Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bufor z hydrofora 1000l, jak wykonać przyłącza?


teodor2424

Recommended Posts

Mam możliwość kupienia hydrofor z grubej blachy w dobrym stanie o pojemności ok 1000l. Ma parę otworów po rurach i jeden duży rewizyjny 30cm na boku.

 

Pytanie czy zaspawać ten duży właz?

 

I będę wspawywał mufy tak aby wystawały przynajmniej 15cm, chce dać izolacje z waty i aluminium o grubości min 12cm.

 

Tylko czy ktoś wie w których miejscach wspawać mufy żeby był najbardziej wydatny cały system?

 

Czy mufy powinny wchodzić dalej w głąb zbiornika jeżeli tak to na ile i które?

 

Zasilany będzie albo ekogroszkiem albo pelletem ok 35-50kw z możliwością późniejszego rozwoju na PC lub gaz.

 

Oddalony od kotła o 2m

 

Odbior na grupę pompowa (podłogówka+3d, bojler 100l, nagrzewnice+3d)

 

Odbiorniki to podłogówka w biurach 70m2 i 2 nagrzewnice na hali o mocy 30kW każda używane sporadycznie podczas przebywania pracowników ok 2-3h na dobę, temperatura na hali max 15st min w nocy 5st. Ocieplana płyta warstwowa 10cm.

 

Czy to ma sens?

 

No i jak przygotować ten bufor, pod jakimi kątami wspawać przyłącza jakiej średnicy, na jakiej wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Zasilany będzie albo ekogroszkiem albo pelletem ok 35-50kw z możliwością późniejszego rozwoju na PC lub gaz.

 

...

Czy to ma sens?

 

.....

 

Jezeli w przyszłosci ma byc PC lub gaz to bufor bez sensu, ekogroszek czy pellet tani nie jest i raczej nie stanieje, a przynajmniej pellet nie stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrofor, to pewnikiem ocynkowany, więc nie nadaje się na bufor.

 

Zbiornik bez ocynku, stalowy rok produkcji 1988 w bardzo dobrym stanie. Właśnie wypiaskowany w środku.

 

Bardziej mi zależy na odpowiedzi w jaki sposób ułożyć i gdzie wspawać, jakiej wielkości króćce do przyłączy. Czy jakoś w środku je ukształtować aby wymusić porządany ruch cieczy? (mam możliwość wejścia do środka przez otwór rewizyjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jakby coś to właśnie skończyłem wspawywanie króćców. Planowana izolacja 20cm

 

Zasilanie i powrót 1 1/4" długość 23cm, czujniki i termometry 1/2" 10cm, ewentualne grzałki 1 1/2" mufa 6cm

 

W środku z króćców wypuściłem gwint 2,5cm aby przykręcić kolana do kierowania wody.

 

Co o tym sądzicie?

 

Mam możliwość wspawania większej ilości króćców różnej długości i średnicy. Co byście jeszcze polecili na przyszłość?

20221124_235710.jpg

20221124_235624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...