i tak sobie było ze 2 miesiące (na poddaszu nikt nie mieszka), wczoraj zamierzałem kontynuować pracę, lecz podkusiło mnie sprawdzić czy nad wełną nie gromadzi się woda (wilgoć). dotknąłem folii i była ona wilgotna, trochę mnie to zmartwiło bo nie wiem co w tej sytuacji:

1. za słaba wentylacja (za małe otw. wywiewowe/nawiewowe

2. tak musi być bo na dole mieszkamy i ciepłe powietrze unosząc sie do góry skrapla się na folii (poddasze oddzielone jest wyłazem z mieszkania)

3. ogólnie jest wilgotno (wczoraj była mgła)

4. po założeniu paroizolacji od wewnątrz problem zniknie

 

sam nie wiem co jeszcze.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj

http://www.foliarex.com.pl/pl/paroprzepuszczalne.php?ostatni=m42

 

Folia dachowa winna mieć paroprzepuszczlnośc w granicach min. 1.500 g.m2/24g, a im więcej tym lepiej.

 

 

 

 

zgadza się, dla tego zrobiłem szczelinę wentylacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dach jest bez poszycia. Jeżeli już daleś folię o tak małej paroprzepuszczalności, to na Twoim miejscu zapewniłbym stałę wentylację pomiędzy folią a izolacją cieplną - na lini okap - kalenica. A poza tym ... zapewniłbym ogrzewanie poddasza.

Poczytaj też tu - http://szkielet.com.pl/wymagania/17.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...