Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowy piec poci się i rezonują rury


Reynald

Recommended Posts

Myślisz że on to ogarnie ? nie sądzę ,powiedz mu że kiedyś kotły na grawitacji chodiły i wymiana wody w kotle była umowna a raczej temp krążyła a po dołożeniu pompki zalewa zimną lodowatą wodą i po 2-3 latach dziury w kole na samym dole , wg niego ochrona powrotu to pic na wodę a skoro tapie pierdoły na publicznym forum opowiada to ktoś to powinien ukrócić bo to szkodnik .

Zacznijmy od tego :

gówno na ten temat wiesz a ludziskom durnoty wciskasz takie że za 2 lata będą latać i pisać dlaczego piec zgnił , popytaj MĄDRZEJSZEGO od siebie idź do jakiegoś zakładu instalacyjnego czy napisz do afrizo czy co kolwiek i wbij sobie do tej zakutej pały że ochrona powrotu musi być
Pokaż gdzie ja tu napisałem lub gdzie indziej pisałem o tym, że ochrony być nie ma i że ochrona powrotu do niczego nie jest potrzebna.

Ci co nowe kotły instalują, to w tej mierze nic do gadania nie mają, bo wymóg ochrony powrotu jest w DTR-ce i karcie gwarancyjnej kotła umocowany.

Pokaż lub opisz jak to u siebie ochronę powrotu zrobiłeś w tym mpm-ie bez papierów - pokaż lub opisz jak to u siebie przez wzgląd na antysmogową sobie go do bufora podłączyłeś - pokaż lub opisz jak to u siebie przez wzgląd na CEEB go zgłosiłeś a później się ciska i nakazuj innym jak mają rozporządzać swoim.

Ze zmianą AVATARA pomysł bardzo dobry – jak ci w czerwieni za wiele : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?378588-Dodatek-w%C4%99glowy-3000-z%C5%82-Dla-kogo-Na-jakich-zasadach&p=8160121&viewfull=1#post8160121 to coś z NSDAP symboli dołączyć sobie do tego możesz i w końcu wiadomo będzie o co ci właściwie chodzi.

Bez waszego ciskania się o ochronę powrotu - Pereko KSW 18 Plus – opuściły poty – ochrony powrotu nie było i nie ma oraz nie będzie i już jest to jasne, że przyczyną potów nie był brak ochrony powrotu.

Lepiej zajmij się swoim a nie będziesz innych zmuszał do tego czego sam nie posiadasz - @Reynald przyjął info do wiadomości i to jemu decydować o ty a nie tobie – pilnuj swojej kieszeni a nie będziesz innym w kieszeniach grzebał.

Jeszcze tego do tego wszystkiego trzeba i aż dziw, że z PC nie wyjechałeś lub z czymś temu podobnym.

EDIT.

samsu ty mało wiesz jak zdążyłem się zorientować przecież z bojlerej jako ochrona to stary sprawdzony sposób a wiem bo sam tak miałem i to przy podłogówce , na kotle 65 stopni i tyleż też szło na bojler stale pompka załączona a w rozdzielaczu podłogówki grupa pompowo mieszająca więc powrót wychodził z podłogówki ok 24 stopnie ale mieszając się z tym z bojlera suma sumarum powrót na wlocie do pieca miał ok 58 stopni a po odpuszczeniu całej wanny gorącej wody przez chwilę spadło do 53 stopnie i ani grama mniej więc samsu zanim komuś coś przylepić zechcesz sprawdź to bo ja nie muszę i wiem co gadam , mimo wszystko najlepsza opcja to zawór 3 drogowy zwłaszcza termostatyczny .
Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego : Pokaż gdzie ja tu napisałem lub gdzie indziej pisałem o tym, że ochrony być nie ma i że ochrona powrotu do niczego nie jest potrzebna.

Ci co nowe kotły instalują, to w tej mierze nic do gadania nie mają, bo wymóg ochrony powrotu jest w DTR-ce i karcie gwarancyjnej kotła umocowany.

Pokaż lub opisz jak to u siebie ochronę powrotu zrobiłeś w tym mpm-ie bez papierów - pokaż lub opisz jak to u siebie przez wzgląd na antysmogową sobie go do bufora podłączyłeś - pokaż lub opisz jak to u siebie przez wzgląd na CEEB go zgłosiłeś a później się ciska i nakazuj innym jak mają rozporządzać swoim.

Ze zmianą AVATARA pomysł bardzo dobry – jak ci w czerwieni za wiele : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?378588-Dodatek-w%C4%99glowy-3000-z%C5%82-Dla-kogo-Na-jakich-zasadach&p=8160121&viewfull=1#post8160121 to coś z NSDAP symboli dołączyć sobie do tego możesz i w końcu wiadomo będzie o co ci właściwie chodzi.

Bez waszego ciskania się o ochronę powrotu - Pereko KSW 18 Plus – opuściły poty – ochrony powrotu nie było i nie ma oraz nie będzie i już jest to jasne, że przyczyną potów nie był brak ochrony powrotu.

Lepiej zajmij się swoim a nie będziesz innych zmuszał do tego czego sam nie posiadasz - @Reynald przyjął info do wiadomości i to jemu decydować o ty a nie tobie – pilnuj swojej kieszeni a nie będziesz innym w kieszeniach grzebał.

Jeszcze tego do tego wszystkiego trzeba i aż dziw, że z PC nie wyjechałeś lub z czymś temu podobnym.

EDIT.

 

Jak byś był ciutkę bystry to doczytałbyś że ja mam tego mpm-a na grawitacji to kocioł typowo rezerwowy choć tydzień nim już palę no bo testy testy a co do papierów bez ciśnień bo na Opolszczyźnie chyba jako ostatni będę musiał wymienić kocioł .

wyśmiewałeś się kilka postów temu oraz w innym wątku o ochronie powrotu ale chwalebne to że już sam twierdzisz że raczej powinna być więc samsu sory za uniesienie i jedziemy dalej bez spiny ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyśmiewałeś się kilka postów temu oraz w innym wątku o ochronie powrotu ale chwalebne to że już sam twierdzisz że raczej powinna być więc samsu sory za uniesienie i jedziemy dalej bez spiny ok ?
Kilka postów temu w innym wątku – nie problem znaleźć – mi trochę się zeszło z tym ale znalazłem jak to się o swojej ochronie powrotu rozpisywałeś i można by było elaborat z tego zrobić w którym farsa tego by została ujawniona.

 

Jak już tu napisałem : „Fasz mać - o czystym spalaniu mowy tu nie ma” i to jest kluczem w tym wątku.

Korozja nisko-temperaturowa rzecz względna ale jeśli chodzi o czyste spalanie, to zimny powrót ma duży wpływ na zaburzenie tego spalania a to dla tego, że np. w DS-ie wychładza miejsce gdzie powinno być gorąco i jeśli to miejsce nie zostanie uszanowane, to zaczyna się walka z wiatrakami a nie o czyste spalanie.

 

W nowych kotłach nie ma już czegoś takiego jak brak ochrony powrotu a w starych raczej nie ma czegoś takiego jak ochrona powrotu i tu trzeba się skupić na nich, bo one też muszą służyć – też muszą żyć.

 

Z brakiem ochrony powrotu radzić sobie można i tu bez znaczenia jest czy na grawitacji idą czy na pompce CO – dlatego napisałem : „A co jeśli w obecny czas pompka ma startować nie przy 55*C a przy 70*C by to szło jak się należy - bacząc przy tym na stratę kominową by nie była za wysoka - coś ok. 120*C a nie 250-300*C na drewnie.”

 

Kocioł energię cieplną produkuje a instalacja ją odbiera i czego się nie spali, to do popiołu i przez komin się wywali - to jest następny klucz do czystego spalania.

 

Na info mają kotły na drewno z ochroną powrotu, które idą na bufor a i tak w nawrotnej niektórym na dole wymienniki się pocą czyli co 55*C to za mało jest. Na bufor to i 65*C może być no ale jak bufora nie ma, to trochę rzeczywistość z tym związana się zmienia i sprawy zaczynają się komplikować.

 

Złotego środka tu nie ma – wszystko trzeba równoważyć i bilansować – spiny nie będzie jak nie będzie – ale ogólnie jest OKI.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...